Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

KOBIETY PO CESARSKIM CIĘCIU

1969799101102117

Komentarz

  • @MamaWeroni według daty miesiączki 6 tydzień
  • Katazynka +
    Nie ma ogólnego modlitwnego?
  • A nie wiem...przepraszam, dopiero poznaję to forum. Przepraszam za kłopot...
  • zaden klopot. +++
  • edytowano lutego 2017
    @katarzynka a kiedy będziesz wiedzieć coś więcej? Da się to jakoś sprawdzić?
  • Yucami powiedział(a):
    dorotta powiedział(a):
    I właśnie czy któraś z Was spotkała się może z czymś takim - lekarz który mi wykonywał dwa poprzednie cięcia mówił że powycina wszystkie stare blizny i będzie jak po pierwszej cesarce, co by sobie ułatwić zadanie jak do niego wrócę ;) ?? dopisuję w edycji - czy da się tak powycinać przy kolejnej cesarce, żeby efekt był taki jakby macica miała tylko jedno cięcie?
    Myślałam, że takie wycinanie poprzedniej blizny to standard - mój lekarz w każdym bądź razie tak robi.
    Gdyby tak nie było, to co, do monitorowania byłyby np. dwie, trzy czy cztery blizny na macicy? Nie słyszałam o czymś takim
    Mnie lekarz mówił że o ile w brzuchu można wyciąć starą blizne to na macicy to niemoŻliwe. Trudniej ją znaleźć i najczęściej kończy się tak że macica jest poszatkowana bliznami
  • @Nika76  no tylko w takim razie dlaczego mi sprawdzaja tylko 1 blizne choc mialam 3 cc? W tym tyg zapowiada sie czwarte ciecie to moze uda mi sie dopytac. Przyznaje ze mam stresa. 

    @ katarzynka
    Modlimy sie. Pisz co i jak, nie jestes sama.

  • To nie kłopot, tylko do cc może nie zajrzy tyle osób (które mógłby się pomodlić).
    Co z wami?
    Podziękowali 2Skatarzyna Milamama
  • Dziewczyny, zapytałam dziś na ostatniej wizycie przed cc. Faktycznie to blizny na macicy nie widać. To co oni obserwują to skóra i te zewnetrzne częsci jakieś. I to się tnie w tym samym miejscu. Ale sama macica szybko blednie i zależy od lekarza. Generalnie ok 2 palce nad spojeniem łonowym, ale niektórzy wolą wyżej, żeby mocniej złapało. 
    Ciekawe to jest i zaskakujące...
    Podziękowali 2Nika76 Wiol
  • Ja nawet nie pytałam dziś na wizycie o bliznę. Nie było z drugiej strony też tematu. Nie krwawię, mała się rtusza- jest ok. Chyba to pękanie macicy to urban legend... :p 
    O ile delikwentka nie chce rodzić sn po 2cc...... :))
    Podziękowali 1gozdkowa
  • A jak chce, to od razu pęka? ;)
    Podziękowali 1Wiol
  • Blizne raczej wycinaja. Mi po 2 cc zostala i po 3cc. Przy 4cc wycieto i mialam jedna. Potem tez.
    Jak nie widac blizny na macicy???
    Kto tak mowi???
  • Ja będę wiedziała coś więcej w piątek, mam drugie usg...
    Robiłam jeszcze raz beta hcg i rośnie...ale to podobno niczego nie rozstrzyga bo w pozamacicznej też może się zdarzyć że będzie rosła...
    Wczoraj byłam u kardiologa i mówił że właśnie po cc mogą się takie ciąże zdarzać, bo jajowody są pozrastane...ja w sumie nie wiem czy mam jakieś zrosty...no i jeszcze stwierdził że to na prawdę szybko po cc zaszłam...

    Podziękowali 3Hope Wiol WandaB
  • Monika pęknie i w ogóle wszyscy zginiemy ;)
  • Ja już piszę ze szpitala. Słucham jakie to niebezpieczne i że już więcej nie powinnam. Milcze:) jakaś nowa moda i dali mi zastrzyk na rozwój płuc choć nam 37tyg 6 dni. Baby boom tutaj nie widzę no ale to nie porodowka. 
    Jeszcze nie miałam sposobności pytać o tą blizne na macicy. A co do tego ze jej nie widać mówiła mi moja gin i lekarz wcześniej jak leżałam z podejrzeniem rozejscia blizny. Ze oni i tak macicy n nie widzą o decydując się na 4 cesarke zawsze ryzykuje... Dziś nawet mnie poinformowano ze już mają dla mnie przygotowana krew w rezie czego:)
  • Tak też myślę dlatego bawi mnie informowanie o tym. Jakby kosmita miał mieć wyjątkową operację. Rozmawiałam z pielęgniarką o tym i tylko się uśmiechnęła...
  • @gozdkowa , całą ciążę, jak prosiłaś, modliłam się. Trzymaj się, dzielna dziewczyno.
    Podziękowali 2wiesia gozdkowa
  • To czy bliznę widać czy nie widać to zależy moim zdaniem od tego czy dany lekarz potrafi ją zlokalizować i ocenić czy nie ;)

