Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Medjugorie a robienie ludzi w balona

1457910

Komentarz

  • "No bo Pan Bóg jest miłosierny więc nie zrobi mi takiego numeru żebym nie zdążył"
  • :rolling:
  • Irkub

    elzbietta:
    I jeszcze jedna rewelacja naszego Papieża

    To zdanie jest dla mnie brakiem szacunku, innych "rewelacji" jak to określasz nie chcę nawet znać

    :shocked: Dlaczego mnie atakujesz ???? Chęć zemsty przysłania umysł! Dzisiaj spotkałam znajomą z pracy, która zapytała mnie o mój powrót do pracy. Kiedy usłyszała, że jestem na wychowawczym stwierdziła, a to masz luz . No tak na pewno (mając czworo małych dzieci). Ona ma jedynaka. Irkub rozmowa z Tobą trochę przypomina mi rozmowę z tą koleżanką.
  • Sprawdz proszę co oznacza zemsta potem napisz,najlepiej jak ochłoniesz.
  • [cite] Irkub:[/cite]Sprawdz proszę co oznacza zemsta potem napisz,najlepiej jak ochłoniesz.

    Nie Ci Bóg błogosławi.
  • Według wspomnianej przeze mnie książki Licheń jest także miejscem objawień uznanych przez Kościół.Medjugorie jak już wspomniałam nie. Mam jednak sporo wątpliwości po jej przeczytaniu, o tym że są objawienia nieuznane które miały osoby jednocześnie uznane za święte pisałam,pozostaje wierzyć że Kościół wie lepiej.
    Oława również została odrzucona przez KK.
    Może mi ktoś tylko wytłumaczyć jak to jest że jedno z objawień potem wpiszę jakie,jest uznane przez odpowiedniego biskupa,a jednoczesnie nieuznane przez wyższe władze w kościele.
  • Już znalazłam Lipa/Filipiny 1948 rok uznane przez biskupa w
    lipa odrzucone przez wyższą władzę w kościele. Do tego kilka objawień uzanaych jest diecezjalnie.

    Zauważyliście że najczęstsze objawienia w Polsce mają miejsce w Krakowie?
  • a czemu w Krakowie

    Zofia nosko mieszkała w szczecinie Faustyna w w Wilnie
    w warszawie były siekierkach

    fula Horak była lwowianką
  • Częstochowa/Polska 1382r. (nieuznane?)
    Kraków /Polska 1471r.
    Wambierzyce/Polska 1512r. (tzw.'polska Jerozolima")
    Kraków /Polska 1512r.
    Kraków/Polska1550r.
    Lublin/Polska1614r.
    Licheń/Polska 1850r. (uznane przez KK pochodzenie kultu)
    Gietrzwałd/Polska1877r. (dobrze poświadczone i uznane przez KK)
    Zduńska Wola1904r. (Maksymilian Kolbe w 1991 r kanonizowny prez Jana Pawła II)
    Racibórz(Sląsk)/Polska1920r.
    Warszawa/Polska 1926r.(Faustyna Kowalska 30.04.2000r. kanonizowana przez Jana PawłaII)
    Kraków/Polska1957r.
    Warszawa/Polska1959r.
    Kraków/Polska1976r.
    Oława/Polska1981r (stanowczo odrzucone przez KK zakaz gromadzenia się wiernych)
    Miejsce nieznane/Polska1987r.

