Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Przepisy Ani D. zebrane z forum

1111214161721

Komentarz

  • Mam naiwne pytanie jak pozbyć się goryczki z orzechów włoskich bo mi wszystkie pasty wychodzą gorzkie?
    Czy zdejmujecie tę skórke z orzechów ?Czy morze to wina tego że moje miały ponad dwa lata?Powiedzcie  co robię nie tak . a może tak ma być

  • U nas cieciorka schodzi głównie jako coś do schrupania i podjadania, czasem tylko ugotowana, czasem dodatkowo obtoczona w ziołach i podpieczona na patelni lub w piekarniku,
    oraz jako kotlety do falafeli im daleko ( bo nie mam sezamu) ale i tak są smaczne :)
  • Mój syn domagał się dzisiaj na śniadanie pasty z soczewicy (tej z porem). :)>-

    Aniu D, to jest u nas hicior. :-*
  • @średnia rodzinka - te orzechy to masz stare :-( Najlepsze są świeże i samodzielnie wyłuskane przed użyciem.
  • Się chciałam podpiąć, bo ciemna jestem w szukaniu wątków - chciałam się poradzić, gdzie można zakupić porządny, dobry, nie zjełczały olej lniany? I w ogóle jak poznać żę ten zakupiony jest dobry?
    Jakoś ostatnio mamy pecha i zakupujemy same zjełczałe, na mój nos są zjełczałe, ale może ja się nie znam? Strasznie gorzkie są, i śmierdzą mi olejem zużytym, rybą jakąś - jak ten lniany ma pachnieć?
    Zdesperowani w końcu kupujemy rzepakowy, przynajmniej ten nam się udaje dobry kupować.
  • ja kupiłam na zlotopolskie.pl
    Jeszcze nie wiem, czy dobry, ale dostarczony w styropianie na zimno.
    Może ktoś kto się bardziej zna, powie czy to dobre źródło
  • Dzięki za odpowiedz.Miałam kupić łuskane ale teraz wiem że lepsze w łupinkach?
     
  • @Malia - bardzo dobre źródło!
  • @Agnieszka82 dobry olej musi stać w lodówce to raz, dwa sprawdzaj datę ważności bo lniany ma bardzo krótką trwałość. Trzy szukaj go w aptekach lub zielarskich sklepach lub w necie:

    http://zlotopolskie.pl/sklep/Olej-Lniany,1000.html

    http://oleofarm24.pl/product-pol-76-LenVitol-R-olej-lniany-budwigowy-tloczony-na-zimno-500ml.html
  • @Agnieszka&;5 - dzięki! Chyba spróbuję zamówić olej przez net,nie mam w okolicy żadnego dobrego źródła oleju lnianego.
  • zrobiłam cieciorkę z cebulą wg przepisu Ani D. i teraz myślę czy mogę ją zjeść więcej niż jedną małą miseczkę... Tzn czy G. nie będzie miał wzdęć czy coś w tym stylu? Chłopina ma miesiąc...
  • edytowano kwiecień 2013
     
    Nie wiem w jaki sposób moja córa opisała  kulki kokosowe AniD, ale musiał być to bardzo zachęcający opis, bo nauczyciel domaga się przepisu.  
    :)
  • Agnieszka82 - ten sklep, który ma bannerek po prawej, bierze olej prosto od producenta. Świeży. Warto spróbować, ma też olej wielkopolski rzepakowy, na zimno tłoczony.
  • Ile moczyć fasolke mung i czarna drobna?
  • Fasolkę mung możesz moczyć, ale nie jest to konieczne. Moczysz, jak uważasz - kilka godzin, przez noc. Czarną drobną to nie wiem, nie miałam. Ale też bym namoczyła na noc.
  • Jeśli w przepisie na ciasto jest olej to jakiego najczęściej używacie? Używałam czasem oliwy z oliwek a czasem oleju rzepakowego. Ale ostatnio dodałam oliwy i było gorzkie. Zorientowałam się że ta moja oliwa taka gorzka jakaś. Podobno różne smaki mogą mieć oliwy, skąd mam wiedzieć czy zepsuta? Aha no i mam w domu 3 margaryny bezmleczne czy mogę je rozpuścić i dodać zamiast oleju do ciasta (gdy w przepisie jest podany olej)?
  • Czarną drobną (moją ulubioną :) np do frijoles negros)  moczysz jak każdą inna fasolę, najlepiej przez noc
  • A ja? kto mi odpowie? w czwartek chciałabym upiec jakieś pyszne ciasto bo do siostry w odwiedziny jadę :)
  • możesz dodać margarynę
    co do oleju zawsze daję jaki mam, niestety najczęściej rzepakowy lub słonecznikowy zwykły sklepowy
  • edytowano czerwiec 2013
    Rzodkiewka duszona

