Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Medjugorie a robienie ludzi w balona

1456810

Komentarz

  • Podbijam.

     

    Czy ktos zna złe owoce M. za wyjatkiem zakonnika ktory odszedl z baba?

  • Chodzi o owoce czy o nieścisłości w "objawieniach"? Te drugie znajdziesz w necie... Pełno ich...
  • edytowano marzec 2012

    Podbijam.

     Czy ktos zna złe owoce M. za wyjatkiem zakonnika ktory odszedl z baba?
    Ja ostatnio, wyjątkowo często w porównaniu z czasem poprzednim :) spotykam się z dobrymi owocami M. Szczegónie gdy czytam "Miłujcie się"
  • Dzieci mi dużo opowiadają po rekolekcjach RCS-u.
  • Hmmmm... wciaz nie moge sie przekonac...
  • edytowano marzec 2012
    * Zjawa głosi, że przynależność religijna nie ma znaczenia

    * Zjawa mieni się zbawieniem dla wszystkich niezależnie od wiary

    Słuchajcie może to jest oszukaństwo na tle politycznym? Może chodzi komuś o to aby zaprzestano walk plemiennych na tamtym terenie? Jeszcze niedawno dochodziło tam do ludobójstwa i rozmaitych rzezi, więc tak ktoś próbuje zmanipulować ludzi aby zaniechać nienawiści na tle religijnym i narodowościowym a do tego ktoś wykorzystuje autorytet Matki Boskiej ?
    Chociaż nie wiem, może za to co napisałam pójdę do piekła.
  • Ale złe owoce czego tak naprawdę? Złe owoce modlenia się w jakiejś wsi? Bo przecież nie mówimy o objawieniach, bo nie wiadomo czy takowe w ogóle były...
  • A na pielgrzymce  na Jasnej Górze pomodliłam się do Matki Boskiej o pomoc i ją dostałam.
  • Paweł

    złe owoce objawień, tak mowi sie potocznie

  • * Zjawa głosi, że przynależność religijna nie ma znaczenia

    * Zjawa mieni się zbawieniem dla wszystkich niezależnie od wiary

    Słuchajcie może to jest oszukaństwo na tle politycznym? Może chodzi komuś o to aby zaprzestano walk plemiennych na tamtym terenie? Jeszcze niedawno dochodziło tam do ludobójstwa i rozmaitych rzezi, więc tak ktoś próbuje zmanipulować ludzi aby zaniechać nienawiści na tle religijnym i narodowościowym a do tego ktoś wykorzystuje autorytet Matki Boskiej ?
    Chociaż nie wiem, może za to co napisałam pójdę do piekła.
    Przecież dane wydarzenia trwają od 1981 r.

    (nie mówiąc już, że nie ma podstaw żeby tak sądzić, a znawcy porównują Międzygórze z Garabandal, gdzie na pewno chodziło o npla)
  • Paweł

    złe owoce objawień, tak mowi sie potocznie
    I to jest potoczny błąd logiczny ;)

    Zła jest przede wszystkiem treść "objawień", o których pisze Tatapafcia, jak rownież wieloletnie nieposłuszeństwo biskupowi miejsca, a w końcu zrzutka habitu i sutanny dla jakiejś panny przez głównego zaangażowanego.
  • Paweł ;) ok

    jednak poznalam ostatnio tylu zwolennikow, ze mi brak okreslenia sie, co w zasadzie mysle.

    Tresc objawien... wiesz, ze wielu kaplanow uwaza tresc za bardzo ok?

  • Zjawa głosi, że przynależność religijna nie ma znaczenia
    ---
    Wiem ;) A więc po przeczytaniu powyższego owi kapłani powinni np. udzielać Komunii nieochrzczonym hindusom, albo powinni spowiadać muzułmanów.
  • A czytał ktoś tę książkę - świadectwo Ani Golędzinowskiej - "Ucieczka z piekła" (czy jakoś tak) - ponoć nawróciła się właśnie w Miedjugorie. 
  • A czytał ktoś tę książkę - świadectwo Ani Golędzinowskiej - "Ucieczka z piekła" (czy jakoś tak) - ponoć nawróciła się właśnie w Miedjugorie. 
    Nawrócić można się i w Pcimiu Dolnym, jeśli ktoś jest otwarty na Bożą Łaskę, która działa zawsze i wszędzie.
  • Mimikra – przystosowanie ochronne występujące u zwierząt
    (zwłaszcza owadów), polegające na upodabnianiu się zwierząt bezbronnych
    do zwierząt zdolnych do obrony (batesowska) lub upodobnianiu się do
    siebie różnych gatunków zwierząt zdolnych do obrony (müllerowska)
    poprzez przybranie ich kształtu, barwy, zachowania lub innych
    właściwości. Mimikra jest jedną z form minetyzmu 

    szatan jest panem kłamstwa   i raczej  kłamie na temat  Medjugorie 
    dodaje własne  objawienia  np jak to zrobił w Amsterdamie    Pani Wszystkich Narodów, która dawniej była Maryją,
  • edytowano kwiecień 2012
    Nawrócić można się i w Pcimiu Dolnym, jeśli ktoś jest otwarty na Bożą Łaskę, która działa zawsze i wszędzie.
    -----------------------------------
    No tak, ale są miejsca na tym łez padole, w których w sposób szczególny Pan Bóg działa :P i tam własnie z ochota pielgrzymujemy.
  • Acz jeśli coś ma wątpliwe referencje, lepiej zostać w Pcimiu.
  • W kontekście zakazu oficjalnych pielgrzymek do Międzygórza słowo "pielgrzymujemy" wydaje się kluczowe.
  • No tak, ale są miejsca na tym łez padole, w których w sposób szczególny Pan Bóg działa  i tam własnie z ochota pielgrzymujemy.
    ---
    Ale niech sobie ludzie jeżdżą do Międzygórza jako do miejsca gdzie się pomodlić można. Prosz bardz. Bliżej im do Jasnej Góry co prawda :P ale skoro nie mają na co pieniędzy wydawać...

