Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dlaczego księża odchodzą?

2456710

Komentarz

  • M_Monia powiedział(a):
    M_Monia powiedział(a):
    To po co tyle krzyku żeby nie zaglądać ludziom do majtek? I to nie z imienia i nazwiska a tylko ogólnie?

    Bo taka jest mentalność człowieka.
    Krzyczą:
    Złodziej! 
    Pijak!
    Cudzołóżnik!
  • M_Monia powiedział(a):
    To po co tyle krzyku żeby nie zaglądać ludziom do majtek? I to nie z imienia i nazwiska a tylko ogólnie? 
    Serio nie widzisz różnicy między Kowalskimi potepianymi za to, że stosują gumki w małżeństwie czy panią Kasia z dziećmi porzucona przez męża dla kochanki, której odmawia się komunii bo po latach samotnego macierzyństwa znalazła nową miłość, a księżmi organizującymi gejowską orgię z prostytutką?

  • Wiecie co mnie najbardziej zniesmaczyło w tym przypadku?
    Nie fakt że ksiądz ulega skłonnościom homoseksualnym, wszyscy jesteśmy tylko ludźmi.
    Mam znajomych gejów, od 20 lat żyją w związku, przede wszystkim wspierają się i o siebie troszczą. 
    To zupełnie co innego niż takie skrajne uprzedmiotowienie człowieka, którego można w 10-ciu ... bo się zapłaciło, a gdy straci przytomność, to życie nieważne, nie wpuści się służb ratunkowych, bo kariera, opinia ważniejsza. Obrzydliwe.
  • M_Monia powiedział(a):
    To po co tyle krzyku żeby nie zaglądać ludziom do majtek? I to nie z imienia i nazwiska a tylko ogólnie? 
    Media są od tego, by nagłaśniać sprawy. Mamy wolność słowa. A ksiądz nie jest osobą prywatną. Standardy są wyższe.
  • Człowiek ze skłonnością homoseksualna nigdy nie powinien zostać księdzem, tak jak nie powinien się żenić. 
    Nie wszystko można usprawiedliwić tym, że wszyscy jesteśmy ludźmi.

    Ale tak, człowiek, który w imię swojej wątpliwej opinii czy reputacji, naraża innego na utratę zdrowia, to jest bestia, nie człowiek.
  • Ja tego nie usprawiedliwia, masz rację, po prostu szokuje mnie takie, mówiąc wprost zbydlecenie jak w tej parafii
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • W przypadku brytyjskiej monarchii Diana, podobnie jak Kate, musiały zgodzić się na to, że w przypadku rozwodu, takze z winy męża, dzieci zostają z ojcem jako monarcha.
  • Trudno odejść w takiej sytuacji 
  • Funkcja księdza, proboszcza, biskupa to publiczna funkcja dlatego nadużycia są upubliczniane.
    Gdyby urzędnicy z urzędu miasta zrobili podobną imprezę to również media by to nagłośniły.
    Chociaż uważam.ze i tak całkiem sprawnie to wyciszają. Za kilka dni nikt już nie będzie o tym mówił.
  • M_Monia powiedział(a):
    Oczywiście że powinni wylecieć, nikt tu nie ma warltpliwisci, tylko dlaczego przy seksualnej aferze (oczywiście nie mówię o pedofilii która jest przestępstwem) jest rozgłos na całą Polskę a często i poza?
    Czy to nie jest inwigilacja, gdzie tajemnica, gdzie Rodo, gdzie ochrona prywatnosci? To ludzie doprowadzili do tego że ci księża bali się udzielić pomocy osobie która zasłabła. 
    Kiedy w tym mieszkaniu zasłabła męska prostytutka, to nikt o tym nie wiedział, wiec gdzie tu wina postronnych, których tak usilnie próbujesz oskarżać!? M_Monia powiedział(a):
    Właśnie dlatego będzie dochodziło do takich sytuacji gdzie stanie się coś złego bo wscibscy muszą napisać artykuł.
    Oczywiście to ich nie usprawiedliwia zdradzajacycych  czy Księży takich. śmieszy mnie to cała ochrona prywatnosci i  Rodo itd. W mediach nie ma Rodo. Artykuł dobrze się sprzedaje więc nie ma Rodo i ochrony prywatnosci. Po co zatem ten cyrk. Tu kogoś przyłapali z kimś pyk foteczka i jest artykuł itd. 

    To byli dorośli ludzie, widzieli co robią, jakie mogą być konsekwencje. Teraz musza odpowiedzieć za to. 
    I to nie pierwszy  taz, kiedy ów ksiądz poszedł po bandzie!
    I powinni ponieść kare za nieudzielenie pomocy osobie, której życie było w zagrożeniu. Tak, jak karze się innych. 

    Pomyśleć, ze ten ksiądz mógł nie dać rozgrzeszenia kobiecie, która uciekała od meza przemocowca i związała się z kimś innym. 

    Zdarzenie miał miejsce końcem sierpnia. Sprawa wyszła na jaw kilka dni temu. 

