Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy NPR jest zachętą do eutanazji?

1568101114

Komentarz

  • [cite] Joa:[/cite]
    [cite] emka76:[/cite]Można prosić Boga o łaskę zawierzenia.

    Zawierzenie i namysł przy prokreacji nie wykluczają się.

    Tak jak zawierzenie i używanie antybiotyków przy zapaleniu płuc na przykład.

    Czyli prosisz? W obu sytuacjach? i jak?:wink:
  • by the way: płodność to nie choroba
  • Zwolenników czy użytkowników NPR na tym forum (lub może w tej dyskusji) "wyzywa się od "śluzowców", "termometrowców", "gorszych katolików" itp., a niektórzy "ostrzą sobie na nich zęby", by sobie "poużywać".
    Wielkie dzięki dla Wiesi, że napisała, co napisała, bo już zaczęłam wątpić w moją umiejętność czytania ze zrozumieniem.:confused:
  • [cite] emka76:[/cite]
    [cite] Joa:[/cite]
    [cite] emka76:[/cite]Można prosić Boga o łaskę zawierzenia.

    Zawierzenie i namysł przy prokreacji nie wykluczają się.

    Tak jak zawierzenie i używanie antybiotyków przy zapaleniu płuc na przykład.

    Czyli prosisz? W obu sytuacjach? i jak?:wink:

    Ja proszę codziennie, zwyczajnie i otwarcie.
  • [cite] emka76:[/cite]by the way: płodność to nie choroba

    Ale wyzwanie.
  • Uroda też nie jest chorobą, talent, temperament i różne inne. A da się z nich źle korzystać, też.
  • a mnie się wydaje, że temperatura emocji jest co najmniej równie wysoka po obu stronach:bigsmile:

    i wydaje mi się, że jeśli zaczynam dialog, to liczę się z tym, że druga osoba może się zachować inaczej niż oczekuję
  • [cite] Joa:[/cite]
    [cite] emka76:[/cite]
    [cite] Joa:[/cite]
    [cite] emka76:[/cite]Można prosić Boga o łaskę zawierzenia.

    Zawierzenie i namysł przy prokreacji nie wykluczają się.

    Tak jak zawierzenie i używanie antybiotyków przy zapaleniu płuc na przykład.

    Czyli prosisz? W obu sytuacjach? i jak?:wink:

    Ja proszę codziennie, zwyczajnie i otwarcie.

    nie chodziło mi o to, jak prosisz, tylko jaki jest rezultat:bigsmile:
  • [cite] Joa:[/cite]
    [cite] emka76:[/cite]by the way: płodność to nie choroba

    Ale wyzwanie.

    to znaczy?
  • [cite] Joa:[/cite]Uroda też nie jest chorobą, talent, temperament i różne inne. A da się z nich źle korzystać, też.
    a jak to się ma do tego, co napisałam? i czy powierzenie Bogu swojej płodności utożsamiasz ze złym korzystaniem z płodności?????
  • [cite] emka76:[/cite]
    [cite] Joa:[/cite]Uroda też nie jest chorobą, talent, temperament i różne inne. A da się z nich źle korzystać, też.
    a jak to się ma do tego, co napisałam? i czy powierzenie Bogu swojej płodności utożsamiasz ze złym korzystaniem z płodności?????
    to się ma tak, że niektórzy ludzie, tacy jak ja, nie radzą sobie ze wszystkim bezboleśnie i nieustannie szukają, także za pomocą rozumu, który został im dany, nowych rozwiązań
  • [cite] emka76:[/cite]
    [cite] Joa:[/cite]
    [cite] emka76:[/cite]
    [cite] Joa:[/cite]
    [cite] emka76:[/cite]Można prosić Boga o łaskę zawierzenia.

    Zawierzenie i namysł przy prokreacji nie wykluczają się.

    Tak jak zawierzenie i używanie antybiotyków przy zapaleniu płuc na przykład.

    Czyli prosisz? W obu sytuacjach? i jak?:wink:

    Ja proszę codziennie, zwyczajnie i otwarcie.

    nie chodziło mi o to, jak prosisz, tylko jaki jest rezultat:bigsmile:

    tego nie wiem, dość cielesna jestem
  • Nie ma nic złego w nieradzeniu sobie:bigsmile:
  • [cite] Joa:[/cite]
    [cite] emka76:[/cite]
    [cite] Joa:[/cite]
    [cite] emka76:[/cite]
    [cite] Joa:[/cite]
    [cite] emka76:[/cite]Można prosić Boga o łaskę zawierzenia.

    Zawierzenie i namysł przy prokreacji nie wykluczają się.

    Tak jak zawierzenie i używanie antybiotyków przy zapaleniu płuc na przykład.