    Cokolwiek bym nie chciała napisać to jednak Kraków powtarza się cztery razy :-) A i oczywiście miałam na myśli miejsca w których doszło do objawień a nie pochodzenie osób które te objawienia miały.
  • Wanda Malczewska Radom

    Wanda Boniszewska Wilno

    Warszawa, Anna Argasińska

    S.B. Leonia Maria Nastał Poznań, Stara Wieś k. Brzozowa

    S.B. Rozalia Celakówna Kraków

    Poznań, Siostra Medarda
  • Napisz, które uznane, a które nie :tongue:
  • Znane jest jedno: Gietrzwałd.
  • [cite] Gregorius:[/cite]Znane jest jedno: Gietrzwałd.
    Greg wg. ksiązki którą czytałam uznany jest też Licheń co wyraznie zaznaczyłam.
  • [cite] Paweł i Ola:[/cite]Napisz, które uznane, a które nie :tongue:
    Napisałam które są uznane pozostałe nie są.
  • [cite] Irkub:[/cite]
    [cite] Gregorius:[/cite]Znane jest jedno: Gietrzwałd.
    Greg wg. ksiązki którą czytałam uznany jest też Licheń co wyraznie zaznaczyłam.
    Licheń jest uznany jako miejsce kultu, objawienia w Licheniu nie są uznane.
  • [cite] Irkub:[/cite]Częstochowa/Polska 1382r. (nieuznane?)
    Kraków /Polska 1471r.
    Wambierzyce/Polska 1512r. (tzw.'polska Jerozolima")
    Kraków /Polska 1512r.
    Kraków/Polska1550r.
    Lublin/Polska1614r.
    Licheń/Polska 1850r. (uznane przez KK pochodzenie kultu)
    Gietrzwałd/Polska1877r. (dobrze poświadczone i uznane przez KK)
    Zduńska Wola1904r. (Maksymilian Kolbe w 1991 r kanonizowny prez Jana Pawła II)
    Racibórz(Sląsk)/Polska1920r.
    Warszawa/Polska 1926r.(Faustyna Kowalska 30.04.2000r. kanonizowana przez Jana PawłaII)
    Kraków/Polska1957r.
    Warszawa/Polska1959r.
    Kraków/Polska1976r.
    Oława/Polska1981r (stanowczo odrzucone przez KK zakaz gromadzenia się wiernych)
    Miejsce nieznane/Polska1987r.

    Cokolwiek bym nie chciała napisać to jednak Kraków powtarza się cztery razy :-) A i oczywiście miałam na myśli miejsca w których doszło do objawień a nie pochodzenie osób które te objawienia miały.
    Bog Zapłać
  • [cite] Irkub:[/cite]
    [cite] Paweł i Ola:[/cite]Napisz, które uznane, a które nie :tongue:
    Napisałam które są uznane pozostałe nie są.
    To do krzysztofa12 było :smile:
  • [cite] Gregorius:[/cite]
    [cite] Irkub:[/cite]
    [cite] Gregorius:[/cite]Znane jest jedno: Gietrzwałd.
    Greg wg. ksiązki którą czytałam uznany jest też Licheń co wyraznie zaznaczyłam.
    Licheń jest uznany jako miejsce kultu, objawienia w Licheniu nie są uznane.
    Dziekuję, możesz mi jeszcze wyjaśnić kwestię Częstochowy czy jest całkiem nieuznana czy podobnie jak Licheń? W ksiażce na ten temat nic nie ma.
  • @Irkub: jeszcze raz: jeśli chodzi o Polskę, to tylko objawienia w Gietrzwałdzie są oficjalnie uznane. Żadne inne.
  • Dziękuję :bigsmile:
  • Co dalej z Medjugorie?
    http://info.wiara.pl/doc/882644.Co-dalej-z-Medjugorie

