Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

KOBIETY PO CESARSKIM CIĘCIU

19394969899117

Komentarz

  • @Farminka gratulacje! 

    Z odpowiedzią na pytanie nie pomogę, bo sama miałam tylko jedno cięcie, ale jest tu taka kobita, co miała 2 z tego co wiem a teraz chyba już 5 dziecko będzie rodzić naturalnie :) 
    Mi forum wymodliło poród sn po cc, więc myślę, że wymodli też jak będzie trzeba spokojne 3 cc dla Ciebie :) 


  • O edytowałaś post i jednak odpowiedziałam trochę na Twoje pytanie :D
    To jest też taka mama, co nawet teraz się przygotowuje do vba2c - dzielna niewiasta! I nieocenione wsparcie!
  • A masz lekarza który zechce rodzić z Tobą sn? Mnie mój zwodził, robił nadzieję i wysłał ostatecznie do szpitala na 3cc. Teraz wiem, że w takim szpitalu jak tu w ogópe nie ma mowy o psn po 2cc.
  • @Wiol w moim mieście niestety nie mam, lekarz zawiódł już przy vbac więc na vba2c z nim nie liczę. Musiałabym jechać rodzić do innego miasta, ale ta opcja jest narazie ciężka do zrealizowania.
  • knedelka jak masz przekonanie to walcz.. bo przy ewentualnych nastepnych wyboru wlascowie juz nie ma a bywa goraco..
  • ja się szykowałam do vba2c, ale skończyło się 3cc
    @karolkakos urodziła vba2c

    polecam grupę na FB Naturalnie po cesarce to wiele szczegółowych informacji można uzyskać
  • Knedelka rozumiem twój lęk sama niedawno miałam 3 cc pamiętam ten stres tu na forum dostałam ogromne wsparcie Będzie dobrze zobaczysz Dodam, ze przy moim trzecim cc obecna przy cięciu położna i pielęgniarki były zaskoczone że w środku wygląda tak dobrze po 2 cc wiec wszystko jest możliwe :)
  • edytowano stycznia 2017
    I jeszcze jest @gozdkowa przed 4 cc :) 
    Mi się wydaje Knedelka czy Ci się udało nick zmienić :open_mouth:
  • Ja wlasnie czekam na czwarta cesarke. Dzieci ogarnac sie jakos da. Jednyny problem polega na tym ze lekarze u mnie panikuja z blizna i pisze ze szpitala gdzie sie okazuje zec wszystko jest ok. Kochana na pewno sobie poradzisz. Wiem że tutaj monitoruja blizne przed porodem. I można zdecydować jak się chce rodzić. Jestem w Bielsku Białej. Co do stresów- Pan Bóg nie jest złośliwy. Zrobi co dla nas najlepsze.
  • edytowano stycznia 2017
    Są tutaj tez i kobiety po 5 cc. Ale jak będą chcialy, to się same odezwą. Po udanym vbac2cc jest jedna niewiasta, więcej nie kojarzę.
    Po sn po cc jest kilka tutaj, tak mi się zdaje.

    Ja, się szykuje do vbac2cc, korzystam z grupy na fejsie wspomnianej przez zapominajke.

    Z wiedzy Katarzyny :)

    Mam kontakt z ordynatorem z Zelaznej, gdzie bez zbędnych tlumaczen godzą się na vbac.

    Robilam 2 rzetelne usg u bardzo dobrego specjalisty, waga Dziecka ok, blizna ok, nie ma przeciwskazan, to próbę podejmuję :).
  • Dzięki dziewczyny za wszystkie rady.
    Wiem, że teraz to praktycznie ostatnia szansa na poród sn. Dlatego jest o czym myśleć.

    @Hope dobrze ci się wydaje, tamten jakoś źle mi się kojarzył :) Ale już więcej zmieniać nie będę, obiecuję :)
  • @monia3 dzięki, właśnie potrzebuję takich doświadczeń, że 3 cc czy też kolejne to nie tragedia. Przy moim drugim cc lekarz na moje słowa, że jeszcze tu wrócę, nie mówił nie, więc mam nadzieję, że będzie dobrze.
  • Ale można sn po 2cc. Tylko pottzeba pomocy. 
    Teraz jesrrm w 25tc. Czeka mnie 4cc. Brzuch boli jak po operacji.  Nie wiadomo o co chodzi I na co czekamy. Każda ciąza jest inna. Myślałam ze uda się I tym razem bez komplikacji a tu klopps ;)
    A u nas stanu blizny nie potrafią ocenić.Ot. 
    Jak się nie boisz próbuj sn ;)
  • @Wiol boję się...bo wiem, jak może się zakończyć poród, nas przy pierwszym porodzie uratowało cc wykonane ostatniej chwili. Strach jest, ale to dopiero początek ciąży, tak jak mówisz, nie wiadomo jak będzie przebiegała.

