Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

KOBIETY PO CESARSKIM CIĘCIU

1959698100101117

Komentarz

  • @Knedelka, w drugiej malo kiedy mnie bolala blizna. Czy ogólnie podbrzusze, a teraz w 3 bardzo często coś mnie pobolewa.
  • Mnie w tej ciazy najbardziej bolala okolica blizny. Ale powodem byly zrosty.
  • edytowano stycznia 2017
    Nie wiem jak z tym "oszczędzaniem się" bo nie mam okazji spróbować ;) i nie byłam zmuszona dzięki Bogu.
    Ale teraz w piątej ciąży (19 t.c.) , po 4 cc jedynie w nocy przy przewracaniu się z boku na bok czasem mnie blizna ciągnie, a tak to ok, bez objawów i dolegliwości z jej strony. Tyle, że ja po każdym cięciu szybciej dochodzę do siebie i mniej mnie boli.

    Jeszcze odnośnie widoczności blizny na usg, to aż nie wiedziałam że może z tym być problem, Do tej pory praktycznie przy każdym usg, u różnych lekarzy po prostu mówili że blizna jest ładna i gruba i jest ok. Ostatnio nawet lekarz się zachwycał, że musiałam mieć idealnie cięcie zrobione taka piękna blizna i ją sobie długo oglądał.

    I właśnie czy któraś z Was spotkała się może z czymś takim - lekarz który mi wykonywał dwa poprzednie cięcia mówił że powycina wszystkie stare blizny i będzie jak po pierwszej cesarce, co by sobie ułatwić zadanie jak do niego wrócę ;) ?? dopisuję w edycji - czy da się tak powycinać przy kolejnej cesarce, żeby efekt był taki jakby macica miała tylko jedno cięcie?
  • @Knedelka tak, plus jeszcze nasza prawie 6latka. Ja oszczedzalam sie ile moglam, Maz przejął wszystkie obowiazki, ta sytuacje wykkorzystal by zwolnic sie z badziewnej juz pracy, i zaczelo sie: dzieci nagle zaczely podlapywac jakies choroby, nie dalabym sama rady w tym czasie wiec stwierdzamy, ze Pan Bóg mego Meza i jego prace bedzie wprowadzal w nowa jakosc. Nie puszczalismy dziewczyny jeszcze do przedszkola  i wizja czworki do wrzesnia w domu jest troche trudna, choc ja staram sie niepanikowac. Miesiac dochodzenia do sprawnosci, zawsze intensywnie karmie i tez to wymaga ofiary ze strony Meza. My juz od pazdziernika wprowadzilismy stopniowe "moje oszczedzanie", nie mozemy ryzykowac, i tak robimy w rodzinie "show"  z czwartym potomkiem. Warto sie oszczedzac, to zawsze zysk,  a kłuje Cie to może zrosty? Mnie tez kuło w pewnym okresie i przeszło. 
  • edytowano stycznia 2017
    @dorotta dobre pytanie o te blizny, jutro idę na wizytę to dopytam o szczegóły techniczne :)
    @Pipijo podejrzewam, że to właśnie zrosty. To pewnie zależy od osoby. U mnie będzie show teraz z trzecim, aż nie mam ochoty się chwalić :/już samo wspominanie o staraniach o kolejne dziecko niektórym podnosiło ciśnienie ;)
  • odwazylam sie zadzwonic do fizjoterapeutki urogineko. ma oddzwonic z terminem :-)
    Podziękowali 1tymka
  • U mnie dopiero przed 4cc ścięło z nóg ;)
    Myślałam,że jest ok. Ogarnęłam salon i nie mogę chodzić.
    Widać zależy od organizmu i zdolności chirurga :)

  • Cięcie robi się w miejscu poprzedniej blizny,  "na bliźnie",  ale nie wiem właśnie czy wycina się do okoła starą bliznę i usuwa te tkanki?  Jakoś nie wydaje mi się żeby lekarz bawił się w taką plastykę. Raczej zasada jest rozciąć, wyjąć dziecko i zaszyć.
  • I dla tego po wielokrotnym cc czasem lekarze straszą że blizna jest nieregularna, z licznymi zrostami. 
  • @Yucami gdyby tak było że po takim wycinaniu blizny jest jak po pierwszej cc to powinien to być standard w medycynie, taka ciąża po kilku cesarskich cięciach nie musiała by stresować lekarzy i być traktowana jako podwyższonego ryzyka. No i analogicznie nie było by wskazania do kolejnego cięcia jak teraz jest już po 2 cc. Aż się rozmarzyłam :) a teraz mam w karcie ciąży wpisane czerwonym długopisem, wielką czcionką "stan po 4 cc!"  żeby przypadkiem nie umknęło czyjejś uwadze... 
  • no chyba i coraz mniej zostaje materialu i sie rozciaga
    Podziękowali 1Nika76
  • Na brzuchu-skórę mi wycinali przy 2cc, bo była wyjątkowo brzydko zszyta.Ale to nie mięsień jak macica. Wątpię czy tak można. 
  • Tnie się w miejscu starej blizny. Ale względem wycinania tej starej, to chyba różnie bywa.
    Podziękowali 1dorotta
  • Zapytam lekarza, co zamierza robić :D Może nie ucieknie z krzykiem :)
  • Swego czasu osobiscie wielokrotnie widziałam na sali operacyjnej jak wycinali starą. Ale czy to reguła nie wiem...
    Podziękowali 2Wiol agnieszkamama
  • @Wiol jak tam twoja blizna?
    Podziękowali 1Wiol
  • edytowano stycznia 2017
    .
  • Witajcie...czekałam aż listek opadnie, a trafiłam na wasze forum szukając chyba pocieszenia i umocnienia...we wrześniu miałam cc, urodziłam córeczkę Martę, która powiększyła grono Świętych w niebie.
    Teraz dowiedziałam się że jestem w ciąży i trochę spanikowałam bo lekarze i internety straszą pękaniem macicy itd.
    I tak jak wczoraj listek opadł...ja u lekarza dowiedziałam się że mam podejrzenie ciąży pozamacicznej...
    Pomódlcie się proszę za nas...
  • @katarzynka a który to tydzień?
    +++
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.