Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Gry planszowe

13637383941

Komentarz

  • Wsiąść do pociągu - must have!

    Podziękowali 1Polly
  • Karak!

    Patchwork.

    Dixit - część kocha część nie, dziewczynki zazwyczaj lubią, najlepsza a przez paręnaście rund, potem raczej dodatki albo za mało kreatywni jesteśmy? Ale dla grafiki i tak zupełnie innej mechaniki - bardzo warto.

    Wyścig wielbłądów - wg mnie bardzo mocno czuć klimat, ciekawa mechanika + trochę losowości, sporo myślenia i emocji. Bardzo fajna atmosfera, choć lekko hazardowa :)

    Carcassone i Osadnicy z Catanu to też samograje, ale mocno oklepane.

    Z karcianek:

    Śpiące Królewny

    Fasolki

    Wirus


    ... i do końca ferii nie zauważycie braku śniegu.
  • Dudus powiedział(a):
    Wsiąść do pociągu - must have!


    Dudus powiedział(a):
    Wsiąść do pociągu - must have!

    siedzi od zeszłego roku nie rozpakowane na półce :D obejrzeliśmy, zobaczylyiśmy ilosc elementów rozkładania i tak se siedzi :D szukam czegoś szybszego
  • resztę sprawdze i poczytam dzięki!
  • A teraz wyszedł dodatek Wsiąść do pociągu - Polska  B)
  • Poleccie proszę grę rodzinną dla dzieci 10 i 12 lat, dodatkowo 7latka.
  • Upne sobie. Może są jakieś nowości 
  • Polecicie jakas gré strategiczna dla 15-latka? Jest fanem planszowek, duzo gra. 
  • @Sarcella To zależy, co już ma :) Terraformację Marsa widzieliście? Bardzo strategiczna i można grać nawet w jedną osobę.
  • Nie znam, zaraz wyszukam. Dziekuje. 
  • edytowano grudzień 2020
    Polećcie coś co może być alternatywą dla tych robloksów majnkraftów i innych uzalezniaczy, dziewczyny (8 i 10 lat) regularnie dostają jakieś planszowki, które regularnie mąż wyrzuca po tym jak wszystkie części walaja się po całym domu, rozpakuja 5 minut ekscytacji i można wyrzucać --> powrót do komputera
  • Wsiąść do pociągu, 7 cudów świata, Osadnicy z Catanu, a obecnie u nas królują szachy - gramy wszyscy :-)
  • edytowano grudzień 2020
    @Agmar, może blokus im się spodoba?
    Albo Fits? - to mi przypomina nasze stare gry na tv, tetris chyba się nazywało. 
    Obie logiczne, na kombinowanie 
    Świetna jest Ubongo, albo Ubongo 3d (droższa ale lepsza) - też logiczna i też na bazie  kostek jak w poprzednie propozycje

    Moi lubią tez wszelkie Smart games (jak wpiszesz to ci różne wyskoczą) - logiczne ale jednoosobowe, że stopniowymi utrudnieniami. Z łatwiejszych to chyba Arka Noego albo Temple connexion. Ale na tych łatwiejszych poziomach yo 8latka z każdą da radę 

  • A ja zadam pytanie o grę dla dorosłych jeśli można =) . Czy znacie jakąś fajną grę planszową dla dwóch osób? Inną niż szachy, warcaby etc
  • Wsiąść do pociągu. Tylko lepiej się gra w więcej niż 2 osoby (ale w 2 tez można)

    Podziękowali 2paulaarose ewaklara
  • Super jest gra "Zaginione miasta" Dl;a dwóch osób. Mamy ja bardzo długo i uwielbiamy z mężem.
    Podziękowali 3paulaarose AgaMaria Pola
  • Fajna i szybka gra Wirus. Dostali na Mikołaja, gra 6 latek bez problemu,  8 i 11 lat z 15 latkiem też.

    Na i aktualne czasy.
    Jakaś taka z tanich, bo to w sumie karty tylko.
  • paulaarose powiedział(a):
    A ja zadam pytanie o grę dla dorosłych jeśli można =) . Czy znacie jakąś fajną grę planszową dla dwóch osób? Inną niż szachy, warcaby etc
    My lubimy Rój teraz planujemy kupić sobie Patchwork
    Podziękowali 1paulaarose
  • edytowano styczeń 2021
    Czy ktoś moze podzielic się opinia nt. gry TOP KITCHEN?
  • edytowano styczeń 2021
    To raczej prosta gra dla początkujących i średniozaawansowanych. Ładnie wykonana, z ciekawym tematem. Trochę doskwiera losowość, która decyduje o sukcesie gotowania. Ale co kto lubi :smile:
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • Dla nastolatków Descent wędrówki w mroku, nasi synowie z dwójką przyjaciół od wtorku non stop grają z przerwą na jedzenie i spanie.
    Trzeba tylko dać im stół do dyspozycji i czas :-).
  • Znacie grę NA SKRZYDŁACH? Warta uwagi?
  • @kika0, dla fanów ornitologii jak najbardziej
    Podziękowali 1kika0
  • Polecam Epokę Kamienia. Świetna grywalność. Oraz Memoir 44
    Podziękowali 1Gosia5
  • Po grudniowym graniu polecam niezmiennie El Grande (tzw. suchar ale ze świetną mechaniką) oraz Marco Polo II - w grudniu wyszła polska edycja, co poza ceną nie stanowi róznicy, bo gra niezależna językowo. 
  • U nas teraz na topie Cywilizacja trzecia edycja oraz Agricola. I niezmiennie, już kilka lat Manila.
    Podziękowali 1Laf2011
  • U nas teraz na topie Cywilizacja trzecia edycja oraz Agricola. I niezmiennie, już kilka lat Manila.
  • Na skrzydłach mamy i polecamy, nie tylko dla fanów ornitologii ;) Bardzo fajna gra, przepięknie wydana, duża ilość kart zapewnia ogromną regrywalność. Gram z 10-latkiem i 12-latką, bardzo im się ta gra spodobała. Dodatkowo można sobie zainstalować aplikację, za pomocą której skanujemy karty ptaków, a aplikacja podaje ich odgłosy :) 
    Podziękowali 2kika0 Gosia5
  • edytowano styczeń 2021
    U nas króluje "Wsiąść do pociągu", mamy wersję Europa i Azja, rummikub, dixit, ostatnio dostaliśmy "Kto da więcej" i też fajna. Ja zakupiłam grę the mind i tak średnio nam się spodobała, jakoś nie umiemy się dostroić, czasem nam wychodzi, ale większość nie i to rodzi frustracje i wrażenie, że gra jest mocno przypadkowa. Chodzi o to, że każdy z graczy ma kartę i trzeba wyrzucać od najmniejszej do największej, nie można się porozumiewać.

    edit: jeszcze lubimy grę "totem" (dobrze się sprawdza w grupie młodzieżowej)
  • Nie chce mi się czytać całego wątku, a mam pytanie. Czy ktoś z was ma gry z serii "pokój zagadek"? Widziałam kilka w empiku i zastanawiam się, czy to fajna rozrywka dla nastolatków?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.