Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Gry planszowe

1293032343542

Komentarz

  • Eee - nie przesadzajcie - myślę, ze to kwestia tłumaczenia.

    W Carcassonne też "budujesz swój świat".

    Może sformułowanie "akt stworzenia" nie jest najszczęśliwsze, ale chyba bez przesady.
    Grę układa się bez żadnych odniesień do mocy, tworzenia, magii itp.


    Chyba jest dużo więcej "dziwnych" wkrętów w innych grach.

  • Myślę, że gra sama w sobie może faktycznie być fajna, tylko twórca opisu nie ma wyczucia.

    Dla porównania opis po ang. - zupełnie inny:

    In Mondo, players compete against each other while also racing against the clock. Each player has a small world board with empty spaces on it, and all players simultaneously pick tiles depicting different animals and environments from the middle of the table and place them on their world board, trying to create complete areas of the same environment. A new tile must be placed next to an already placed tile, but the environmental borders don't have to match. (These errors will earn negative points when the board is scored.)

    When the timer runs out, players score bonus points for each animal and each completed environment and score negative points for volcanic tiles, empty fields on the world board and mismatched tiles (for example, a tile with a forest border connecting with a tile with a water border).

    Mondo includes three degrees of difficulty, in addition to additional goals and ways to achieve (and lose) bonus points, as well as rules for solo play.

  • Właśnie - myślę, że polski tłumacz chciała za bardzo "podkręcić" opis gry. Dodać jej jakiś smaczek :/
  • A gra naprawdę ok - wkręciła w planszówki naszą znajomą dziewczynę, która do tej pory była raczej "z boku".

    Przede wszystkim jest krótka i emocjonująca. Dlatego łatwo po nią sięgnąć :)


    @Maciejka

    a w niemieckim jest coś o "zabawie w Boga" ?
    Die Spieler erschaffen auf ihrer Weltentafel ihre
    eigene Welt voller exotischer Tiere und verschiedener Landschaften. Sie
    müssen ihre Mitspieler und die Zeit gut im Auge behalten, denn alles
    geschieht gleichzeitig! Steigen sie rechtzeitig aus, bevor der Timer
    abläuft, können sie noch Bonuspunkte einheimsen.

    Nach drei Durchgängen gewinnt der Spieler, der die meisten Punkte gesammelt hat.







    Mondo lässt sich in verschiedenen Schwierigkeitsstufen spielen!

    Schon im Einsteigerspiel ist man mittendrin im Geschehen und wird von
    Mondo fasziniert sein. Im Spiel für Fortgeschrittene erhöht die
    wechselnde Sonderwertung den Spielreiz. Und das Expertenspiel sorgt mit
    unterschiedlichen Zusatzaufgaben immer wieder für neue
    Herausforderungen.
  • @Dorotak. mam Ticket to ride marklin, przyjeżdżasz? :)
  • Na sile moznaby sie czepic: "Die Spieler erschaffen auf ihrer Weltentafel ihre 
    eigene Welt", czyli, ze tworza swoj swiat. Ale zeby od razu z gry rezygnowac, to dla mnie juz za daleko posunieta interpretacja.
  • pewnie już było ale nie mam czasu czytać całego wątka, pomóżcie

    szukam gry planszowej (nie karciana) która
    - będzie dobra na imprezę ze znajomymi
    - da się w nią zagrać w dwie osoby
    - nie ma skomplikowanych zasad
    - i cenę ma dwucyfrową ;)

  • A może Scrabble?
  • @Taja dzięki to chyba dobry pomysł :)
    masz jeszcze jakiś?
  • ten warunek żeby potem 2 osoby mogły zagrać, ale jak impreza to więcej.. wiesz... trudne to trochę ;) 

    bo jednak gry na 2 osoby raczej wykluczają opcję imprezy :P 

    my lubimy ze znajomymi grać w: tabu i dixit, ostatnio też incan gold.
  • Carcassone spełnia te kryteria, PanicLab - kafelkowa. My ostatnio ćwiczymy Taluvę - też spoko, tylko cena powyżej dwucyfrowej.
    Dobble to karcianka :P
  • A może pocztowy kurier.
  • dixit mi się podoba z opisu, ale nie bardzo wyobrażam sobie moich znajomych w tej grze
    a siostrze na 18nastkę nadałaby się?

    carcassone- mieliśmy próbowaliśmy grać ale jedna wielka porażka :D teraz ją ma mama asia i sobie chwali ;)

    zaraz posprawdzam pozostałe wasze propozycje
    ale double już do mnie leci ;)
  • O tak potwierdzam - bardzo sobie chwalę :-)

    W marcu zamawiam dwa dodatki

  • @uJa !!!! Dzięki!!! Dixit na 18 to super!!! Pomysł!!! Chciałam bransoletke lilou z dedykacją ale dixit lepsze;)
  • edytowano lutego 2014
    @Taja, nie gadaj, że Ty JUŻ masz 18tkę. Z wyglądu to tak gimnazjum gdzieś :P 
  • Przyganiały .... :P
  • szukam jeszcze pomysłu na prezent na 18 urodziny dla dziewczyny (grzeczne, zdolne ale leniwe dziewczę :Dz ZHRu )

    jaką grę oprócz DIxit polecacie? 
  • Jungle speed (ale nie znam ceny)
  • Jungle speed (prawo dzungli) kosztuje ok 50 zl i tez wymiata na imrezach ;)
  • Prawo dżungli jest dla dzikich małp, nie dla Rudej! ;)
  • Prawo Dżungli fajne, ale to taka szybkościowa gra na refleks, raczej prosta, więc dla miłośników zawiłych zasad nie bardzo;-)
  • A która wersja fajniejsza (grafika, czy takie tam...) Prawo Dżungli czy Jungle Speed? Czy poza obrazkami i ceną są  jakies inne istotne różnice?
  • edytowano marca 2014
    @Lila, Twojej rudej Córce się Tabu spodoba. To gra słowna jest :)
  • U mnie ostatnio grywamy - nie po linii forum ;) - w to 
    Dostali od cioci.
    Mozna grac w 2-4 osoby, trzeba umiec czytac, ale dorośli tez sie w to dobrze bawia, cel gry powodujacy wygrana jest dla kazdego gracza inny (losuje sie postac), wiec nie ma nudy. 

    Z gier postych i wieloosobowych - Mafia żondzi
    maja jeszcze z ostanich nabytków gre "Byl sobie człowiek" i  "Hobbita" (tez fajne), ale starsi wola grac w Swiat Dysku, bo jest bardziej róznorodny. 
  • Czy ktoś testował taką grę?
  • @Ula - naprawdę fajny ten Hobbit?
  • Palce w pralce - dla mnie na imprezę bomba!
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.