Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Gry planszowe

13637394142

Komentarz

  • uJa powiedział(a):
    Może ma ktoś jakąś grę/quiz biblijny/chrześcijański. Chodzi mi o pytania w tej tematyce. Może wam się już znudziła albo wszyscy znają odpowiedzi na pytania i nie warto już grać :) chętnie przyjmę/odkupię
    Polecam Boży Wyścig

    http://www.cityheaven.pl/
  • Testowal juz ktos z Was Wsiasc do pociagu Pierwsza podroz dla dzieci 6+? Meeega! Sprawilismy Z.na urodziny i to jest ekstra zabawa. Nawet nasz 3,5 latek kuma zasady i wymiata. Tyle ze gra, jak z tych gier, cena zaporowa, ale mozna wylisytowac juz taniej;) polecam dla maluchow naprawde:)
    Podziękowali 2Lome Basja
  • Dorotak powiedział(a):
    Testowal juz ktos z Was Wsiasc do pociagu Pierwsza podroz dla dzieci 6+? Meeega! Sprawilismy Z.na urodziny i to jest ekstra zabawa. Nawet nasz 3,5 latek kuma zasady i wymiata. Tyle ze gra, jak z tych gier, cena zaporowa, ale mozna wylisytowac juz taniej;) polecam dla maluchow naprawde:)
    @Dorotak ; dzięki :) szukam właśnie dla chrześniaków 6-7 lat.
  • No nasza Z.zawsze z zazdrością patrzyła jak graliśmy w Europę czy Amerykę, a teraz dumna chodzi, że ma swoją wersje i "z ładniejszymi obrazkami":D
  • antywirus świetny! mieliśmy pożyczony i były wyścigi kto teraz będzie grał :-)
  • A gra taka dla wszystkich? Rodzinna? Jaka polecacie?
  • Monopol :)
    Podziękowali 1Agnieszka82
  • Czesc, a czy ktos z Was ma lub gral w "Gra na emocjach"? 
  • Jesli mysli ktos o kupnie rozszerzenia do Dixit to polecam to, ktore mamy "Przygody". Wedlug mnie mniej ciekawe/prostsze rysunki niz w wersji podstawowej, ale tez z pozostalych rozszerzen najmniej "straszne". Napisalam, ze mniej ciekawe tzn. mi jest trudniej wymyslic ciekawe haslo, ale okazuje sie, ze Ci mlodsi gracze lepiej sobie radza wlasnie z tymi kartami.
  • Carcassonne, bardzo droga, ale tez bardzo ladnie i porzadnie zrobiona gra. Pewnie swietnie sie w nia gra sadzac po opisie, ale dopiero niedawno ja kupilismy i nadal czeka, aby maz przeczytal instrukcje i wyjasnil zasady gry. Czytalam instrukcje, ale mam chyba za slaba wyobraznie, alby zrozumiec jak sie gra. Mysle, ze najlepiej po prostu zagrac na probe.
  • "Znaj znak" - gra edukacyjna- kupiona pod wplywem emocji po zwiedzeniu muzeum Powstania Warszawskiego. Zagralismy ze dwa razy. Taka edukacyjna- duzo mozna sie dowiedzien/nauczyc, ale jakiejs wiekszej frajdy z gry nie bylo. Chyba ja sprezentujemy moim rodzicom, zyli w czasach PRL, interesuja sie historia i polityka, moga miec wiecej radosci z tej gry.
  • Jak pisac to pisac, ale to ostatnia "recenzja" gry Hodowla zwierzatek. Kupilismy ja w tez w muzeum PW. Ta wersja ma chyba oryginalne rysunki, ale znajomi maja taka wspolczesna, kolorowa wersje i chyba ma inna nazwe Farmer. Swietna, nawet Maluchy w nia dobrze graja, czasami tylko trzeba pomoc liczyc. Niesamowite, jak u malych dzieci uaktywnia sie myslenie strategiczne. Do tej pory pamietam tez haslo wowczas z 3 lub 4 letniej corki przyjaciol "ciociu ja bardzo lubie kroliki, bo one sie najszybciej rozmnazaja", tak wiec jakies elementy wiedzy przyrodniczej tez sa w tej grze :)
  • Znaj znak mogę chętnie sprzedać. U nas się nie sprawdziła.
    Ale uprzedzam, gra jest dość ciężka więc przesyłka nie będzie tania.
  • a który sklep z planszówkami ma zniżki na kdr?
  • kto ma tesco w zasięgu to może skorzystać z promocji: https://ezakupy.tesco.pl/groceries/pl-PL/categories/Cat00007072

    a jak ktoś ma lidla blisko to też moze https://www.lidl.pl/pl/Asortyment.htm?id=341


  • My lubimy 7 cudów świata:D no i rodzinnie świetnie gra się w osadników.
  • Leli powiedział(a):

    Czesc, a czy ktos z Was ma lub gral w "Gra na emocjach"? 


    W takie to codziennie, nawet plansza nie jest potrzebna ;).
  • Graliście kiedyś w mahjonga? Takiego prawdziwego oczywiście, nie na pececie 20 lat temu ;-)
  • :)
    Ale z tego co zobaczyłam, to na pececie to zupełnie co innego niż ta prawdziwa. Kosztuje sporo, ciekawa jestem czy warte toto.
  • No po przyjrzeniu się filmom na Youtube chyba zrezygnuje z tego wydatku... Szkoda bo młodość mi się przypomniała ;-)
  • No wygląda na mocno skomplikowaną grę, myślałam że z dziećmi pogram w taką wersję jak na komputerze...
  • Wziąść do pociągu pierwsza podróż swietne już dla 4 - latka. U nas od świąt to hit.
  • Mamy domek ale na półce, moje panny nie rozumieją o co chodzi, wolą Splendor;)
  • Obejrzałam instrukcje domku filmik i niewiele kumam
    Podziękowali 1Sylwunia
  • Mecza o jeszcze jakas grę, dostaly pieniadze na urodziny na planszowke i sie zastanawiam co kupić, najlepiej żebym też mogla w to pograć;)
  • U nas największym hitem jest Manila.
  • Wygląda fajnie, ale to chyba dla starszych?
  • edytowano luty 2018
    Zasady proste. Mój pięciolatek gra samodzielnie, a że jest trochę losowa, to ma szanse wygrać. Jest, to gra dynamiczna. Mamy znajomych, z którymi lubimy szczególnie grać.
    Podziękowali 1OlaOdPawla
  • uJa powiedział(a):
    Mecza o jeszcze jakas grę, dostaly pieniadze na urodziny na planszowke i sie zastanawiam co kupić, najlepiej żebym też mogla w to pograć;)
    A macie Dzieci z Carcassone? Lubię w to z dziećmi grać. A K. bardzo lubi Kiki Ricki (trochę zręcznościowa, bo się strąca kury jajem że stogu siana)
  • Kalaha (albo Mankala), bardzo fajna gra, ponoć najstarsza planszówka na świecie (?)

    Jest tak prosta, że można bez trudu wykonać własnym sumptem, czy choćby grać kamieniami w dołkach z piasku. Ale taka drewniana ze sklepu ze szklanymi kamieniami bardzo sympatyczna do gry. Jasne, nieskomplikowane zasady i dobra zabawa. Uczy planowania i przewidywania. Aha, gra dwuosobowa, ale niezbyt czasochłonna więc można rozgrywki wieloosobowe urządzać.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.