    Pielgrzymować do Międzygórza jako do miejsca objawień maryjnych nie można bo nie wiemy czy i co się tam objawia(ło). Proste.
  • A w ostatnim Gościu Niedzielnym pięknie zamieszczony wywiad z nawróconą i uzdrowioną na duchu i ciele Anną Golędzinowską, mieszkanką domu wspólnoty Oaza Pokoju w Medjugorie. I ani słówka o tym, że miejsce przynajmniej dwuznaczne...
    Trochę ryzykowne, nie?
  • Ale tej pani ukazał się ojciec Pio czy to możliwe by Szatan podszył się pod świętego?
  • To akurat bardzo mozliwe, on sie pod Jezusa podszywal...
  • Ale tej pani ukazał się ojciec Pio czy to możliwe by Szatan podszył się pod świętego?
    Nie takie jaja Szatan potrafi.  Niedocenianie zdolności Ojca Kłamstwa to jeden z podstawowych błędów. 
  • Ale tej pani ukazał się ojciec Pio czy to możliwe by Szatan podszył się pod świętego?
    Możliwe.
  • He he, org czuwa :D
  • „Poznacie po owocach”. Łatwo chwalić się, że jest się dobrym człowiekiem, ale trudniej zrobić to w praktyce.

    NIE MOŻE DOBRE DRZEWO WYDAĆ ZŁYCH OWOCÓW ANI ZŁE DRZEWO WYDAĆ DOBRYCH
    OWOCÓW

         Jezus Chrystus – kiedy pragnął nas ostrzec przed
    fałszywymi prorokami – mówił o zwodniczych znakach, jakich będą dokonywać,
    ponieważ wiedział, jak wielkie ma to dla ludzi znaczenie, jak fascynuje i pociąga.
    Zbawiciel ostrzega: «Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i działać
    będą wielkie znaki i cuda, by w błąd wprowadzić, jeśli to możliwe, także
    wybranych. Oto wam przepowiedziałem» (Mt 24,24-25).

         Jezus nie tylko ostrzega przed zwodniczymi znakami, lecz
    zwraca naszą uwagę na fakt, że najważniejsze – dla rozeznania czy jakiś nauczyciel
    lub prorok pochodzi od Boga – są owoce. Powiedział: «Strzeżcie się fałszywych
    proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi
    wilkami. Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia albo z ostu
    figi? Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce. Nie
    może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców. Każde
    drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone. A więc:
    poznacie ich po ich owocach» (Mt 7,15-20).

         Dalsze słowa Jezusa zawierają głębokie pouczenie, które
    jest dla nas kolejnym ostrzeżeniem. Według Jezusa można mówić o Nim, prorokować Jego
    mocą i czynić cuda, a w rzeczywistości nie mieć z Nim nic wspólnego! «Nie każdy,
    który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia
    wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Wielu powie Mi w owym dniu: Panie, Panie, czy nie
    prorokowaliśmy mocą Twego imienia i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego
    imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia? Wtedy oświadczę im: Nigdy
    was nie znałem.» (Mt 7,21-24)

    św. Paweł podaje, jakie owoce pojawiają się w
    człowieku wskutek autentycznego kontaktu z Duchem Świętym: «Owocem zaś ducha jest:
    miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność,
    łagodność, opanowanie...» (Ga 5,22-23).

         Jeśli więc jakieś objawienie jest autentyczne, czyli
    ujawnia działanie Boże, musi zrodzić owoce, o których wspomina św. Jakub i św.
    Paweł: głęboką i wewnętrzną przemianę człowieka. Prawdziwym i największym znakiem
    Bożego działania jest autentyczne, głębokie nawrócenie serca, gdyż do czegoś
    takiego szatan nigdy nie doprowadza. Nawrócenie to polega na stałej jedności z Bogiem
    przez łaskę, sakramenty – szczególnie przez Eucharystię – na ciągłym
    wypełnianiu Jego woli, na kierowaniu się w życiu miłością do Boga i ludzi. To
    wyklucza oczywiście jakiekolwiek formy nienawiści, egoizmu, pychy, wynoszenia się ponad
    drugich, próżność, robienie rozgłosu wokół siebie, pozory uczciwości przy
    równoczesnym szukaniu własnej korzyści itp.

     Maryja – objawiająca się jako Królowa Pokoju od 1981
    roku w Medziugorju – ukazuje również, jakie owoce ma rodzić prawdziwe objawienie,
    czyli takie, które pochodzi od Boga. Owoce te nazwane zostały «pięcioma kamykami
    Dawida», gdyż stanowią śmiertelne zagrożenie dla Goliata-szatana.

         Owocami – które pojawiają się wskutek kontaktu z
    prawdziwymi, Bożymi orędziami – są: 1) modlitwa (szczególnie różańcowa), 2)
    Eucharystia (w miarę możliwości codzienna), 3) post (o ile możliwe o chlebie i wodzie
    w środy i piątki), 4) czytanie Pisma Świętego, 5) spowiedź (przynajmniej
    comiesięczna)

    http://www.voxdomini.com.pl/roz/ro8.html
  • edytowano kwiecień 2012
    Acz jeśli coś ma wątpliwe referencje, lepiej zostać w Pcimiu.
    Ma wątpliwe referencje na orgu :P

    Ja np. modlę się od 7,5 roku w margaretce za jednego księdza i od 1,5 roku za drugiego księdza. Inicjatywa margaretek za księży wyszła z M. Czy to tez może przynieść złe owoce :P
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.