Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy NPR jest zachętą do eutanazji?

18910111214»

Komentarz

  • ...umieraj rozgoryczony.
  • [cite] Cart&Pud:[/cite]...umieraj rozgoryczony.
    ale z pełnym kontem
  • Pawle, spojrzenie w przyszłość.
    Znalazłeś żonę.
    Zaplanowaliście dziecko - urodziło się.
    Ponieważ jesteście odpowiedzialnymi katolikami zaplanowaliście drugie, żeby nie skazywać pierwszego na jedynactwo. Urodziło się.
    Stwierdziliście, no to jak nam dobrze idzie, to jeszcze trzecie i już koniec bo... (bo coś tam - naprawdę ważny powód dla którego nawet papież nie miałby zastrzeżeń)
    a tu... trojaczki.

    Kurde, cały npr nie pomoże.

    Jak z tego wybrniesz?

    Zgodnie z zasadą odpowiedzialnego planowania możecie mieć tylko trójkę dzieci.

    A tu piątka.

    Nie łatwiej nie robić z npr dogmatu?
  • Dzis widziałam panią z wózkiem z trojaczkami. Ale czad! :bigsmile:
  • Nie łatwiej nie robić z npr dogmatu?

    No ale niektórzy księża się do tego przyczyniają:

    z Blogowiska Frondy
  • Przykro to powiedzieć, ale w wypowiedziach księdza słuszne argumenty mieszają się z krętactwem. Samo stwierdzenie, że Bóg może postępować nieodpowiedzialnie obdarowując małżonków potomstwem wydaje mi się heretyckie.
  • Pan Bóg wie komu dzieci daje- tak powiedział mi pewien Dominikanin.
  • Samo stwierdzenie, że Bóg może postępować nieodpowiedzialnie obdarowując małżonków potomstwem wydaje mi się heretyckie.
    Człowiek (Ja)
    Dlaczego o tym właśnie jedynym dniu powiedziano:
    "Widział Bóg, że wszystko, co uczynił, było bardzo dobre"?
    Czy temu nie przeczą dzieje?
    Chocby nasz wiek dwudziesty! I nie tylko dwudziesty!
    A jednak żaden wiek nie może przesłonic prawdy o obrazie i podobieństwie.

    TR JPII
  • Chęć posiadania większej czy mniejszej liczby dzieci to jeszcze nie jest ideologia.
  • Jeśli npr jest takim samym grzechem jak użycie prezerwatywy to nic się nie zmieniło  :D
  • Przejrzałam pobieżnie rozmowy w tym wątku i niektóre stare wpisy mnie przerażają. Np. opisywanie sytuacji matki kilkorga dzieci, która podczas kolejnych ciąży stopniowo traciła zdrowie, ale jej mąż "jest słaby i nie powstrzyma się od seksu".

    I analizowanie tego wszystkiego w kontekście czy NPR jest ok, a nikt nie zwróci uwagi na kobietę traktowaną skrajnie przedmiotowo i prawdopodobnie będącą ofiarą gwałtów małżeńskich.
  • Coralgol powiedział(a):
    Przejrzałam pobieżnie rozmowy w tym wątku i niektóre stare wpisy mnie przerażają. Np. opisywanie sytuacji matki kilkorga dzieci, która podczas kolejnych ciąży stopniowo traciła zdrowie, ale jej mąż "jest słaby i nie powstrzyma się od seksu".

    I analizowanie tego wszystkiego w kontekście czy NPR jest ok, a nikt nie zwróci uwagi na kobietę traktowaną skrajnie przedmiotowo i prawdopodobnie będącą ofiarą gwałtów małżeńskich.
    Nie spotkałaś się nigdy z tym, że żona ma obowiązki wobec męża (niby mąż wobec żony też noaleeee) i ma spełniać te obowiązki kiedy chce? 
    Że seks bez npr, antykoncepcji, to jest wolność, bo jest otwarcie na nowe życie, nie ma strachu przed ciążą. 
    Antykoncepcja czyni z kobiety niewolnicę seksualną. 
    No, to masz wolność 
  • We własnym otoczeniu nie. 
    W mediach, reportażach oczywiście.
    Podziękowali 2Skatarzyna hipolit
  • Pfff.

    W żaden sposób nie czuje się lepszą katoliczką od teg, kto ma mniej dzieci niz ja.
    A jakbym miała więcej, też nie ma przesłanek, że byłabym lepszą.

    Czym ma się wyróżniać katolik?
     Kochać.
    Pana Boga nade wszystko
    I bliźniego też bardzo!
    Podziękowali 1Coralgol
  • edytowano listopad 2023
    Pamiętam. Jestem tu od ponad  dwunastu lat. 
    Ludzie przychodzą i odchodzą.  Z poglądami stałymi albo zmiennymi. 
  • Skład piszących się zmienił 
  • Można o wielodzietności pisać w negatywny sposób i  zniechęcać albo w pozytywny.
    Kiedyś więcej osób pisało w pozytywny. Np nie, że to więcej wyrzeczeń tylko więcej motywacji.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.