Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Gry planszowe

1333436383942

Komentarz

  • Wsiąść do pociągu jest rewelacyjna dla całej rodziny-nasz 5 latek gra (z pomocą mamy).
    Bardzo fajna jest kooperacyjna OGNISTY PODMUCH.
    Świetne w tej grze jest to, że są różne stopnie zaawansowania, więc w podstawę można spokojnie grać z maluchami. Bardziej skomplikowane rozgrywki wciągają starszych. Wszystko oczywiście w jednym pudełku za ok 85 zł.

    Ale najlepsza i naświetniejsza gra w jaką kiedykolwiek graliśmy ( a gramy już ponad 10 lat ) to ALHAMBRA.
    Podstawa jest szybka do opanowania. Za dodatki trzeba dodatkowo płacić, a jest ich sporo. Tyle tylko, że w każdym dodatku są 4 rozszerzenia.
    Tak więc, teraz gramy z 5 rozszerzeniami, co daje 20 nowych dodatkowych funkcji. Gra nas tak wciągnęła, że urządzamy parafialne rozgrywki co poniedziałek. MAłżeństwa  grają jako jeden gracz - tyle jest główkowania z rozszerzeniami.
    Bardzo wciągająca gra, która daje niezwykła emocje!

  • My ostatnio gramy z dziećmi w Cardline: Zwierzęta.
    Bardzo fajna i edukacyjna gra, układamy w rzędzie zwierzęta wg długości ciała, wg wagi lub wg średniej długości życia.
    Nasz 5,5 latek gra nawet sam ze sobą i powoli zaczyna z nami wygrywać :)
    Podziękowali 1Joannna
  • A co polecacie dla 8-latki? 
  • @blaekie Trochę propozycji się znajdzie :)

    U nas na stole najczęściej lądują:
    - wspomniany przez @Wanda Domek
    - Agricola: Chłopi i ich zwierzyniec - mała wersja (dużo krótsza) od Agricoli
    - Patchwork - 2-osobowa gra, każdy próbuję zapełnić swoją planszetkę różnego kształtu "materiałami"
    - Cardline: Zwierzęta - opisywałem wyżej
    - Pingwiny z Madagaskaru - grafiki z bajki, dwa tryby rozgrywki, uproszczony i trochę bardziej zaawansowany, wykonujemy misje, zbieramy surowce, zatrudniamy popleczników
    - Trzy małe świnki - bajkogra, jest krótka bajka jest i gra :) rzucamy kośćmi, próbujemy budować domki, w czym przeszkadza zły wilk
    - Zamki szalonego króla Ludwika - trochę bardziej skomplikowana gra od wyżej wymienionych, układamy zamek z komnat w postaci różnego kształtu i rozmiaru kafelków. Dzieciaki nie optymalizują, układają tak, aby było ładniej :)
    Podziękowali 1blaekie
  • blaekie powiedział(a):
    A co polecacie dla 8-latki? 
    Carcasonne na przyklad
    Podziękowali 1blaekie
  • Splendor super, potwierdzam!
    Podziękowali 1blaekie
  • co lepsze dla 11-latki - Splendor czy Alhambra?
  • do gry Splendor sprzedawana jest oddzielnie mata do gry.
    Czy jest to rzecz niezbędna, czy da się grać bez niej?
  • opis maty:
    Splendor - mata do gry. Czy nie denerwują Cię te nieustannie przesuwające się po stole karty, za każdym razem gdy ktoś próbuje podnieść jedną z nich ze stołu? Czy doświadczyłeś przypływu irytacji, gdy po raz kolejny musiałeś uporządkować rzędy, bo komuś spadł ciężki żeton? Dzięki tej macie niedogodności odejdą w przeszłość! Wszystkie karty będą w końcu leżały posłusznie na swoich miejscach. Nareszcie do Twoich rozgrywek w "Splendor" wkroczy ład i porządek. Nadchodzi dzień, gdy już nic nie zakłóci Tobie czerpania radości z grania w tę doskonałą grę!

    ale 6 dych to raczej przesada :-)

  • a jaką grę polecicie dla 5-6 chłopców 9-12 letnich z założeniem że nigdy w nic nie grali, więc zasady muszą być proste

    doradźcie coś, prowadzę różne animacje i z takimi chłopakami mam największy problem, może by usiedli w kącie i pograli :D
  • a jakaś że tak powiem bardziej męska ;);)
  • uJa powiedział(a):
    a jaką grę polecicie dla 5-6 chłopców 9-12 letnich z założeniem że nigdy w nic nie grali, więc zasady muszą być proste

    doradźcie coś, prowadzę różne animacje i z takimi chłopakami mam największy problem, może by usiedli w kącie i pograli :D