    A ten brzuch to może zrosty? Słyszałam, że potrafią dać nieźle w kość, a na usg ich nie widać. Dużo sił dla Was i zdrowia.


  • @Knedelka ja urodzilam vba2c. Teraz man nadzieje ze uda sie to juz trzeci raz.
  • @Knedelka ja po 3cc. I ostatnie zdecydowanie najlepsze. Bardzo szybko doszłam do siebie. Naturalnie nie dało rady za cieńka blizna.  W czasie ciąży dokuczały zrosty, ale dało radę wytrzymać. Dostałam zielone światło na kolejną ciążę. 
  • MamaWeroni- też nie mogłaś chodzić? Opowiadaj ;)
  • Wiol moze to u Ciebie tez zrosty? to szkodliwe? jestem oburzona tym gadaniem do ciezarnych.. nawet jak ktos ma swoje zdanie to jak ma pacjentke w ciazy to nie wolno mu mowic takich rzeczy.. w jakim swiecie zyjemy.. jestem naladowana.. wkurze sie to pojde tam i zrobie porzadek..o zadnych diagnoz podejrzen badan.. tylko masz lezec bo boli.a co boli i dlaczego? trzymaj sie tam..
  • Właśnie mi tu dziewczyny otuchy dodały, że to może tylko zrosty ;)
    Czuję rozchodzące się ciepło. Ciężko chodzić. Ściąga mnie jak po operacji. nospa nie pomaga. Nic nie pomaga ;)
  • A taki ból może trwać do końca ciązy? Dla nas jeszcze daleko do tp. 
  • A taki ból może trwać do końca ciązy? Dla nas jeszcze daleko do tp. 
  • Wiol ja miałam takie konkretne bóle koło 20 tygodnia.  Oszczedzałam się, odpoczywalam na tyle na ile można przy dwójce dzieci. I ryczałam jak bóbr, bo wydawało mi się że nic z tego nie będzie. Dodatkowo wyszły żylaki przy macicy, one też bolą. Jak nie mogą ocenic stanu blizny? Straszą na zaś?
  • A nie możesz zmienić lekarza? 
  • Nie widzą vlizny na usg. Nie wiwm, może tu lekarze nie potrafią (?) Tyle wiem, że macica cienka u podstawy. A żylaki też powinni widzieć?  
    Dotrzymałaś do tp?
  • Plus bóle krzyżowe. Ale też nie zawsze. Ttlko to ciepło/pieczenie stałe prawie w miejscu cięcia. Niech boli, byle donosić ;)
  • Ten, który prowadził 3ciąze nie pottafił określić stanu blizny. Obecny tez nie. Na ip tak samo. Nie wiem , czy takiego specjaliatę znajdę w tym mieście...
  • @Wiol, a Ty mieszkasz w Toruniu? A w Bydgoszczy nie byloby lepszych specjalistow?

    Niektorzy lekarze w ogole nie ogarniaja tematu sn po cc. A juz po 2 cc, to w ogole kosmos. Są tacy, co się zadziwia i zapytaja, a są tacy co od razu się zdenerwuja i stawiają opór. 

    I chyba z tą blizna to tez jest tak, ze jak sie lekarz nie zna, to nie sprawdzi. Chociaz moze się mylę. Ale 3 lata temu mialam robione usg, na pytanie o blizne lekarz zrobił dziwna minę.

    Potem na Zelaznej mi robiono na IP 2 x usg i nie byli w stanie ocenić blizny.

    Teraz bylam u świetnego specjalisty od usg, bez problemu ocenił blizne.
  • @gozdkowa A Ty tam tylko kontrolnie? Wypuszczą Cię jeszcze czy już będziesz do rozwiązania czekać?
  • Eh nie wiem jak może lekarz blizny na usg nie zobaczyć. @Wiol trzymaj się.
    Podziękowali 1MAFJa
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.