Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

SZCZEPIENIA czyli rosyjska ruletka

189111314222

Komentarz

  • O! Jeszcze jeden artykuł o obowiązkowych szczepieniach i oszołomach antyszczepionkowych: o tutaj.
    Tylko tutaj wypowiadający się lekarze nie mogą ustalić konsensusu, czy niepożądane reakcje poszczepienne są naturalne, bo mogą występować takie reakcje po każdym leku (dr Jacek Mrukowicz), czy też jest tak, że nie ma żadnych medycznych dowodów na to, że szczepionki mogą szkodzić (dr Paweł Grzesiowski).
    Mniodzio! :-?
  • Czy może szczepił ktoś z Was szczepionką monoalentną na tężec - Tetana?

    Teoretycznie ma nie zawierać tiomesalu...
  • @Agagaw - sprawdź, czy jest przeznaczona dla dzieci, czy tylko dla dorosłych.
  • Trzecia dawka żółtaczki powinna być podana 6-12 miesięcy po drugiej dawce.
    Dobrze wiedzieć - my nie zaszczepiliśmy w szpitalu, zaczęliśmy dopiero po 2 miesiącu, druga dawka była na koniec 4 miesiąca, a trzecia powinna być najwcześniej na koniec dziesiątego miesiąca - a w przychodni chcieli ją podać po 2 miesiącach od 2 dawki (łącznie z DTP i polio), bo to już można, nie trzeba czekać, można spokojnie te szczepionki połączyć. Tylko, gdy zadałam pytanie, dlaczego w kalendarzu szczepień jest taki odstęp między dawkami WZW, skoro można wcześniej, to jakoś nie umieli odpowiedzieć.
  • edytowano kwiecień 2012
    Katarzyna, a gdyby od pierwszej dawki minęło więcej niż 6 miesięcy, to podaje się jeszcze dwie czy zaczyna od początku i podaje trzy?

    Tak teoretycznie pytam.

    edit: o WZW mi chodzi.
  • AB, weź ulotkę do szczepionki - tam powinny być wyliczone reakcje NIEPOŻĄDANE - i pokaż im to i zażądaj odnotowania wszystkich reakcji niepożądanych u Twojego dziecka.
  • edytowano kwiecień 2012
    @Marcelina - pojęcia nie mam. Trzeba by w sanepidzie zapytać o to, czy jakieś mają procedury w takim przypadku.
    EDIT: znalazłam takie zalecenie, że jeśli druga dawka zostanie odwleczona, to trzecią należy podać 2 miesiące po drugiej. Nie stosuje się więcej niż 3 dawki jeśli cały cykl trzech szczepień zakończy się w 3-4 lata. Jeśli powyżej 4 lat, to stosuje się 4 dawki.
  • @AB: powalcz, poproś o zaświadczenie, że występujące objawy nie są NOP, postrasz samodzielnym zgłoszeniem do sanepidu i do izby lekarskiej, że lekarz nie chciał zgłosić, a potem... zmień przychodnię!
  • @Marcelina: ja bym proponował zapytać u producenta. Mają na pewno zasady doszczepiania przy niedokończonym pakiecie opracowane. Przychodnia - jeśli w ogóle coś wie - to tylko tyle co powiedział jej producent.
  • Pytam, bo dość często się okazuje, że w szpitalu zaszczepili bez pytania, a dziewczyny nie chcą potem kontynuować, tylko zaczekać do roku.
  • @Namor - przychodnia, to zwykle ma standardowy kalendarz szczepień, a jak i m się ktoś wyłamuje, to bezradni się czują i bywa, że straszne głupoty wymyślają :-(
  • @Agagaw - sprawdź, czy jest przeznaczona dla dzieci, czy tylko dla dorosłych.
    Sprawdziłam.
    O dzieciach nic nie znalazłam, ale to pewnie dlatego, że dla nich jest DTP
    :-<
    Ale doczytałam, że ta szczepionka może być stosowana nawet u kobiet w ciąży.

    Sprawdziłam za to dawki toksoidu p/tężcowego.
    Zarówno w DTP i innych dla dzieci, jak i w Tetanie, ilość toksoidu w 1 dawce (0,5ml) jest ok. 40 j.m.

    O ten tiomesal najbardziej mi chodzi.
    W kilku miejscach znalazłam opis, że go nie ma, a w przeciwwskazaniach napisane jest, że uczulenie lub reakcje niepożądane na tiomesal  wykluczają ze stosowania tejże szczepionki.

    I bądź tu człowieku mądry...