    2 duże pęczki rzodkiewki
    2 duże cebule
    przecier pomidorowy
    ugotowana zielona soczewica (ok. 2/3 szklanki)
    olej
    sól
    słodka i ostra papryka

    Rzodkiewkę umyć, pokroić w słupki. Cebulę pokroić w plasterki i poddusić na oleju. Dodać rzodkiewkę, trzymać mieszając na ogniu chwilę, po czym dodać troszkę wody, przykryć. Mieszać co jakiś czas. Dodać trochę przecieru pomidorowego na smak, dodać sól, słodką i ostrą paprykę, soczewicę. Wymieszać, trzymać jeszcze chwilę na ogniu.
    Rzodkiewką szybko robi się miękka, nie ma więc potrzeby dlugiego trzymania jej na ogniu.


    Rzodkiewka curry

    2 duże pęczki rzodkiewki
    2 duże cebule
    ok. 2/3 szklanki ugotowanej fasoli Jaś
    olej
    curry
    sól

    Rzodkiewkę umyć, pokroić w słupki. Cebulę pokroić w plasterki i poddusić
    na oleju. Dodać rzodkiewkę, trzymać mieszając na ogniu chwilę, po czym
    dodać troszkę wody, curry i fasolę, wymieszać całość i  przykryć. Mieszać co jakiś czas aż rzodkiewka zmięknie.

    Rzodkiewka jako warzywo do duszenia jest idealna - szybko mięknie, można ją zrobić na chrupiąco, idealnie łączy się różnymi przyprawami. Dla mnie idealna na szybki obiad.
  • Kapusta wiosenna

    1 główka starej kapusty
    2 spore pęczki koperku
    3 duże cebule
    1 szklanka ugotowanej fasoli Jaś
    sól
    słodka i ostra papryka
    olej

    Kapustę pokroić na plasterki, następnie na kwadraty. Cebulę pokroić w plasterki, koperek pokroić.
    Kapustę wrzucić do garnka, dodać ok. 1/2 - 2/3 szklanki wrzątku, przykryć i trzymać na ogrniu aż zmięknie. Cebulę poddusić na oleju, dodać do kapusty. Dodać do całości koperek i fasolę, trzymać jeszcze chwilę na ogniu całość nabierze smaku koperu. Doprawić solą, słodką i ostrą papryką.
    Podstawą dobrego smaku takiej kapusty jest danie małej ilości wody do garnka. Kapusta ma się dusić, nie gotować.
  • jem właśnie rzodkiewkę duszoną! Pyyyyyyyycha!!!! chociaż gotuje się długo mimo obiecanek Ani :D
  • Chyba jutro wyskubię moje rachityczne rzodkiewki z przemokłego ogródka i też uduszę :-D
  • mam teściów na obiedzie. Więc mogłam sobie pozwolić tylko na jedną dokładkę przed obiadem... ale może nie zjedzą wszystkiego? :-/ 
  • i teściom takie rzodkiewki serwujesz?
    a gdzie mięcho ?? ;)


    a podpowiedzcie co z listkami rzodkiewki zrobić, bo u mnie tylko one wyrosły ;)
  • @Ania D. jaki olej polecasz? Do tej pory wszędzie dodawałam oliwę z oliwek, ale chyba to nie jest najlepszy pomysł. Różne opinie krążą i już nie wiem co do czego.
  • A fasolę do Kapusty wiosennej to należy moczyć przez noc?
  • Aniu, a próbowałaś do duszonej rzodkiewki dodać liści z rzodkiewki? Są naprawdę fajne w smaku, polecam.
    Się chciałam podpiąć, bo ciemna jestem w szukaniu wątków - chciałam się poradzić, gdzie można zakupić porządny, dobry, nie zjełczały olej lniany? I w ogóle jak poznać żę ten zakupiony jest dobry?
    Jakoś ostatnio mamy pecha i zakupujemy same zjełczałe, na mój nos są zjełczałe, ale może ja się nie znam? Strasznie gorzkie są, i śmierdzą mi olejem zużytym, rybą jakąś - jak ten lniany ma pachnieć?
    Zdesperowani w końcu kupujemy rzepakowy, przynajmniej ten nam się udaje dobry kupować.
    To olej lniany nie zajeżdża rybą? Myślałam, że to taki jego urok, że to smak kwasów omega3. W takim razie ja dotąd ciągle kupowałam zjełczały :D
  • Poszukuje prawdziwej mięty?pieprzowej . Ma ktoś w korzeniu, bym u siebie posadziała?
  • @Arletta - mam w ogródku ogromną ilość mięty. Czy ona jest prawdziwa pieprzowa, to nie wiem. Wygląda tak:
    image
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.