    Nie przeszkadza Ci z nazwiska pisać o bezdzietności Kwaśniewskiej i innych kobiet, o zdradach Chorosinskiej i Pyzalskiej. Czemu wchodzisz w czyjeś życie, w czyjas intymność? Rodo, ochrona prywatności, w tych momentach są dla Ciebei czymś obcym! 
    Bądźże konsekwentna! 
    Jesteś bardziej rozchwiana i niż ostatnia jedynka 90latka 
  • edytowano wrzesień 2023
    M_Monia powiedział(a):
    Raczej chciałabym zasadę albo wszyscy albo nikt. A jak ktos sam o sobie mówi i biegnie z tym do mediów lub jego rodzina biegnie do mediów to zupełnie co innego. 
    Zawsze warto zacząć wymagać od siebie, nie innych. 

    Ty wymagasz, żeby prywatność jednych szanować choć sama nie szanujesz prywatności innych .
    taki podział - z kim mi po drodze to głaskać, z kim nie- chłostać. 

    Szkalowałam Chorosinska, bo nazwałam zdrade po imieniu. Noooo, można o tak. 

    Moniu, siedzisz całymi dniami na orgu, kłapiesz o wszystkim i niczym, wyliczasz innym dzieci, krzyczysz, ze musza mieć ich więcej, tych co maja mniej wyzywasz, choć nawet w ułamku nie znasz powodu bezdzietności, malodzietnosci. Wyciągasz jakieś brusy z życia innych- np rozwód Pyzalskiej, po czym ubolewasz, ze forum spada na psy, bo nie ma tu wartościowych treści. 
    I jak zawsze winni są inni. 
    Inni obgadują, inni wchodzą do czyjegoś łóżka, wyzywają, szkalują, łamią rodo, nie szanują prawa do prywatynosci, zaniżają orga .
    Jakby nie to, ze jestem tu już naście lat, to pomyślałabym, ze jesteś zaburzonym, zaniedbanym przez rodziców dzieciakiem, który szuka kogoś w  necie , ktoś zechce go wysłuchać , bo żetony telefoniczne mu się skończyły 

  • M_Monia powiedział(a):
    Mówię tylko tyle ile Papierz.
    Nie wchodzę w życie prywatnych osób z imienia i nazwiska. Ale co innego gdy ktoś sam leci do prasy. Widać tego chce 

    Tych księży absolutnie nie usprawiedliwiam. Zastanawiam się na przyszłość (po przypadku Diany, po tym co media robią z ludźmi pełniącymi jakąś funkcje czy slawnymi) jak daleko można się posunąć opisując czyjeś życie już z imienia i nazwiska gdy ktoś do tej prasy nie leci. 


    Aha, czyli jak nie wymieniasz kogoś z nazwiska, to możesz wyzywać, obrażać. 
    Ale jak z nazwiska to w ogóle nie tykasz. Chyba, ze udziela się publicznie, wtedy można, bo jakby nie chciał żeby go z błotem mieszać, to by siedział cicho i nikt by nazwiska nie poznał .
    A tak w ogóle, to mowisz tyle ile Papież- nie więcej, nie mniej.
    bede teraz uważniej Papieża słuchała 

    i jeszcze jedno- ja potrafię powiedzieć co mysle, nawet jeśli inni maja odmienne zdanie, nie zgadzaja sie z moim. Nie mam obaw nazwać czegoś dostaniej, bo nie mam zwyczaju owijać gowna w kolorowy papierek. 
    Nie wypieram sie własnych słów. Biorę za nie odpowiedzialność. 
    Wiec tekstu „przygarniał kocioł garnkowi” kierujesz do niewłaściwej osoby. 
    Dorośnij Monia. 
  • Jest wolność i nikt księży ani uzurpatorów siła trzymał nie będzie.
    Bardzo źle, że niektórym udało się zostać udawanym księdzem.
    Niech odchodzą.
    Lepiej jeden pasterz niż dziesięciu wilków w owczej skórze.
  • M_Monia powiedział(a):
    Jest wolność słowa i przekonań.

    I z tej wolności korzysta też druga strona. 

    Żeby było jasne. Nie usprawiedliwiam tych księży, którzy postąpili tragicznie. Tego się usprawiedliwić nie da. 

    A bezdzietni z wyboru do których nawiązujesz to nie ten wątek.
    Jest wolność słowa i przekonań. 
    Zacznij prawo do tej wolności szanować tez u innych. 
    A bezdzietność z wyboru jest czyimś wolnym wyborem. Nie musisz tego pochwalać. Ale uszanuj. Bo za chwile ktoś przestanie Twoje wybory szanować. I bedzie miał do tego prawo. I przyzwolenie, które dajesz mu sama. 
  • edytowano wrzesień 2023
    M_Monia powiedział(a):
    Hipolit odczep się idę mnie. Skoro jest wolność słowa i przekonań mam prawo uważać taka postawę za zła. Daj mi spokój już.

