Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Medjugorie a robienie ludzi w balona

14567810»

Komentarz

  • edytowano kwiecień 2012
    Mam takie skojarzenie. W diecezji krakowskiej arcybiskup obecny i poprzedni byli przeciwni urządzaniu pielgrzymek Rodziny RM do parafii tej diecezji - chodzi o poniedziałkowe wizyty RM w różnych parafiach. Znam proboszcza, który zaprosił Rodzinę RM do swojej parafii bez porozumienia z kurią i miał duże nieprzyjemności. Jeden z biskupów krakowskich określił ok. 10 lat temu, że największym problemem KK w Polsce jest RM, które dzieli KK.
    Czy w takim razie należałoby wyciągnąć wniosek, że RM działa niezgodnie z zaleceniami KK i nie powinno odwiedzać polskich parafii? :))


  • Co do pokoju na świecie, to sam Pan Jezus mówi, że nie przynosi pokoju lecz miecz, pokój ma nas uśpić i zastopować w rozwoju.
    Tyle, że w objawieniach jest mowa o pokoju w sercu, a nie jako takim.
    :\">
  • Gdzie można przeczytać o tym, które objawienia są przyjęte przez Kościół a które nie?
  • Zeby mówić o nawroceniu musi być ono trwałe.
    trwałe czyli takie które trwa kilka lat? Co będzie kryterium trwałości nawrócenia?
    Zbawienie delikwenta.
  • Znalazłam dziś w sieci coś takiego:


    Zatem, Ekscelencjo, jak zdefiniować Medjugorje?

    - Jest to fenomen całkowicie diabelski, wokół którego obraca się wiele podziemnych interesów. Święta Matka Kościół, która jako jedyna może się wypowiadać, ogłosiła już ustami biskupa Mostaru publicznie i oficjalnie, że Madonna nigdy nie objawiła się w Medjugorje i że ta cała blaga to dzieło demona.


    a w odpowiedzi na to:


    “W Starym Testamencie, Bóg wysłał proroków, aby ostrzec przed zdradą narodu żydowskiego. Teraz, po to by ostrzec przed zdradą ludu chrześcijańskiego, również kapłanów, Bóg zsyła nam Jego Matkę! To już trzydzieści lat! Czy to możliwe, że ludzie nadal nie słyszą? A co do tych, którzy uważają siebie za inteligentnych mówiąc, że poczekają na zatwierdzenie przez Kościół? Są głupcami! ” – powiedział o. Gabriel Amorth.

    Czyli dwóch wielkich egzorcystów i dwa zupełnie odmienne zdania...  

    I co myśleć? Ja do M. jestem nastawiona sceptycznie, ale kiedy czytam słowa takie jak o. Amortha, to już sama nie wiem, co myśleć...
  • Zeby mówić o nawroceniu musi być ono trwałe.
    trwałe czyli takie które trwa kilka lat? Co będzie kryterium trwałości nawrócenia?
    Zbawienie delikwenta.
    To się nawróć :)
  • jeszcze niedawno bladego pojęcia nie miałam o tym Medjugorje i żyłam w błogiej nieświadomości że mnie tak emocjonujący temat omija ;-)

    ale znajomy ksiądz zaczął mnie usilnie namawiać na wyjazd, poczytałam sobie trochę i nawet w książkach przychylnych owemu zjawisku rozmaite herezje można znaleźć

    lepiej chyba poczekać na oficjalny werdykt SA i do tego czasu wstrzymać się z pielgrzymkami do miejsc wątpliwych

  • edytowano styczeń 2013
    Zdecydowanie.

    PS,Chyba przestanę poważać o.Amortha :(

    e:mam na zbyciu jego książkę, chce ktoś? "Egzorcyści i psychiatrzy"
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.