Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Problemy okresu noworodkowego i niemowlęcego

1436437439441442452

Komentarz

  • Bagata powiedział(a):
    Czytam właśnie, że spirytus może pomóc, akurat mam trochę. Ale zawsze przemywałam tylko obrączkę wokół kikuta, teraz jest ten cały ośluzowany guzik. Mam go w całości przemywać? Całą tę śluzowatą powierzchnię? 
    Bagata koniecznie, weź patyczek i dokładnie wyczyść też tam w środku. Spirytus się rozciencza.
    Podziękowali 1Bagata
  • edytowano marzec 2020
    Ok, dzięki! Czyli przemywać tak, żeby ten śluz usunąć czy po wierzchu, żeby zasychał? Raczej to pierwsze pewnie? 
  • @Bagata - przyjechać na patronaż i pokazać?
    Nie octenisept!
  • Dlaczego nie octenisept? Ja stosowałam i było ok. 
  • Ocenisept NIE ZAWIERA ALKOHOLU.
  • Katarzyna powiedział(a):
    @Bagata - przyjechać na patronaż i pokazać?
    Nie octenisept!

    Dziękuję bardzo! Przećwiczyłam dziś już kilka razy i myślę, że wiem, o co chodzi. 
  • Pytanie nr 2: kontrolujecie teraz stawy biodrowe? Zastanawiam się czy jest sens się dobijać do poradni preluksacyjnej.
  • A czynna jest? 
  • No właśnie gdzie zrobić usg bioderek teraz? 
  • @mamlu u nas się tego nie wykonuje rutynowo jak w Pl. Tylko właśnie jak istnieją jakieś przesłanki.
    Podziękowali 1blaekie
  • Chyba przy porodzie w jakimś stopniu oglądają, jak nie mówili że coś złego to można mieć więcej spokoju. A starodawna metoda oceny że jak niby fałdki w tej samej ilości na obu nóżkach to ok. Mi mówili też że jest jakiś dłuższy przedział na ocenę... 
  • Myślę, że warto zrobić USG bioder niemowletom z grup ryzyka.(z duza masa przy urodzrniu, z obciazonym wywiadem, w ciay z malowodziem) Pobieżnie można zbadać samemu, może zrobić to też pediatra.
  • Tylko mi odwołali też patronaż, generalnie to się czuję kompletnie zostawiona sama sobie.. 
  • Możesz poczytać o objawach ortolaniego i barlowa. Nie jest to trudne do wykonania. Można też ocenić symetria faldow- tylko, tutaj często jest asymetria A biodra w porządku 
    Podziękowali 1antonina
  • U nas była duża asymetria faldek , a wszystko w porządku. 
  • Dlatego samo badanie faldek jest niemiarodajne.
  • Moja mała (4 mies.) obudziła się z zaropiałym oczkiem. Powieki ma pod spodem mocno przekrwione. "Oczywiście" weekend...
    Jak jej mogę pomóc, wiecie może?...
  • No i od półtora miesiąca ma katar. Nie przeradza się on w nic innego, ale jest. Odkurzaczowa Panna... Może to być z refluksu? - bo katar białawy raczej. Czasem bywają stare zielonkawe glutki, ale rzadko.

  • Zakraplać oko swoim mlekiem, solą fizjologiczną też można przemywać.
    Podziękowali 1Rien
  • Przemywaj oczko od zewnetrznego kacika do wewnetrznego sola fizjologiczna.
    Jak nie pomoże, to pewnie teleporada...
    Podziękowali 1Rien
  • @Hanq, do noska bym swoje mleko wkropiła bez wahania. Do oczka faktycznie też mogę?  
  • @Rien z takich domowych sposobow na szybka pomoc to jest jeszcze sposob z przemywaniem oka herbata. Przygotowac mocna herbate Lipton i nasaczonym platkiem kosmetycznym przemywac oczko. Okulistka mi ten sposob doradzila. Kiedys, kiedys przemywalo sie oczy rumiankiem ale ostatnio coraz wiecej alergikow wiec ulge moze przyniesc zwykly wywar herbaciany.
    Podziękowali 1Rien
  • No właśnie myślałam o rumianku.
    To się dopiero zaczyna - może uda się zahamować proces...

    W środę byliśmy na wyjeździe - straszliwie wiał wiatr. Może mimo starań, by ja przed nim uchronić, coś wpadło do oczka...

    @Rejczel, myślimy/gadamy o Tobie/Was! :).

    Podziękowali 1Rejczel
  • Rumianek może uczulac, mocna czarna herbata bardzo pomaga.
    Podziękowali 1Rien
  • @Rien pewnie że można swoje mleko. Ono działa leczniczo. Moja najmłodsza miała ropiejące oko i lekarz przepisał antybiotyk ale nie wykupiłam i swoim mlekiem przy każdym karmieniu zakraplalam i po paru dniach przeszło. 
    Podziękowali 1Rien
  • @Hanq, jeszcze może głupie techniczne pytanie - ściągałaś laktatorem mleko? 
  • Ja wyciskałam kilka kropli mleka ręką i od razu siup do oka, z palca sobie kropelka spadała w kącik oka.
    Podziękowali 1Rien
  • @Rien i bedzie jak pisal Wojciech Mlynarski:
    "(...) wlasna piersia dokarmiala, oczy mlekiem zalewala. Wychowala jak umiala a gdy wyjrzal juz czlek na swiat wzial swoj los w rece swe i nie w glowie mu bylo ze: nie ma jak u mamy(...)". Kto nie wierzy - robi blad ;)
    Podziękowali 1Honi
  • @Rien dopiero teraz odczytałam. Nie laktatorem. Po prostu podczas karmienia. Tylko mi bardzo tryska pokarm więc łatwo. Pierś na okiem i skapywało.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.