    Kalambury-u nas hit na urodzinach starszych.
    http://www.ceneo.pl/26009256
    Podziękowali 1uJa
  • edytowano październik 2016
    U nas hitem jest jeszcze "5 sekund",ta gra najczęściej jest w ruchu.
    Dla maluchów żółta wersja-junior.

    https://www.google.pl/search?q=gra+5+sekund&biw=1920&bih=960&source=lnms&sa=X&ved=0ahUKEwjF4_CzsNfPAhXFShQKHXJTAvwQ_AUIBSgA&dpr=1
     
    Podziękowali 3uJa annabe babka4
  • @uJa
    Może coś z gier tzw. "imprezowych":
    - Rączki złączki
    - Uga buga!
    - Dobble
    Podziękowali 1uJa
  • dobble!!!
    Podziękowali 2uJa babka4
  • z wymienionych znam tylko dobble :disappointed:

    kurcze szkoda że się wcześniej nie zorientowała, dziś już nie zdąży dojść na sobotę ;/
  • @uJa  kupisz w jakimś stacjonarnym księgarnio-papierniczym albo zabawkowym.
    Koło Biedronki na pl.Ewry jest bardzo duży wybór gier.
    Nie wiem jak to cenowo wyjdzie,ale chyba niewiele mniej niż w internecie wraz z kosztami wysyłki.
    Podziękowali 1uJa
  • uJa powiedział(a):
    z wymienionych znam tylko dobble :disappointed:

    kurcze szkoda że się wcześniej nie zorientowała, dziś już nie zdąży dojść na sobotę ;/


    wysłane z bonito.pl kurierem dojdzie do jutra (przy opcji za pobraniem). Jeśli weźmiesz pod uwagę ich rabat i rabat z karty KDR (jeśli masz - wpisuje się gdzieś po drodze przy zamówieniu albo zakładając konto), to pewnie i tak wyjdzie Ci taniej niż w sklepie :)

    http://bonito.pl/k-90235757-dobble

    Podziękowali 1uJa
  • Mój 11latek też bardzo lubi 303-Bitwę o Anglię

    na początku, po przeczytaniu instrukcji, sprawiała wrażenie skomplikowanej, ale to tylko wrażenie ;)

    Blokus - bardzo bardzo fajny, dla 2 lub 4 osób, tylko trochę drogi

    Carcassonne też bardzo lubimy. Dla większej ilości osób już się jednak przydają dodatki (nie pamiętam, czy wersja podstawowa ma pionki dla 5 czy 6 osób)

    Podziękowali 1uJa
  • okk pogooglam :) i dalej nie wiem hahaah
    Hali Galli super
    Uga Buga -odpada bo zwykle jest głośno i mogą siebie nie słyszeć
    Rączki złączki - nie rozumiem zasad :D no i obawiam się że obcy sobie chłopcy nie będą chcieli się dotykać

    5 sekund - bardzo ok
    Bitwa o Wielką Brytanię". -ok

    "Kto drugi ten lepszy" - ok

    "Steam Park" - za skomplikowany

    "Tajniacy" - nie wiem czy nie za trudne
    Jungle speed - nie wiem czy nie najlepszy :)

    no to teraz decyzja:D
    @olgal masz rację zobaczę, w tamtym sklepie jeszcze nie byłam  :)
  • dziękuję wam za pomoc ! bardzo, sama bym tego nie przekopała (mam za małe dzieci i niechętnego do grania męża, wiec się nie znam na grach)

    303 biorę na pewno bo czasem się zdarzy dwóch odrealnionych chłopców to coś dla nich będzie :) a może i sama z mężem pogram :D
  • Piraci gra karciana.
  • uJa powiedział(a):

    @olgal masz rację zobaczę, w tamtym sklepie jeszcze nie byłam  :)

    Tylko dzieci tam lepiej nie zabieraj :smiley: 
  • prawo dżungli też super!
  • 5sekund mamy od mca bo na urodziny syn dostał. Bardzo fajna. 
    Lubiny w to grać 
  • Gorący ziemniak polecam, podobne do pięciu sekund.
  • u nas ostatnio na topie Speed cubs
  • u nas za dużo płaczu i nerwów ze strony najmłodszych było przy Speed cups.
    Raczej powinny grać w to dzieciaki zbliżone wiekiem.
  • a zeby 3,5 z6 latka cus?
    Podziękowali 1uJa
  • U nas 4latka z 6latkiem namiętnie grają w Śpiące królewny, trochę uproszczają zasady, nie robiąc dodawania tylko odkładają dwie takie same karty, ale potrafią grać razem naprawdę długo. Graja jeszcze w Zgadnij kto to, Connect4 i Uno, przy czym w to ostatnie wg swoich zasad;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.