Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Gry planszowe

13637384042

Komentarz

  • A znacie "Pszczółki"?

    Niby gra dla dzieci, ale nasz najstarszy (l. 16) uwielbia pasjami i uczy grać wszystkich swoich kolegów. Ponoć spory fan z tego mają.
  • Znamy, u @Predikata kiedys gralismy, mi się podobały.
  • A co dla 5latki?maja niekończące się potrzeby ale coraz częściej się nudzą. Na gwiazdkę na prawdę duże fajne sylvanian dostały ale praktycznie się nie bawią... Więc myślałam żeby znowu grę jakąś spróbować. Tosia rok temu zamek dostała, lubią monopol junior z kraina lodu, a poza tym to memo i nudy... Tosia to bystra5latka. 
  • Qwirkle. Układa się ciągi wg figur lub wg kolorów. Prosto się liczy punkty. Miła dla oka grafika. Moja córka 5,5 roku spokojnie sobie radzi.
    Podziękowali 1MAFJa
  • Dla 5 latki. Dobble, Dzieci z Carcassonne, Domek - to u nas się sprawdza
    Podziękowali 1MAFJa
  • Grzybobranie, Zgadnij kto to? Warcaby.
  • Jutro mogę zapytać mojej 5,5 latki ;)
    Na pewno lubi Pędzace żółwie, Pędzace ślimaki, śpiące królewny, Domek też. 
    Podziękowali 1MAFJa
  • Pytałam :)
    Ostatnio na topie jest labyrinth junior (z Elzą mamy) i z serii Smart games - Czerwony kapturek.
    Zapytalam i teraz muszę w ten labirynt zagrać ;) 
    Podziękowali 1MAFJa
  • Mam mieszane uczucia do tych jr. Co prawda z Camelota junior bardzo zadowoleni jesteśmy ale elsowe monopoly junior jest takie że nie myśli się wogole... Trza wszystko kupować i szybko się kończy. Fakt że tam skolei gdzie muszą myśleć to ciężko jeszcze idzie.. No i masz.. 
  • Labyrinth junior i labyrinth zwykly różnią się szatą graficzną i ilością kafelków.
    W jr jest bodajże 5x5 a w normalnym 7x7, jesli dobrze pamiętam. Poza tym mechanika gry jest taka sama. 
    Moja pięciolatka w normalną wersję też chętnie gra ale junior idzie jej lepiej;) 
    Podziękowali 1MAFJa
  • Uno i rumikub jakoś źle mi się kojarzą... Nie ciągnęło mnie do nich w dzieciństwie...  Może bez sensu.. No i chyba za trudne jednak
  • A 5 sekund?
  • Rummicub moi grali bardzo chętnie. 5 latek bez problemu ogrywał dziadków.
  • A "palce w pralce" ? Moi grali na świetlicy i zadowoleni, macie jakieś opinie ?
  • @Yucami na zasadzie "gram za dwóch" tak, ale chyba nie ma trybu solo 
  • edytowano luty 2018
    Agnicha powiedział(a):
    Dzieciece Carcassone podobalo nam sie ale we wczesnym dziecinatstwie 4/5 max
    U nas ładnie gra 5latek a w wakacje dobrze się bawiła nawet 11latka. Dobra, ładnie wykonana gra dla niedoświadczonych graczy. Moja rodzina, dorośli i dzieci, dopiero startujemy z planszowkami i ta nam się podobała. 


  • Nasz 6latek marzy o Sabotażyście. Warto?
  • kiwi powiedział(a):
    A "palce w pralce" ? Moi grali na świetlicy i zadowoleni, macie jakieś opinie ?
    Mamy. Fajna na imprezy, jak się spotka większe grono ludzi. Na domowy użytek raczej nie jest stosowana. Starszaki na wyjazdy chętnie zabierają.
    Podziękowali 1kiwi
  • @zapominajka warto, pomyśl o dodatku też jest ciekawy

  • Palce w pralce nie mają przypadkiem jakichś gestów niekoszer? ;)
    Podziękowali 1kiwi
  • u nas Osadnicy i Splendor + dodatki - dominują w ostatnim sezonie.
    Gramy wszyscy czyli od lat 6 w górę.
    Wymiata u nas matematyczno - logiczny ośmiolatek...
    gra jest podobno od 10 czy 12 lat
  • kiwi powiedział(a):
    A "palce w pralce" ? Moi grali na świetlicy i zadowoleni, macie jakieś opinie ?
    moje dzieci wyjęły z tej gry kilka obrazków, którymi były zgorszone, sama gra - bardzo ok
    Podziękowali 2kiwi Bambidu
  • Nasze ostatnie odkrycie to Marco Polo. Super gra od 12 lat, ale nasze ograne dzieci dają radę wcześniej. Ośmiolatek spokjnie daje radę, sześciolatkowi czasami trzeba pomóc, bo robi dziwne ruchy. 
    Ze względu na ilość kart do wyboru i ilość postaci, którymi gra się każda rozgrywka jest inna.
  • U nas pięciolatek lubi Potwory do szafy. A reszta starszych gra w Carcasonne, Catan, Wyspa Skye i Korzenny szlak. Wszystkie polecam. A! I jeszcze pięciolatek w Carcasonne dla dzieci.
    Podziękowali 1blaekie
  • Kiedy Wy w to wszystko gracie???
    Podziękowali 1Prayboy
  • Niedzielne popołudnia, jak są jakieś wolne dni.
  • Jakie gry mozecie polecić/ zapytać swoje córki dla:

    10latki - główne zainteresowania moda i uroda
    Oraz 
    13latki- bardzo zdolna, mądra i inteligentna, więc może być coś ponad wiek, nawet za trudne, żeby mógła się trochę pomęczyć


  • Tajniacy!!!! Niby od 14 lat, ale wg mnie od 10 spokojnie
    Podziękowali 1Patia
  • Podbiję, bo na razie nic nie kupiłam.

    Może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł?
  • oo podbiję :) co ciekawego dla dwóch dorosłych do pogrania samemu albo w towarzystwie 2 córek 6 i 8 lat.

    Razem gramy w splendor, ubongo,domek, banditio, małpiszony i chyba tyle, kolekcja nie jest zbyt wielka :) polećcie coś
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.