    I to nie oznacza że odbieram komuś wolność takiego wyboru. 
    A po co ta agresja?! 
    Przecież to normalna dyskusja jakich wiele. 
    Ja Ci nie dogryzam, bo i po co miałabym to robić. Potykasz się o własne słowa. Człowiek chciałby ci rękę podac, żebyś się nie przewróciła. Ale  chyba czasem trzeba orła wywinąć. 
  • Didymos powiedział(a)Pytanie. Jak można było dopuścić do święceń J. Międlara?
    Też mnie to zastanawiało, dopóki nie przyjęłam do wiadomości, że w różnych instytucjach działają różne mechanizmy. Ktoś podejmuje decyzję od niechcenia, ktoś ulega wpływom, ktoś daje się przekupić, komuś na niczym nie zależy, więc przybija pieczątkę. Ktoś jeszcze byłby zaprotestował, ale już tyle razy dostał w d..ę, że mu się nie chce znów nastawiać grzbietu. I tak leci.
    Podziękowali 1Joannna
  • edytowano wrzesień 2023
    W sobotę opublikowany został kolejny list biskupa Kaszaka - do wiernych. "Proszę Was, abyście modlili się i wspierali obolałych i zawstydzonych księży, a także wszystkich tych, którzy nie zrobili nic złego, a bardzo cierpią i jest im bardzo trudno" - napisał w nim biskup sosnowiecki.

    Obolałych i zawstydzonych.
    Czyli jakby się nie wydało przypadkiem to nie byłoby sprawy i zawstydzenia.
    To chyba jakieś jaja są..
    Gdyby miał honor podałby się do dymisji, to jego "ludzie".
    Jak młodzież ma dbać o czystość przedmałżeńską, to oburzające.

    Podziękowali 2beatak Laf2011
  • Chodzą słuchy, ze doskonale wiedział o tym ;) 

  • To jest powolny koniec stanu w jakim Kościół się znalazł obecnie. Ten Kościół nowy, odrodzony, ma bardziej przypominać Kościół pierwszych wieków. Na pierwszym miejscu będzie ufność Bogu, wzajemna służba oraz odkryty na nowo sens cierpienia, czyli krzyż. Czyli ten nowy Kościół będzie mniej ludzki, a bardziej Jezusowy. 
    Podziękowali 2Berenika Joannna
  • A może to nie koniec kościoła a początek oczyszczania go z tych, którzy nie powinni w nim być bo ich działania nie dość ze szkodzą, to jeszcze są niczym gnijący owoc, od którego gniją kolejne. 

  • Atlantyk powiedział(a):
    Najbardziej bulwersujące dla mnie jest to, że ci księża pouczali innych jak żyć.

    Mat 23:2

    Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą, lecz uczynków ich nie naśladujcie. Mówią bowiem, ale sami nie czynią.


    Dlaczego Cię to tak bulwersuje?



  • Turturek powiedział(a):
    Atlantyk powiedział(a):
    Najbardziej bulwersujące dla mnie jest to, że ci księża pouczali innych jak żyć.

    Mat 23:2

    Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą, lecz uczynków ich nie naśladujcie. Mówią bowiem, ale sami nie czynią.


    Dlaczego Cię to tak bulwersuje?



    naturalna ludzka tęsknota
    za spójnością
  • Dominikanie to nie jest ojciec Gużyński, sławetny skądinąd ekspert od wszystkiego, w szczególności od oceniania zachowań innych kapłanów.
  • Na katedrze zasiedli uczeni w Piśmie i faryzeusze.

    To już było 2000 lat temu.
  • Nie rozumiem, co można rozumieć przez katolicyzm nadwiślański? Pomijając już, że Nadwiślański Kraj wymyślił któryś z carów celem upokorzenia Polaków.
  • Nie jest, ale niedobrze mi się kojarzy.
  • Akurat od dominikanów się zaczęło
  • Propaganda i mącenie działa wszędzie. Gużyński wypisuje różne rzeczy, nie tylko on, dyżurnych komentatorów, wiadomo, jest trochę. Niektóre z tych tekstów odjechane, inne nieprawdziwe. Jeszcze inne zawierają ciekawe myśli. Wodą mętna.
  • Tak sobie myślę, że ta cała rola nauczycieli, jaką przypisano księżom, jest też dla nich dużym obciążeniem. Nie wiem jak to się ma do cytatu Mt 23, 1-36


  • Biznes Info powiedział(a):
    Tak sobie myślę, że ta cała rola nauczycieli, jaką przypisano księżom, jest też dla nich dużym obciążeniem. Nie wiem jak to się ma do cytatu Mt 23, 1-36


    Ciekawa myśl.

    Ale rola przewodników i nauczycieli jest im przypisana, to obciążenie konieczne.
    Równolegle ponad wszystko winni świecić przykładem, co oczywiście trudniejsze, bo wymaga nieustannej pracy nad sobą, współpracy z łaską, walki z egoizmem.

    Dla mnie wiersze, na które się powołałeś są przestrogą dla tych, których gubią miłość własna i brak pokory.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.