Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

SZCZEPIENIA czyli rosyjska ruletka

15556586061222

Komentarz

  • Mamy nieporządany odczyn po drugiej dawce Infanrix DTPa. Twardy obrzęk na ramianiu wielkości dużej śliwki i totalny brak apetytu
    :(
  • Zgłosiłaś?
  • edytowano września 2014
    Nie. Bo weckend i już mu się poprawia. Obrzęk szybko zanika i apetyt wraca.
  • Dobry artykuł o szczepieniu p/pneumokokom i Hib

    Sisyphus and the conjugate vaccines
  • No to padło na nas

    Przeczytałem 29/39 stron wątku i już się zawieszam od przetwarzanych info. Obiecuję uzupełnić lekturę, niemniej potrzebuję o coś zapytać...

    ...da się ten wątek przenieść? Pisać tu? Na prv? Do kogo?
  • edytowano września 2014
    Helpunku


    Były telefony, dziś dotarło "wezwanie" do "stawienia się" (!!!) za 3 dni w godzinach pracy

    - błonica, tężec, krztusiec
    - polio

    "jesli dziecko ma przeciwwskazania (...), dostarczyć zaświadczenie od specjalisty"

    "winni niestawienia się..." - odpowiedzialność karno-adm na pdst art 26 ust z dn 13 XI 1963

    poleconym zpo

    Olać? Odpisać? Co odpisać? Czy to nie jest nękanie?

    Rocznik 2009

    Na koniec p*lety o holokauście od chorób zakaźnych, nic o szkodliwości szczepionek i stwierdzenie, że "dzieci dobrze je znoszą"
  • Z przychodni czy z sanepidu?
  • edytowano września 2014
    @AleksandraB z przychodni.

    Blisko jest myśl o wypisaniu się.

    A może w ogóle można zgłosić na nich gdzieś skargę, bo jakim prawem stosują słownictwo wojskowo-policyjne?
  • Ale nie wiecie z czym się wiąże zignorowanie pisma?

    Właśnie zielony jestem, ja bym odpowiedział cokolwiek (nawet walcie się, nie podaliście nazw preparatów, wprowadzacie w błąd, nie podaliście podstawy prawnej a wasza ustawa ma 51 lat - o ile miałoby to sens i było zgodne z prawdą) na polecony zpo, za to za św. prawo bym uznał rezygnację z nieobowiązkowej usługi.

    Ponieważ już widzę że logika nie działa, obawiam się zrobić cokolwiek. Bo cholera wie jakie konsekwencje
  • edytowano września 2014
    Mozna wypisać się i zapisać tam gdzie jest po ludzku.... też trzebaby popytać gdzie...

    A same te konkretne szczepionki? Co dziecku zrobią?

    Zakładam że jest różnie, niektóre są bardziej potrzebne i bardziej szkodliwe, ale w tej sytuacji trudno chcieć którąkolwiek
  • Olać i nie podpisywać żadnych oświadczeń świadomej odmowy. Zgłoszą pewnie do sanepidu a tam trzeba odpisywać wg odpowiednich wzorów.
    Jeśli czujesz, że jest jakaś szansa na łudzenie ich, że w niedługim czasie zaszczepisz to warto udawać miłego i grać na zwłokę. Ja tak ugrałam 15 miesięcy zanim przyczepił się sanepid
  • edytowano września 2014
    A jak się łudzi, udaje i gra na zwłokę w tym teatrze?

    Lamerskie, wiem. Ale saper myli się tylko raz a tu same niewiadome. No weź domyśl się, że nie odpowiadać na "wezwanie" poleconym ze zwrotką
  • Chcę poczekać aż dziecko skończy ...... miesięcy; chcę rozdzielić w czasie szczepienia które podawane są zwykle podczas jednej wizyty; niestety dziecko ma katar; wiem, że katar nie jest przeciwskazaniem ale nigdy nie wiadomo co się z takiego kataru wylęgnie, wprawdzie dziecko nie ma obecnie objawów choroby ale jego starsze rodzeństwo jest przeziębione i mały może być w okresie pomiędzy zarażeniem a pierwszymi objawami ( w fazie wylęgania choroby), nie mogę się zwolnić z pracy, zastanawiam się nad opcjami szczepień; chcę się skonsultować w poradni szczepień czy mogę prosić o skierowanie,
    dzień wcześniej uprzejmie zadzwonić, że nie masz możliwości przyjść
  • Opcja z pracą jest prawdziwa i została wykonana. Dali taki termin, że oboje nie możemy :D

