Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

SZCZEPIENIA czyli rosyjska ruletka

19798100102103222

Komentarz

  • edytowano maja 2017
    Wczoraj w Trójce było o szczepieniach (temat: "Czy należy utrzymać obowiązek szczepień?" - można znaleźć w googlu, z telefonu nie umiem dać linka) w audycji "Za a nawet przeciw" i w ankiecie internetowej 67% słuchaczy opowiedziało się przeciw obowiązkowym szczepieniom, choć w programie do głosu dopuszczano raczej osoby "za". Niestety, prowadzący nie zdążył przed końcem programu podać na antenie wyników sondy internetowej...
    Podziękowali 1Kotek
  • Wyjątkowa ta szkoła, moje dzieci, jak jeszcze chodziły do publicznej szkoły u nas we wsi, to w ramach "projektów unijnych" dostawały plasterki marchwi w małych zgrzewanych woreczkach i mleko, ha-ha-ha!
    obiady szkolne kupiliśmy najstarszej, bo bardzo chciała, po miesiący sama powiedziała, że jej upór był głupi, obiady byle jakie i niesmaczne.
    Zaś w ramach profilaktyki w ciąży moja położna co wizytę namawiała mnie na picie mleka,bo to takie ważne!
    Podziękowali 2Predikata kika0
  • ale to tylko w szkole Twojej córki, tak?
    czy szersze doświadczenie masz?
  • Tola powiedział(a):
    Dobra, kończę na razie ten wątek, bo mnie znudził :) 
    no nareszcie! :)
  • Widzę! :dizzy: 
  • edytowano maja 2017
    Tola powiedział(a):

    Zadziwia mnie egzotyczny miks w marszu przeciw obowiązkowi szczepień. Osoby ze wspólnot katolickich ramię w ramię z altmedowym stop nopem promującym homeopatię.
    A nie przyszło Ci do głowy, że temat musi być dla rodziców rzeczywiście istotny, skoro jednoczą się w tej sprawie mimo dużej różnicy poglądów w innych kwestiach?

    Wyobraź sobie, że w przypadku porodów domowych środowisko walczące o dostęp do nich też jest bardzo niejednolite - są tam zarówno osoby zaangażowane religijnie, jaki i całkiem letnie, ateistyczne, czy wręcz antyklerykalne, do tego jeszcze feministki i inne lewaczki i cała paleta różnych pasjonatów njuejdżowych. Nie bardzo rozumiem, dlaczego ważna sprawa nie może zjednoczyć ludzi o różnych poglądach. To, że podzielam czyjeś zdanie w jakimś zakresie nie znaczy, że zgadzam się z tą osobą pod każdym innym względem. Czy naprawdę trzeba Ci to tłumaczyć?
  • edytowano maja 2017
    Tola powiedział(a):
    Czyli w sumie wiemy tyle, że wyszło im z anonimowych ankiet internetowych, że w grupie zaszczepionych częściej występowało NDD (co to takiego?)


    No, w artykule podano definicję NDD:
    NDD, a derived diagnostic measure, was defined as having one or more of the following three closely-related diagnoses: a learning disability, Attention Deficient Hyperactivity Disorder, and Autism Spectrum Disorder.
    Czyli NDD, to manie jednej lub więcej diagnoz z zakresu: zaburzenia uczenia się, deficyty uwagi i nadaktowność, zaburzenia ze spektrum autyzmu.
  • @Tola na wsi tego nie ma, tutaj tylko
     nędza, nopy i szantaże z sanepidu.

    B)


  • Tola powiedział(a):
    Dobra, kończę na razie ten wątek, bo mnie znudził :) widzę, że kontrargumenty idą w kierunku, że cokolwiek się napisze, będzie podważane na zasadzie - to tylko u Ciebie, gdzie indziej nędza, nopy i szantaże z sanepidu. A pediatra trafił mi się jak ślepej kurze ziarno, bo reszta to miernoty z mózgami spranymi przez przemysł farmaceutyczny :) a, i jeszcze kuratorzy odbierający dzieci.

    Zadziwia mnie egzotyczny miks w marszu przeciw obowiązkowi szczepień. Osoby ze wspólnot katolickich ramię w ramię z altmedowym stop nopem promującym homeopatię. Jedno jest pewne - minister Radziwiłł nic w tej materii nie zmieni, ma inne priorytety, jak choćby sieć szpitali i tłumy na sorach (zakupił hurtem szczepionki na pneumokoki i ten temat ma odhaczony). No, może tylko pani Socha zyska +10 do statusu męczennicy w najbliższych wyborach i będzie zamiast na ulicy produkować się w Sejmie.
    Kończ, kończ, bo chyba wpadłaś tu potrolować a nie dyskutować.