    Jak zaznaczył półtora roku temu emerytowany prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kard. Jose Saraiva Martins, nawrócenia i cuda nie są dostatecznym argumentem świadczącym o autentyczności objawień w Medjugorie. Ubolewał on też z powodu konfliktu osób propagujących Medjugorie z lokalnym biskupem. Zaznacza, iż Matka Boża nigdy nie zachęcałaby do nieposłuszeństwa względem hierarchy, nawet jeśli postępowałby on niesłusznie.
  • Irkub, w Czestochowie nigdy nie bylo zadnych objawien, dlatego nie ma wlasciwie czego uznawac/nie uznawac. Jest to chyba jedyne takie saktuarium (lub jedno z nielicznych), ktore nie bazuje sie na objawieniu.
    Oczywiscie jest pewna legenda, ktora mowi o tym, ze ksiaze Opolczyk mial sen, zeby pozostawic obraz w malenkim klasztorze, utworzonym przez niego samego na wzgorzu gdzie wczesniej znajdowal sie malenki drewniany kosciolek pw. Narodzenia NMP.
    Pozostaje jeszcze legenda , ze konie, ktore ciagnely woz z obrazem nie chcialy dalej jechac i ksiaze odczytal to jako znak i pozostawil obraz. Jednak nawet sami o.paulini mowia o tym z przymruzeniem oka (wiem, co mowie- pracowalam na JG).

    Poza tym pierwszym znakiem zadnych innych objawien nie bylo. Za to wydarzylo sie wiele cudow, uzdrowien itd, czego swiadectwem sa wota zawieszone na scianach Kaplicy Cudownego Obrazu : kule, serduszka, plakietki przedstawiajace rozne czesci ciala oraz niezliczona ilosc innych darow (ktore to sa regularnie 'usuwane' i skladowane w podziemiach aby zrobic miejsce na nowe).

    p.s. po raz kolejny przepraszam za brak polskich znakow- jeszcze kilka dni i wracam do domu, wtedy wszystko przeedytuje
  • z słyszeliście ze w 1939 roku Niemcy wysłały 3 eskadry samolotów by zbombardować czestochowe w tym też jasna górę

    żadna nie dotarła ostatnia eskadra składała się z ochotników SS
  • Warszawską katedrę zbombardowali bez większych skrupułów.
  • Tak, z tym bombardowaniem to bylo jakos tak, ze im sprzety pomiarowe oszalaly, chmury szczelnie zakrywaly niebo, jak sie rozeszly, to okazalo sie, ze bombowce znajdowaly sie gdzies nad Czechami...
    Ale mozliwe, ze to wszystko to tylko legendy, nie potwierdzone i nikt nie musi w to wierzyc...
    edit: zwlaszcza, ze w tamtym okresie dokladnosc sprzetu pozostawiala wiele do zyczenia- bardziej sugerowano sie wlasnie obswerwacja terenu (chyba?)
  • Ooo, wyszukałam wątek a tu ostatni wpis też mój:shamed:
    Odnawiam, bo właśnie oglądam program o Medjugorie, z wywiadem z kard. Sch??nbornem.
    Powiedzieli że on jako pierwszy 'rozpoznał owoce Medjugorie' i pokazali Mszę św odprawioną przez niego w tym miejscu. Pokazali jednego z widzących, po czym oznajmił on, że Matka Boża modli się za wszystkich obecnych, ale zwłaszcza za Diecezję Wiedeńską.


    Kardynał twierdzi, że to JEST Matka Boża. Mówi, że ma wielkie zaufanie do komisji, która zajmuje się tą sprawą. Teraz mówi, że to Austryjacy byli pierwszymi pielgrzymami do Medjugorie.

    Teraz znowu pokazują jakiegoś zakonnika, który mówi, że jego powołanie narodziło się właśnie tam. (Fra Michele Pezzini).
  • A ja nie mam zaufania do kard. Sch??nborna.
  • No właśnie zauważyłam, dlatego piszę :wink:

    Nie czytałam dokładnie wszystkich starych wątków, ale coś się przewinęło o balonikach, o jakichś wystawach itd. No i dla ukoronowania - Youcat :bigsmile:
  • tak i pozwalanie na bluźnierstwo zarówno w wiedeńskim muzeum diecezjalnym jak i w samej katedrze.
  • Nie wiedziałam, że biskup ów jest związany z Medjugorie. Ale jak puścili zapowiedzi tego programu, to się uśmiałam i stwierdziłam, że koniecznie muszę go zobaczyć.
    Dwa w jednym po prostu- ciekawe, że to wszystko się tak ładnie składa w jedną całość...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.