Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Gry planszowe

13638404142

Komentarz

  • Z naszymi dziećmi (6 latek i 7,5-latka) gramy w Duszki, Trzy małe świnki, Patchwork (ale to tylko na dwie osoby), Cardline: zwierzęta.
    Podziękowali 1blaekie
  • @gielki, i jak ten gościniec?
    Podziękowali 1Joannna
  • edytowano styczeń 2017
    Kurde, jeszcze nie rozkminiliśmy tej gry.Dużo prezentów w postaci gier w tym roku było ;-) Poza tym ciężko się przyswaja instrukcje.W sensie dużo informacji ... czytaliśmy na raty, ale nie udało nam się jeszcze zagrać.  Grypa nas zmogła więc i okazji nie było jeszcze... Niedługo ferie to może wreszcie się uda :-)
  • To daj potem znać, bardzo jestem ciekawa, a gra droga dość z tego co pamiętam.
  • Hm, ja na fali, że rodzinna i polska podarowałam ją pod choinkę kuzynom naszych dzieci, mieszkającym na stałe w Stanach. Jak rozpakowali i zobaczyłam instrukcję, zrozumiałam swój błąd ;-) Jak dla mnie strasznie skomplikowana. Oni czytają po polsku, ale chyba nie aż tak, żeby się przez nią przegryzc. Co więcej nasze dzieci też jakoś nie próbowały i w rezultacie grali całe Święta w 7 cudów... 
    Podziękowali 1OlaOdPawla
  • Wsiasc do pociagu Europa 

    Mam ochote na ta gre- czy to dobry pomysl dla 6 latka? 

    @Marcelina nie pamietam czy to Ty ja kiedys polecalas?
  • To zalezy od 6 latka ;) Przydaje sie umiejętność czytania. Gra jest fajna, ale mój sześciolatek woli np splendor :)
    Podziękowali 1annabe
  • Nasz sześciolatek całkiem sensownie gra w Wsiąść do pociągu. Nawet strategicznie ;)
    Podziękowali 1annabe
  • O no właśnie to może trzeba sześciolatkowi pokazać jakie fajne te pociągi, rozbudzić jego marzenia, że na pewno taką by chciał, a potem już bez zbędnych wyrzutów spełnić swoje... yyyy tzn. jego marzenie :)
  • edytowano styczeń 2017
    Dzieki,  może jest nadzieja, że u siebie w domu na spokojnie z rodzicami będą grać. Przyznam, że w zamieszaniu świątecznym  (goście) nie mieliśmy z mężem szans stać się mistrzami gry.
  • Chłopcy grają w "Jak żyć panie prezesie" . Gra o zakładaniu firmy i walce o zlecenia. Trochę poprawek wprowadziliśmy żeby była bardziej grywalna.
  • Tu można sobie wydrukować całkiem fajną grę "Wędrówka po Afryce"
    http://www.miedzykulturowa.org.pl/cms/pl/wedrowka-po-afryce.html
    Podziękowali 1blaekie
  • Fajne te pociagi! Tzn wygladaja na fajne ;) Dzis przez 45min przyswajalam instrukcje, ale juz mniej wiecej wiem o co cho i mysle ze bedzie.y sie dobrze bawic.
  • Na wyjeździe na feriach królowała Pandemia i Wsiąść do pociągu. Ta pierwsza to kooperacyjna
  • na naszych wyjazdach rekolekcyjnych króluje zawsze Activity
  • Magnum Sal - polecam. Kopalnia soli w grze planszowej.
  • Carcassonne
  • Dixit to ostatnia z 3 gier ktore chcialam nabyc, ale poczekam na jakas okazje :) 


  • Mieliście okazje zagrać w Agricolę - wersja rodzinna? Jest nowe wydanie - dla graczy i wspomniana rodzinna, która jest podobno prostsza...
    Jakieś opinie?
  • edytowano styczeń 2017
    W wersji Agricoli tej z 2007 roku jest też wariant familijny, który z tego co się orientuje, jest praktycznie taki sam jak nowe wydanie Agricoli - wersji rodzinnej.
    Mam tą starą dużą Agricolę i w wariant familijny grałem z 7-latką, jest sporo do ogarnięcia, ale z delikatną pomocą dawała radę :)
  • Mam pytanie do znawców Catanu.

    Chcę kupić podstawę z rozszerzeniem dla 5-6 osób.

    Czy np. rozszerzenie Miasta i Rycerze 5-6 będzie pasować do wersji podstawowej gry czy tylko do dodatku Miasta i Rycerze?
  • @Agnieszka5 rozszerzenie będzie pasowało do MiR. Samo MiR też nic nie da - musi być podstawa.
    Resumując - baza + rozszerzenie dla 5-6 graczy + dodatek MiR i rozszerzenie dla 5-6 graczy, ew baza + MiR bez rozszerzeń
    Podziękowali 2Agnieszka5 Karolinka
  • tak właśnie syn tłumaczy
  • Wywołana przez AN_3 piszę: Inspire jest SUPER! Gra w nią niemal cały zestaw dzieci - od naszej zbuntowanej czternastolatki po 5,5 latkę (wbrew temu co piszą - że jest od 8 lat)
  • Pytanie do grających w Sabotażystę rozszerzenie:
    Czy jedna z akcji "odrzucić dwie karty z ręki, aby usunąć jedną znajdującą się przed nim kartę" oznacza, że jak masz np. zablokowanie kopanie to tym ruchem się uwalniasz?

  • Może ma ktoś jakąś grę/quiz biblijny/chrześcijański. Chodzi mi o pytania w tej tematyce. Może wam się już znudziła albo wszyscy znają odpowiedzi na pytania i nie warto już grać :) chętnie przyjmę/odkupię
  • moglibyście polecić jakąś grę planszową na prezent dla 10 latka? 
  • dzięki, @manna. . .  Rozumiem,  że podstawowe wersje. . .  Młodszy brat,  który ma 7 lub 8 lat też da radę grać? 
  • jak kumaty, to pewnie, że da, nasz Mikołaj jeszcze nie ma 7, a ogrywa starszych!
    Podziękowali 1aqq
  • To może tutaj napiszę. Szukam fajnych gier dla 3-5 latków, może ktoś ma coś do odsprzedania? :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.