    Moja lekarka do której chodzę nie ze względu na jakieś wielkie zaufanie czy Jej kompetencje, ale dla tego że to na NFZ, daje mi skierowania i wystawia zwolnienia bez problemu - nigdy nic nie widzi na monitorze ! Ostatnio pomyślałam, że to usg się marnuje u Niej w gabinecie, ot taki rekwizyt. Blizny nie widzi, w 19-tyg.c twierdziła że nie widać jaka płeć, mimo że ja sama widziałam dowód na monitorze (ten sam obiekt potwierdzony po paru dniach u innego lekarza jako ewidentnie męski). Także, nie ma się co oszukiwać, wszystko zależy od doświadczenia lekarza. W prywatnych gabinetach, gdzie lekarze muszą zabiegać o pacjentki bardziej się starają, przechodzą więcej szkoleń na nowoczesnym sprzęcie, na bieżąco uzupełniają wiedzę i jest szansa że więcej zobaczą na monitorze.
  • @gozdkowa życzę bezproblemowej 4 cc  :)

    Ciekawe jakie używanie będą mieli lekarze i położne jak się zjawie w szpitalu przed piątą cesarką, poprzednio już się nasłuchałam i wzbudzałam zainteresowanie :/

    To jest jednak jakaś zaleta tej mojej lekarki, jest zawsze miła i uśmiechnięta, nie robi problemu ze stanu po 4 cc a do szpitala wysyła mnie dopiero w okolicy terminu :dizzy: 

    Podziękowali 1gozdkowa
  • Trzymajcie sie @gozdkowa & @dorotta!!!
    Nie jestem jeszcze w ciąży... ale mam stresa na kontakt ze służbą zdrowia w tej sprawie.
    Powinnam jechać do gina na popologowa omowic sytuacje... jednak z takim krzykaczem się migam.
    Lekarzy trochę rozumiem, nie chca "porazki" na koncie.
  • A @Wiol, rozumiem te klimaty. Jak dobrze, ze w tym roku nie walczę :)
  • Dzięki kobietki! Dziś pielęgniarka zapytana czy wie kto będzie mi robił cc powiedziała - Pani na pewno najbardziej doswiadczeni. Martwią się i chcą dac najlepszych. Oto plusy:))) i dodała- widzę że uderza pani do góry ( różaniec) więc będzie dobrze i proszę się nie martwić.  Marudza Ale generalnie są w porządku. Nikt nie lubi trudnych przypadków...
  • @gozdkowa trzymaj się, z modlitwą +
  • Powiedzieli że w piątek. Nie wiem dlaczego nie jutro bo dziewczyna przyjęta po mnie ma mieć jutro. Może właśnie ten odważny ma być w piątek;)
  • Lekarz, który jako jedyny bliznę znalazł, powiedział mi, że robił niedawno piąte cc- kobieta 'jak po pierwszym w środku'.  Co ma być, to będzie...
    Pamiętam Gozdkowa + 
    Powodzenia. Będziesz w pt już mieć dziecko, pocałujesz je... Nie mogę sama się doczekać tego momentu podania dziecka do twarzy ... ;) I tym się pokrzepiam-że w końcu zobaczę i przytulę tę kozę... ;)
    Podziękowali 1MAFJa
  • moje 3cc miało być robione przez doświadczonego pana dr, byliśmy umówieni i w ogóle ;)
    dwa dni wcześniej odeszły mi wody i niestety nie było mi to dane
    liczyłam, że mi pozwolą sn, bo szło żwawo, ale nic z tego..
    ciął mnie młodziutki lekarz rezydent, nie wiem kto był bardziej zestresowany ja czy on :lol:
    mój dr mnie potem pocieszał, że wszystko na usg wygląda b.ładnie i starannie zrobione :)
  • Kurczaki właśnie się dowiedziałam że dziewczyna ktora ze mną leżała i poszła na porodowke po 1cc urodzila ale na koniec blizna pękła krwotok i jest na sali operacyjnej. Wspomnijcie w modlitwie bardzo proszę.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.