    Tyle, że telefonicznie. Grzecznie. Itd. A to jest pismo...
  • To pismo to zwykły straszak. Jedyne co mogą zrobić to zgłosić Cię do sanepidu.
  • @tatapafcia moim zdaniem przychodnia potrzebuje dupochronów przed sanepidem. Nasza też, mimo, że większość pacjentów chętnie szczepi (z wmówionego strachu przed chorobą), to zamiast ich umawiać telefonicznie czy przy okazji - wręcza specjalne "wezwania" na drukach z tymi paragrafami, które przytoczyłeś. Możesz ich telefonicznie spuścić na szczaw bądź niemożnością stawienia się, bądź przewlekłym przeziębieniem. A przy okazji wizyty poprosić, by lekarz na piśmie oświadczył/a, że nie będzie NOPu. Raczej nie oświadczy...
  • @tatapafcia, też odebrałam takie pismo. Nie odpowiedziałam, po 2mies. wysłałam poleconym zawiadomienie o zmianie przychodni. (od nich nie bylo żadnych więcej gróźb). Na razie mam spokój, w planach wizytę w poradni szczepień o czym 'wladze' zostaly poinformowane. Sanepidem się nie martwię, bo pod innym rodzilam, pod innym mieszkaliśmy pierwsze pol roku, pod innym mieszkamy teraz. Zanim oni prześlą sobie info, to syn pełnoletność osiągnie;-)
  • edytowano września 2014
    No dobra, na razie i tak mamy pół roku infekcyj zapewnione.

    Dzięki za wsparcie :)

    Druga sprawa: co tak naprawdę chcą podać. Sensowne? Czy groźne? Nawet nazw nie podali, tylko przeciw czemu (błonica/tężec/krztusiec i polio)
  • Moja z tego dostała tylko tężec, szczepionka nazywa się tetana, a dostała 1szą dawkęjak miała prawie 2 lata
  • @tatapafcia, a w jakim wieku dziecko? było szybciej na coś szczepione? ( bo rozumiem że o szczepienia p/gruźlicy i p/żółtaczce się nie upominają?)

    i jeszcze mam pytanie, wyczytałam na fb, że w przedszkolu w Straszynie przedszkolanka i 3dzieci zarażone gruźlicą. wszyscy po szczepieniu, ktoś coś wie więcej? @wiesia?
  • @tatapafcia Masz do wyboru:
    -refundowaną szczepionkę DTP pełnokomórkową z rtęcią (tiomersal) i aluminium, dodatkowo powodującą więcej powikłań przez pełnokomórkowy komponent krztuścowy, firmy Biomed + szczepionkę przeciw polio w drugim zastrzyku
    http://www.stopnop.pl/images/PDF/dtp biomed 1.jpg
    http://www.stopnop.pl/images/PDF/dtp biomed 2.jpg
    -odpłatną szczepionkę Infanrix DTPa z krztuścem bezkomórkowym bez rtęci z aluminium, teoretycznie bezpieczniekszą + polio w drugim zastrzyku
    http://www.stopnop.pl/images/PDF/infanrix dtpa.pdf
    - odpłatna szczepionkę  Tripacel z krztuścem bezkomórkowym bez rtęci ze zmniejszoną ilością antygenów krztuścowych i aluminium polecaną dla dzieci z problemami neurologicznymi + polio w drugim zastrzyku
    http://www.stopnop.pl/images/PDF/tripacel_od_17_01_2011.pdf
    - odpłatna szczepionkę wyskoskojarzoną Infanrix IPV wsztstkie 4 choroby w jednym zastrzyku, krztusiec bezkomórkowy.
    http://www.stopnop.pl/images/PDF/infanrix-ipv_smpc_07_06_2010.pdf
    Pytanie co z Hib?
  • @AleksandraB, a jaki jest dostęp do oddzielnych szczepień przeciw błonnicy, tężcowi i krztuśccowi? Tzn. jest Tetana, a reszta?
  • Jeszcze pentaxim nie?
  • @Dorotak Jest jeszcze szczepionka DT (błonica, tężec) podawana wg kalendarza 14 i 19 roku życia. Jeżeli zamierzasz zaszczepić na wszystkie trzy choroby to nie warto rozdzielać DTP. O oddzielnych szczepionkach przeciw błonicy i krztuścowi nie słyszałam.
    @Joanna36 Pentaxim zawiera jeszcze Hib o którym @tatapafcia nie wspominał. Jest to szczepionka 5w1
  • @AleksandraB, no wiem na pewno, że nie chcemy szczepić na krztusiec;-) Wahamy się co do błonnicy.
    W temacie ciągle się kształcę, na razie ogarnęłam gruźlicę i wzwb, no i co do mmr mam pewność...
  • @Dorotak rocznik '09, toteż w ogóle nie spodziewałem się, że podpadamy.

    @AleksandraB - dzięki.
    Czytam ten infanrix. Dla mnie z opisu wynika, że jest to groźne, ale wciąż brak wiedzy... brak poprowadzenia od danych do wniosków tak, żeby człowiek na zasadzie samej logiki mógł zweryfikować. Słowem, wciąż brak informacji. Owszem jest to jakaś wina tych, którzy powinni prowadzić rzetelne badania, nie Ciebie, ani StopNopu ;) ale jakoś sobie radzicie z tymi danymi?

    Teraz jeszcze dowiedziałem się, że właśnie wszystko jedno jaka szczepionka, substancja konserwująca zawsze szkodzi...
  • Decyzja jest bardzo trudna :( bo i skutki moga być poważne (zdrowotne, prawne, finansowe)

  • Moj syn byl szczepiony osobno na blonnice. Niby jako przypominajaca, od 6 roku zycia, ale byl szczepiony nia jako 3 latek. Nazywa sie Diphtherie NF.
  • @AleksandraB - no widzisz. Dlatego usiłuję rozeznać te skutki.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.