Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

NPR jest OK?

19192949697141

Komentarz

  • @AgaMaria - czytam właśnie taką fajną książkę - "Czas nadziei". Polecam, zwłaszcza Tobie.
    Czas nadziei
  • Twoje problemy nie wydają mi sie błahe w porównaniu z mimi cesarkami... Nawet mocniej hardcore'owe......

    Podziwiam Cie z całego serca

    Choć nie pochwalam karmnienia w ciaży
  • Szczurzysko, jestem pod wrażeniem Twojej dzielności. Sporo przeszłaś. To tylko pokazuje starą prawdę, że każdy naprawdę ma swój krzyż, każdy inny i każda ścieżka droga jest Tajemnicą bardzo indywidualną.
    Wobec takich problemów moje wydają się małe...
  • Według mnie to jest za duze obciazenie dla matki, bałabym sie osteoporozy (i poronienia.... mialam dwa).

    Jak dostane osteoporozy to gorzej dla moich dzieci niz karmienie sztuczne....
  • Ja czytałam taki artykuł:
    "Czy będąc w ciąży, można jednocześnie karmić piersią? Czy to nie zaszkodzi dziecku które jest w brzuchu? Czytałam, że pobudzanie brodawek może wywołać poronienie lub przedwczesny poród. Mamy półroczną córeczkę i chcielibyśmy niedługo mieć drugie dziecko, ale bez uszczerbku dla zdrowia żadnego z nich. A może powinnam zaczekać, aż skończę karmić małą?

    Jeżeli ciąża przebiega prawidłowo, to można karmić piersią przez cały okres jej trwania. Przeciwwskazaniami do karmienia w czasie ciąży są wyłącznie następujące sytuacje:

    - wcześniejsze poronienia lub porody przedwczesne;
    - stały, duży spadek masy ciała;
    - plamienie, krwawienie, przedwczesne skurcze czy rozwarcie szyjki macicy.

    Proszę się nie martwić, pobudzanie brodawek, a co za tym idzie, wydzielanie oksytocyny samo z siebie nie wywoła poronienia ani przedwczesnego porodu. Nie trzeba się także niepokoić zdrowiem dzieci. Maluchowi, który jest w brzuchu, nic złego się nie stanie, bo organizm matki zajmuje się przede wszystkim zaspokajaniem jego potrzeb. Nie straci też starsza córka, bo pokarm, którym Pani ją karmi, jest nadal wartościowy. Cała sytuacja może być najbardziej obciążająca dla karmiącej mamy, dlatego powinna się ona bardzo dobrze odżywiać."

    Moniu6, przepraszam za pytanie, ale czy Twoje poronienie były spowodowane karmieniem w ciąży?
  • Ja też poroniłam raz karmiąc - ale potem zaraz zaszłam w ciążę (właśnie tę ostatnią). Choć nie ma dowodów, że karmienie ma coś z poronieniem wspólnego. I osteoporozą. A raczej są dane, że nic z tymi rzeczami nie ma.
    Z drugiej strony, trudno ot tak zabrać dziecku pierś, bo - co? ciąża? ryzyko porodu przedwczesnego? Też miałam zagrożenie i patrz, urodziła się córeczka mi w 39tc.:bigsmile:
    I miałam poród w 28tc.
    Karmię obecnie dwoje. Mam się znakomicie, tylko zapotrzebowanie na kalorie mi wzrosło:wink: No i waga przez to, ale cóż...:wink:
  • Nie, roniłam w 7-8 tyg i nie wiem z jakiej przyczyny.....
  • [cite] Monia6:[/cite]Według mnie to jest za duze obciazenie dla matki, bałabym sie osteoporozy (i poronienia.... mialam dwa).

    Jak dostane osteoporozy to gorzej dla moich dzieci niz karmienie sztuczne....
    Spotkałam się kiedyś z wynikami badań, które mówiły, że karmienie piersią zmniejsza ryzyko osteoporozy.
  • Sykreczka napisała w temacie.
  • Moja babcia od strony ojca karmiła podobno każde z 4 swoich dzieci. I miała straszną osteoporozę. Moja matka podobno próbowała ale jej nie wychodziło więc praktycznie wszyscy jesteśmy butelkowi ( było nas 6) a osteoporozy żadnej nie ma. Chyba to nie ma nic wspólnego karmienie z tą chorobą albo ma niewiele. Po prostu trzeba jeść produkty bogate w wapń. A niemowlę trzeba karmić ( jak ktoś chce i może) bez oglądania na rzekomo naukowo potwierdzone korzyści ( bo naukowcy raz twierdzą to raz co innego) dla siebie z tego karmienia.
  • http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15754537?dopt=Abstract
    Multiple pregnancies and long total duration of lactation can not be regarded as risk factors for osteoporosis and fragility fractures as most reports indicate that women with multiple pregnancies have similar or higher bone mass and similar or lower fracture incidence than their peers with no children.

    http://archpedi.ama-assn.org/cgi/content/abstract/158/7/650

    Lactation was not found to be detrimental and may be protective to the bone health of adolescent mothers.
  • Ale ja cie wnerwiam...
    ..... Czemu?
  • [cite] Malgorzata:[/cite]Monia6 , już to wiemy

    serio, wszyscy , którzy tu piszą

    tych za granicą nikt się tu nie czepia

    czemu ciągle do tego "pijesz"????????????


    może warto to po prostu przemodlić i zaakceptować wreszcie

    A tak to wygląda jak wnerw.
    Zawsze jak wracam do dyskusji
  • No to źle zinterpretowałam, sory
  • Witaj wątku o NPR! Ostatnio czytałem Cię przed Adwentem, przy poście Małgorzaty o l.p. 2700, wchodzę kiedy mam zaległości 800 postów... No to, co tu ciekawego?
    Może coś nowego?!