    Czyli prosisz? W obu sytuacjach? i jak?:wink:

    Ja proszę codziennie, zwyczajnie i otwarcie.

    nie chodziło mi o to, jak prosisz, tylko jaki jest rezultat:bigsmile:

    tego nie wiem, dość cielesna jestem

    człowiek to jedność duszy i ciała:bigsmile:
    jeśli Bóg Ci odpowie, będziesz to wiedziała, poznasz to, w konkretnym fakcie:bigsmile:
  • nadto intymnie się robi
  • Zobacz gdzie jest [quote] i [/quote] oraz [b] i [/b] a także [i] [/i].
  • coś źle zrobiłam, ale nie wiem, co, i tak mi sie dziwnie dodało :shamed::shamed:
    Skąd ja teraz mam wiedziec które Ty napisałaś?
  • [cite] Malgorzata:[/cite]juz , zostało tylko moje:bigsmile:

    Spoko... tak jak pisałam wcześniej: dopiero po lekturze Waszego forum doszłam do wniosku, że podczas przygotowań do sakramentu małżeństwa, nie ma alternatywnej oferty dla NPR. Znam trochę ten "rynek", bywam fotografem liturgicznym i często rozmawiam z Klientami na temat kursów przedmałżeńskich i "planowania rodziny".
    Z tych obserwacji wnioskuję, że młodzi ludzie w moim regionie, nie dowiedzą się w salkach katechetycznych, że można inaczej. Jestem przekonana, że Wasze świadectwo może coś w ich świadomości zmienić, stąd mój apel żeby wstrzymać się od surowej krytyki a bardziej zachęcać. Może nawet uderzyć wyżej, i jeśli w Waszych parafiach są prowadzone przygotowania, to pogadać z odpowiedzialnym za to księdzem? Albo może już rozmawialiście? Ciekawa jestem reakcji.
  • Spór nie dotyczy regulowania płodności, ale wizji Boga. Czy jest dobrym Ojcem, który o nas dba i nie chce skrzywdzić, czy jakiś zramolałym starcem, który bezmyślnie podrzuca dzieci rodzicom. W tym drugim przypadku konieczne jest weryfikowanie Jego decyzji, bo mogą przynieść więcej szkody, niż pożytku. Ale czy taki jest naprawdę Bóg?
  • Już rozumiem. Ten pierwszy ktoś w łodzi to PawełP.
    Zostałeś nam zesłany jako prorok.
    :crazy::crazy::crazy:

    To teraz powiedz mi, o proroku, kto (wraz z dziećmi!) po tej bajce już odpoczywa w niebie, a kto musi dalej męczyć się na tym padole łez?:tooth:
  • Fju, fju legendami hagiograficznymi się zająłeś
    :cool:
  • [cite] PawełP:[/cite]Czekam na kolejną porcję obelg i epitetów.
    Nie obraziłam Cię ani jednym słowem. I nie zrobię tego.
    Natomiast widać, że jesteś człowiekiem proszącym się o kpinę, więc ją dostałeś.
    Jak chcesz mocniejszego kalibru, to musisz poczekać na Małgorzatę.:wink:
    I strzeż się!
    Ona wyspana jest groźniejsza, niż gdy jest śpiąca!:cool:
  • [cite] PawełP:[/cite]Skoro na nic więcej cię nie stać?
    Ćwiczę się w pokorze. Masz chłopie szczęście...
    [cite] PawełP:[/cite]Kolorowych snów!
    Zostań z Bogiem!
    Ty również. Niech Ci Bóg błogosławi.
  • [cite] PawełP:[/cite]Nie można tak było od początku?
    A, znaczy się już na początku miałam się pożegnać?:cool:
  • jaki się wersal zrobił :tongue::wink:
  • Za dużo pracy przede mną a noc niestety krótka!
    To życzę tyle twardości ile hardości.
  • Bądź zdrów!
    To z trzeciego listu Świętego Jana do Gajusa?
  • [cite] Malgorzata:[/cite]i wiesz, akurat dziś spotkałam się z dwiema znajomymi, jedna jest w DK, i jest już zmęczona, bo ciągle na spotkaniach, mają jakies NPR-y w tle, a to wykłady , a to rozmowy w temacie śluzu

    Uprzejmie proszę nie postrzegać DK przez pryzmat tej pani. Ja w nim jestem czwarty rok i ani razu nie było o śluzie. Zawsze to samo, czyli Pismo Święte i co z niego wynika.:wink:
  • [cite] Jadwiga:[/cite]
    [cite] Joa:[/cite]
    [cite] Malgorzata:[/cite]i wiesz, akurat dziś spotkałam się z dwiema znajomymi, jedna jest w DK, i jest już zmęczona, bo ciągle na spotkaniach, mają jakies NPR-y w tle, a to wykłady , a to rozmowy w temacie śluzu

    Uprzejmie proszę nie postrzegać DK przez pryzmat tej pani. Ja w nim jestem czwarty rok i ani razu nie było o śluzie. Zawsze to samo, czyli Pismo Święte i co z niego wynika.:wink:
    Na spotkaniach owszem Pismo święte, ale na rekolekcjach oprócz Pisma św. obowiązkowo o śluzie. Ja już jestem 14 rok:cool:
    Potwierdzam Jadwigo. Dlatego w DK mniej rodzin wielodzietnych niż w DN.
  • [cite] Malgorzata:[/cite]Zawsze to samo, czyli Pismo Święte i co z niego wynika.
    teraz abstrahując od jakiejkolwiek wspólnoty,
    zastanawiam się dlaczego?? , tak rzadko ??, albo w ogóle NPR-owcy,
    nie cytują , nie "rzucają " cytatami z Pisma św, i co z niego wynika??:crazy:


    eee Malgorzata, przecież to jasne - nie ma tam wzmianki o npr, to nie warto tego cytować :tooth:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.