    Nie wiem na jakiej podstawie mówisz o altmedowym Stop NOPie. Pewnie źródeł nie podasz żadnych i co masz do aktywności osób wierzących w wyrażaniu sprzeciwu wobec przymusu szczepień skoro część szczepionek powstaje przy wykorzystaniu linii komórkowych pochodzących z aborcji.

    Pozdrawiam i życzę wiele szczęścia,
  • edytowano maja 2017
    Myśmy się uchowały do dzisiaj
    nieszczepione-ponad 5 m-cy.
    Akurat obowiazkowymi zawsze pozwalalam szczepić. Tym razem jednak a to zapalenie płuc a to nietypowa infekcja dróg moczowych,która się juz wlecze kolejny miesiąc.
    Dzisiaj doświadczyłam tego straszenia,że sanepid się za mnie weźmie,że będę miała klopoty,że panuje epidemia krztuśćca.
    W dodatku jak by była zdrowa to te wszystkie niby zaległe szczepienia z 5 m-cy dostałaby na raz-w chyba wszystkie rączki i nóżki jeśli sobie nie wykupię multiszczepionek za swoją kasę.
    Na to na pewno się nie zgodzę.
    Mamy to z pediatrą ustalać co i kiedy jak mała bedzie miała dobre wyniki,bo na razie rozmawiałam z pielęgniarką.
    Gdybym nie czytała internetu pewnie bylabym nieźle wystraszona a i tak miłe to nie było.
    A przecież jest w kartotece,że dziecko chorowało,brało antybiotyki.
    Nie wyobrażam sobie co robi się matkom,ktore decydują się nie szczepić i mają zdrowe dzieci,bez takich przeciwwskazań.
    Podziękowali 1Katarzyna
  • NDD - neurodevelopmental disorders

    Nie zaskakuje wyższa zapadalność na krztusiec czy odrę w grupie nieszczepionych. Osobiście jakbym musiała wybierać wolę krztusiec niż zaburzenia ze spektrum autyzmu.

    A ta korelacja szczepienia - NDD przewija się regularnie, w różnych kontekstach. Naprawdę aż się prosi o porządne zbadanie kauzacji.
    Podziękowali 1WłodzimierzPawelec
  • Wczoraj ulicami Warszawy przemaszerowało 10 000 luda pod hasłem "Jest ryzyko, musi być wybór". Protestowali przeciwko przymusowi szczepień i karaniu rodziców, którzy nie chcą swoich dzieci szczepić zgodnie z obowiązującym kalendarzem. Widzieliście lub słyszeliście coś o tym w jakiś mediach?
    Nie mylić z paradą równości, o której w mediach, owszem, było.
    Podziękowali 4asiao Odrobinka Basja Wiol
  • Ja widziałam. W Polsat news.
  • Ok 23? Powiedzieli, że protestowało kilkuset antyszczepionkowców... :(
  • Widziałam w godzinach poznopopoludniowych, na pewno nie o 23. Nie pamiętam, czy mówili o liczbach. Zdjęcia sugerowaly sporą liczbę. 
    Podziękowali 1Katarzyna
  • historie dzieci opowiadane na protescie 
  • straszne historie.udostepnilam na fb. 
  • W mediach nic nie słyszałam i nic nie czytałam niestety...
  • Było tyle ludzi, że sama byłam w szoku.
    Cieszy bardzo, że lud się budzi.
  • Tysiące rodziców apeluje o szczepionkowe standardy Europy Zachodniej: "Jest ryzyko, musi być wybór". ZDJĘCIA
    http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/342760-tysiace-rodzicow-apeluje-o-szczepionkowe-standardy-europy-zachodniej-jest-ryzyko-musi-byc-wybor-zdjecia

    Podziękowali 2Katarzyna ProMama
  • To taki dystans autora wobec poglądów protestujących... Trochę przykre, ale rozumiem, że się identyfikować nie musi. Ważniejsze, że ośmiela się pisać.
    Podziękowali 1ProMama
  • czyli teraz juz tej rteci nie ma czy jest przeczytalam calosc i wynika ze nie ma.. to troche poprawia mi nastroj okoloszczepionkowy. .
  • Niby nie ma (oficjalnie) ale nadal jest :(
  • Ja już się w tym wszystkim gubię.
    Mówi się, że lepiej szczepić pojedynczymi a nie skojarzonymi, ale przez to dziecko dostaje jeszcze więcej rtęci czy glinu, tak czy siak jest zatruwane.
    To jak w końcu jest lepiej?
    Podziękowali 1MAFJa
  • Czy któraś z Was ostatnio szczepiła szczepionką dla pięciolatków dtpa? Przecież tego już nie ma, co oni dają jako dawka przypominająca dtp?
  • Jakąś 5w1?
  • I za darmochę taką przyjemność chcą mi fundować :/ ?
  • Tripacel chyba jest
    Podziękowali 1ProMama
  • Czy może ktoś wie ile kosztuje szczepionka przeciw różyczce dla dorosłych?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.