    Żartowałem ;-)
    Wracam do 2701 czytać.
  • Nie akceptuję bo dobrze mi było w ciązy pod tym względem.

    Żeby coś takiego zaakceptowac potrzebuuję czasu, to dopiero trzy tygodnie.
  • Monia karmisz piersia "ekologicznie" ? i nie wspolzyjesz ?
  • Eeeeeee tam ekologicznie....
    Kiedy Malej sie zechce :bigsmile:
    Nie bede dziecka cycem zameczac tylko dlatego ze pragne wspolzycia....

    Poza tym - po pierwsze, nie wierze, ze to jakakolwiek ochrona przed kolejnym dzidziusiem, a po drugie - nie slyszalam od zadnego lekarza, ze moge sobie jak gdyby nigdy nic swiezo po cesarce zachodzic w ciaze (dr Chazana nie znam), po trzecie zabieram sie za leczenie nóg.
  • ale do 6 tyg karmiac to mowi wlasnie NPR ba! NPR mowi do 6 miesiaca
  • Co to za "Młot na trole"??? Kto to?
  • Nasz "Młot" to Bogna :smile:
  • Ja mam swoją odmiane NPR. Na miare i na oko jednoczesnie :wink:
  • A co do tych NPR-owych "bezpiecznych" tygodni podczas pełnego karmienia.... taaa.... Mi wracała miesiączka za każdym razem w 4-5 tygodniu od cc :smile: Nie ma lekko!
  • A ja nie wiem co teraz mam, zakladam, ze cały czas połóg.... Trwa ponoc 6 tyg.
    Nie miałam nic od 5 doby, a w 13 dobie znowu.... I tak do dzis.....
    Miewam przerwy (jakas znerwicowana szyjka czy cuś)....

    Mnie pierwszy normalny okres zjawia sie zwykle w 3-5 mies.....
  • Jest jeden NPR sprawiedliwy, skuteczny i ... lepki.
  • Tylko Adminu proszę bez obrazków:wink:
  • [cite] Mateusz:[/cite]Spioch, argument, że NPR przeszkadza nam w wyścigu z muzułmanami jest nie do zaakceptowania - płodność chrześcijan nie jest przeciw czemuś/komuś, np. muzułmanom. Posługując sie logiką niektórych tutejszych forumowiczów - Bóg tak chciał żeby muzułmanow było wiecej, bo gdyby nie chciał, to by im dzieci nie dawał.

    O tym dlaczego ich jest wielu, mówi Księga Rodzaju:

    17,20 Co do Izmaela, wysłucham cię: Oto pobłogosławię mu, żeby był płodny, i dam mu niezmiernie liczne potomstwo; on będzie ojcem dwunastu książąt, narodem wielkim go uczynię.

    oraz:

    20,9 Sara widząc, że syn Egipcjanki Hagar, którego ta urodziła Abrahamowi, naśmiewa się z Izaaka, 10 rzekła do Abrahama: "Wypędź tę niewolnicę wraz z jej synem, bo syn tej niewolnicy nie będzie współdziedzicem z synem moim Izaakiem". 11 To powiedzenie Abraham uznał za bardzo złe - ze względu na swego syna. 12 A wtedy Bóg rzekł do Abrahama: "Niechaj ci się nie wydaje złe to, co Sara powiedziała o tym chłopcu i o twojej niewolnicy. Posłuchaj jej, gdyż tylko od Izaaka będzie nazwane twoje potomstwo. 13 Syna zaś tej niewolnicy uczynię również wielkim narodem, bo jest on twoim potomkiem".

    i dalej:

    17 Ale Bóg usłyszał jęk chłopca i Anioł Boży zawołał na Hagar z nieba: "Cóż ci to, Hagar? Nie lękaj się, bo usłyszał Bóg jęk chłopca tam leżącego. 18 Wstań, podnieś chłopca i weź go za rękę, bo uczynię go wielkim narodem". 19 Po czym Bóg otworzył jej oczy i ujrzała studnię z wodą; a ona poszła, napełniła bukłak wodą i dała chłopcu pić.
    20 Bóg otaczał chłopca opieką, gdy dorósł.

    Potomkowie Ismaela, syna Abrahama i niewolnicy Hagar, to Arabowie, z których wywodził się także Mahomet. Oczywiście nie tylko Arabowie są muzułmanami, jednak Bóg im to obiecał i dotrzymuje słowa. Muzułmanie i tak twierdzą że Abraham chciał złozyć w ofierze nie Izaaka tylko Ismaela właśnie, i że to oni są prawowitymi dziedzicami Abrahama... A jeśli jeszcze zaczną nas zalewać przytłaczając swa ilościa, tylko się w swoim przekonaniu utwierdzą. A my jesteśmy wygodniccy i nie chce się nam rozmnażać, wolimy wykresy...
    Podziękowali 1Katia
  • [cite] perełka:[/cite]
    [cite] Monia6:[/cite]Ja mam swoją odmiane NPR. Na miare i na oko jednoczesnie :wink:



    wiesz co

    no normalnie ja nie wiem

    ale mnie uczono, że NPR polega głównie na obserwacji śluzu
    bo ten jest w sumie niezbędny do przetrwania dla plemników, do życia,jako wartość odżywcza dla nich

    a Ty opierasz się na oku:shocked:

    to jakaś faktycznie "nowa "odmiana NPR-u

    :bigsmile:
    Kalendarz plus obserwacja śluzu.... Jako kobieta bez wiekszych odchylen w kalendarzu moge sobie "na oko" spoglądac, bez wykresow.....
Ta dyskusja została zamknięta.