    A swoją drogą, myślicie, że tężec jest realnym zagrożeniem?
  • Ja slyszalam nawet teorie, ze tezca nie ma:) 
  • @Agagaw - wiem, że tężec jest realnym zagrożeniem, bo przechorowałam... Z drugiej strony, wiem, że można przechorować i nie umrzeć ;-)
    Z dostępnych mi informacji faktycznie trudno stwierdzić, czy szczepionka Tetana zawiera tiomersal. Trzeba by było dotrzeć do oryginalnej ulotki. Może w aptece można ją zobaczyć?
  • O kurza twarz. Ja bym zrobiła jak radzi Namor. Jak nie chcą zapisać NOPu to postraszyć i do sanepidu. Co za @!#%!$
  • @AB: a wiesz które ze szczepień dało taki efekt?
  • Po wieku dziecka wnoszę, że to DTP. Ale może się mylę.
  • Pięciolatkom się należy DTP?
  • edytowano kwiecień 2012
  • ranybości Katarzyno!!!! dlaczego po duńsku!?!?!??:)

  • edytowano kwiecień 2012
    Już poprawiłam i powinno być po polsku.
    EDIT: Nie! Po angielsku. Ale to chyba nie jest wielki problem. One, te szczepienia mają dość internacjonalne nazwy.
  • A dlaczego nie? Trza się uczyć języków obcych ;)
  • Już poprawiłam i powinno być po polsku.
    po angielsku jest , ale tyle dam radę :D
  • Zalinkowałam kalendarz z tej strony, bo to fajna strona jest. Tam są kalendarze szczepień wszystkich krajów europejskich. Można sobie fajne porównania porobić. Tylko ważne, żeby przypisy dolne czytać, bo tam jest najwięcej smaczków.
  • Tomek zmarł dwa dni po szczepieniu

    18-letni Tomek z podkaliskiej wsi Strzegowa umarł niespodziewanie podczas snu. Dwa dni wcześniej zaszczepiono go w ośrodku zdrowia 


    (...) Gdy syn wrócił,  zapytałem się czy został  zaszczepiony, bo przecież tego dnia miał kaszel i katar. Syn potwierdził, że został zaszczepiony – mówi Jarosław Gaicki, ojciec zmarłego Tomka.  
    Następnego dnia, tak jak zwykle, wieczorem Tomek poszedł spać. Rano  już nie żył. Dwójka synów spała w tym samym pokoju, ale nic nie słyszeli.
    – Gdy zobaczyłem, co się stało, zadzwoniłem na pogotowie i zawiadomiłem policję. Lekarz z karetki przybył w towarzystwie dwóch sanitariuszy i policjanta. Spojrzał na nieżyjącego syna i stwierdził: „Ewidentna śmierć potężcowa”, co słyszało kilka osób. Później w pisemnej notce o zgonie już nie użył tego stwierdzenia – wspomina pan Jarosław.
    Lekarz pogotowia stwierdził zgon bez udziału osób trzecich i bez zewnętrznych obrażeń.

    Lekarz pogotowia zaprzecza (...)

    Co zatem mogło doprowadzić do stwierdzonego ,,zatrzymania krążenia”? – Nie wiem i nie chcę snuć dywagacji na ten temat. Na pewno jednak śmierć 18-latka, który wcześniej nie chorował, jest wyjątkowo zagadkowa – dodaje dr Fułek.
    (...)
    Komentarz
    Skoro biegli wskazują, że przyczyną śmierci był obrzęk mózgu, to w takim razie co spowodowało ten obrzęk?  
    Przypadek Tomka jest łudząco podobny do znanego syndromu nagłej śmierci łóżeczkowej zdrowych dzieci, czyli SIDS (Sudden Infant Death Syndrome ). 
    Literatura światowa aż się roi od opisów dzieci, które podobnie jak Tomek były zdrowe i zmarły nagle w nocy podczas snu i wiąże je nader często ze szczepieniami. W USA każdego roku z syndromem SIDS, umiera ok. 2200 zdrowych dzieci. Tam również sekcja zwłok  nie jest w stanie nic udowodnić, choć rodzice często podejrzewają szczepienia. 
    Czy  możemy coś zrobić, by SIDS się nie powtarzał?
    A może by tak skończyć ze szczepionkowym terrorem, z przymuszaniem nas do szczepień. Niech ludzie mają wolność wyboru.(...)

    Całość tutaj:

  • Schładzaj Altacetem. Długie chłodne okłady.
  • To do AB oczywiście. Nie mam edycji w komórce, więc nie poprawię.
  • Czy zmieniacie taktykę przy kolejnych dzieciach?
    Głównie chodzi mi o sytuację, gdy starsze dziecko chodzi do przedszkola czy szkoły.
    Czy jest w takiej sytuacji szczepionka, której nie podalibyście pierwszemu dziecku, ale już drugiemu tak?



    Gdybym posyłała dziecko do przedszkola, zaszczepiłabym wybiórczo właśnie przedszkolaka, a nie młodsze.
  • Po wieku dziecka wnoszę, że to DTP. Ale może się mylę.
    Ale AB pisała, że młody dostał dwa. Chodziło mi o to czy jest w stanie ustalić które dało odczyn.
  • @AB:
    link
    Wg mojej oceny twoich objawów jesteś pomiędzy łagodnym a poważnym NOP wg klasyfikacji Ministerstwa.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.