Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jak przygotować dziecko do pierwszej klasy w szkole

1234568»

Komentarz

  • Niepotrzebnie skomentowałam, bo od paru dni nic nie doradzacie, pewnie to przez wakacje?:sad:
  • ja nie za bardzo mam się czym pochwalić , dlatego nie piszę - sama nie jestem systematyczna, więc i niesystematycznie dopilnowuję dzieci :shamed:

    w tym roku chcę namówić gimnazjalistę do powrotu do regularnych ćwiczeń ortograficznych- bo jego pisanie jest masakryczne, z nim kiedy był w 1 kl Sz P siedziałam bardzo regularnie przy lekcjach - czytaliśmy metoda sylabową , pisaliśmy

    przy wszystkich dzieciakach - widzę , jak ważny jest etap przed szkolą- wtedy dużo rozmawiamy, czytamy , doceniam ich rysunki , robię masę solną a z niej różne cudeńka itd
  • Dzięki wiesz każdy komentarz jest ceny i ważny... jeśli jest prawdziwy. Zgadzam się z tobą, że etapu przed szkołą - tak wspaniałego, wielce odkrywczego, ufnego dla dziecka nic potem nie zastąpi.
    :neutral:
  • NO NO.... kochani juz za tydzień pierwszy dzień szkoły po wakacjach. Jak zatem u Was wyglądają przygotowania? Czy dziecko idące do pierwszej klasy na rozpoczęcie musi mieć białą koszule i czarne materiałowe spodnie?jak to teraz wygląda?
  • U nas w szkole tak jest, że prosta biała bluzka lub koszula, a dół ciemny (granatowy) prosty, dla nie-pierwszaków kamizelka z logo szkoły.
  • a mundurki już zakończone? W szkole mojej córki były fajne t-shirty z logo szkoły (kucyk-pegaz).
    A przy okazji - pomódlcie się za bezpieczeństwo moich dzieci bo po wieloletniej przerwie w jeżdżeniu będę je zawozić i odbierać ze szkoły i to takim czołgiem (opel-zafira).
  • Zafira czołgiem? Przesiądź się na Tawowego Scudo...
  • Zafira to tankietka co najwyżej, dasz radę.
    --------------------------------------------------

    Użytkownik
  • [cite] Gregorius:[/cite]Zafira czołgiem? Przesiądź się na Tawowego Scudo...
    Matiz to był dopiero czołg...
  • Co mówiliście swoim dzieciom tego pierwszego dnia?świętowaliście ten dzień? jak wyglądał pierwszy tydzień, pierwsze dni. A co ze wstawaniem.Mój tegoroczny pierwszoklasista śpi do 8:30.A do szkoły będzie wstawał na 8.:sad:Ciężko mi to sobie jakoś wyobrazić...
  • Mój Mateusz bardzo przejął się rozpoczęciem nauki w pierwszej klasie. Z trudnością zasnął, zaś pierwszego września wstał wcześnie rano, chciał zdążyć. Sama bardziej to przezywałam niż on, z drugim dzieckiem przychodzi opanowanie. Niestety na rozpoczęcie poszedł z dziadkiem.

    U nas nowy rok szkolny rozpoczyna Msza Święta, póżniej dzieci przechodzą do szkoły. W tym roku scenariusz się powtarza z tym, że mój drugoklasista idzie sam na mszę i akademię.

    Pamiętam, że po zeszłorocznym rozpoczęciu roku pojechaliśmy z dzieciakami na wycieczkę do lasu.
  • A u mnie synek idzie do 0 ale to przezycie bo zmienia przedszkole na szkołę (a siostra go straszy, że w męskiej to codziennie 8 stron pracy domowej), pójdzie z nim tata (mama pracuje). A córa sama...mam nadzieję, że nie będzie siedzieć na drzewie...:bigsmile:
  • http://www.edukacja.domowa.pl/

    http://www.edukacjadomowa.piasta.pl/
  • mój Jasio tez idzie do zerówki. w tym roku po raz pierwszy bedzie w budynku szkoły. i do dzis nic nie wiadomo :
    szkoła mówi, że to nalezy do przedszkola, bo oni tylko udostepniają sale, a przedszkole, że skoro to bedzie w szkole to tam pytac.
    szczerze mówiąc wkurzam się, bo czy to naprawde taka trudność podac rodzicóm godzinę rozpoczecia roku szkolnego?!?!?
    już nie mówię o ksiązkach czy innych potrzebnych rzeczach..
    ale to nic, nie będe się denerwować :D
    podobno zawsze tak tu było :D jeśli chodzi o inf. tajemnica stanu :DD
  • Mój Michał też idzie do zerówki. Na rozpoczęcie pójdzie z dziadkiem. Trochę to przeżywam bo wiem, że powinnam być w tej chwili z nim, ale ja również idę do pracy i rozpoczynam rok szkolny. Mamy na tę samą godzinę.
  • @Joanna i Bronisław
    Czy spełniacie obowiązek szkolny dziecka poza szkołą?
  • dopiero co wróciliśmy z wakacji
    burżujka
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.