Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Gry planszowe

1303133353642

Komentarz

  • @manna - jeśli nie znasz, to polecam Set - proste zasady i wcale nie łatwa gra. Polega na szukaniu trzyelementowych zestawów, które albo są jednakowe pod jakimś względem albo odmienne.
  • A polecacie może któreś z gier dla jednej osoby, takie jak Smart Games? Mamy Kamuflaż i nasi bardzo lubią, lubią też tangram i ten typ gier - do pomyślenia w pojedynkę.

  • @Marcelina - Kokoszki, Antywirus, Blokada

    dla 2 osób i więcei - Duuuszki - są super!

  • Chyba wszystkie smart games sa dla jednej osoby. My mamy Camelot junior (ksiaze musi dojsc do ksiezniczki, trzeba odpowiednio kloscki ustawic) i antywirus.
  • Dla dorosłych polecam: Zimna Wojna, Agricola, Cywilizacja, Puerto Rico. Dużo trzeba myśleć, fajna zabawa.
  • Kopiuję z "Mam do sprzedania"

    sprzedam grę "Podróże św. Pawła" taka jak tutaj, stan idealny

    http://www.bogulandia.pl/product-pol-354-Podroze-sw-Pawla-.html

    40 zł + wysyłka

  • Dla starszych, 7+
  • edytowano listopad 2014
    u nas tak się kończy... Na szczęście tylko wśród dzieci ;)
  • edytowano listopad 2014

    U nas tak się kończyło jakiś czas temu ;-)

    Chyba mi dzieci dorośleją.

    Te starsze oczywiście, pewnie niedługo będziemy przechodzić to samo z młodszakami ;-)

  • Ticket to ride... Wsiąść do pociągu...

    co polecacie jako pierwszą (niezależną) część dla 2-3 osób do gry?
  • Mamy Kokoszki, a pod choinke Marek dostanie piratow od Babci - bo sie Babci bawila i jej sie podobalo:))))
  • @dorotak, skandynawia jest fajna, dla 2-3 osób właśnie
    z mężem lubimy bardzo
  • @czekolada, Skandynawia "działa" osobno? a mogłabyś zalinkować jak wygląda?
  • edytowano listopad 2015
    tak, to jest samodzielna gra
    ticket to ride nordic countries wygugluj to zobaczysz jak wyglada
  • A, a ja wpisuje 'skandynawie' i rozkminiam. Hehe. Nie ma to jak forum. A do Europy warto dokupic te karty dodatkowe?
  • graliście w Rój?
  • edytowano listopad 2015
    @pierniki my mamy rój - fajna ale bez szału, strategiczne myślenie - trochę jak w szachach ale dużo mniej możliwości więc jak się zagra kilkanaście razy to jak są dwie osoby na podobnym poziomie to zazwyczaj jest remis (takie czekanie na ewentualne potknięcie przeciwnika, chwilę nieuwagi - i wtedy się wygrywa). Z obserwacji wynika że dość szybko może się znudzić - przy początkowym intensywnym użytkowaniu
    za to bardzo porządnie zrobiona - właściwie chyba nie do zniszczenia...
  • Bardz poolecam śpiące krolewny karcianka - niby od 8 lat ale nasza 5 latka i 6 latek gra bez problemu - świetna gra.
    image

    No i Prawo dżungli, emocje niesamowite, wczoraj gralśmy do upadłego.
    image
    oraz Gra Koty w którą to nasza 5 latka równo ogrywa i mnie i męża.
    image

    wszystkie gry poniżej 50 zł a chyba Krolewny i prawo dzunglii jeszcze taniej
  • @manna znasz te grę? Kupiłam ale nie ma instrukcji... :(
  • Gra zwierzak na zwierzaku most!
  • Dzięki!!!!
  • @manna dziękuje Ci bardzo!!! U nas maluchy: 4 lata i prawie 3 grają dość dowolnie ;) biorą sobie karty i układają jak wzory lecą, albo dzieła sie zwierzętami na pół i dowolnie układają i sie wymieniają. Albo zupełnie fantazyjnie bawią sie w dżungle i każde zwierze mieszka w innej krainie i sie odwiedzają ;) czasem spotykając sie na moście zeby pogadać ;)

    Kupiłam te grę za 20 zł !!! Na fejsbukowym profilu wielodzietnych ;)
  • edytowano styczeń 2016
    Lila , manna dzięki za cenne uwagi!
    My spośród całej szafy gier z pasją gramy najczęściej w "Wsiąść do pociągu"...
    Jest niesamowicie dobra i nigdy nie wiadomo na końcu kto wygrywa.
    (liczymy punkty po skończeniu gry).

    Jeszcze jedno: bardzo polecam kooperacyjną grę!
    Wspólne działanie dające jeden cel z powodzeniem daje do myślenia dzieciom.
    Nasze dzieci zaczęły dość mocno rywalizować.
    Przy tych grach uczą się współgrać.
    Do wyboru: Ognisty podmuch lub pandemia.
    Obie strategicznie podobne więc warto wybrać jedną.
    W ognistym podmuchu rewelacyjny jest wybór stopnia trudności.
    W najprostszą rozgrywkę gramy z naszym prawie 5 letnim synem.
    Najtrudniejsza wersja jest już dla dorosłych i mocno "główkujących" osób :)

    Planszówki to nasza ulubiona forma spędzania wolnego czasu :)
  • Uwielbiamy osadników z Cattanu, mamy chyba wszystkie rozszerzenia, a może nie ;)

    Czasem potrafimy i z cztery godziny grać. :D
  • Obiecałam synowi (11lat) gre Dixit.
    Ktoś polecał (@Joannna ?)
    Czy to gra odpowiednia dla wieku?
    I pytanie odnośnie grafiki- bo też różne opinie.

    I czy kupić Dixit podstawa czy Dixit Odyseja?
    Poradźcie!
  • Dopiero znalazłam ten wątek. Całą rodzina uwielbiamy gry i gramy nałogowo z zaprzyjaźnionymi rodzinami. Dzieciaki (5 i 7 lat) grają ostatnio w gry kooperacyjne dla maluchów: Smoczy skarb i Myszki w opałach. W porywach Pędzące wielbłądy. My w weekend graliśmy w Troyer. Cudna, niełatwa ale wciągająca. Bardzo lubimy Świat bez końca i Filary ziemi i wiele innych. jak się cieszę, że Was znalazłam :)
  • a i grafika Dixit jest dla mnie męcząca, taka psychodeliczna.Ale..... ile osób, tyle opinii.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.