Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

SZCZEPIENIA czyli rosyjska ruletka

15657596162222

Komentarz

  • @Maciejka a masz jakiś skan ulotki? i wiesz coś o odpłatności za tę szczepionkę?
    tetanę podali u mnie w przychodni za darmo 
  • @Winda nie mam, ale pewnie w necie znajdziesz. O odplatnosciach nie mam pojecia, by my w De szczepilismy.
  • właśnie po polsku nie znalazłam
  • Mam info ze strony mojego lekarza, ze to jedyna szczepionka na blonnice bez rteci, a z fosforanem aluminium. Moge poszukac jeszcze jakis informacji na jej temat, ale co Cie konkretnie interesuje?
  • no nie wiem, czy jest dostępna w Polsce i gdzie to widnieje, że od 6 lat. w sumie tetana też jest w Polsce dla starszych, ale moja dostała. Jakby tak można było odfajkować i błonicę, to bym się już przed ksztuśćcem wybroniła. Choć ostatnio odmówiłam 9-latkowi drugiej dawki MMR (pierwszą miał kiedyś), więc za jakiś czas znów sanepid wypluje z siebie jakieś odwołujące się do zdrowia populacyjnego pismo.
  • Winda, pewnie w ulotce tak napisane. Co do dostepnosci, to tez nie pomoge, ale moze @Rosea wie?
  • edytowano września 2014
    @Dorotak, jak będę pamiętać to się spytam odnośnie Straszyna.
    Na razie znalazłam, że na forum.trojmiasto.pl był wątek, ale go moderator usunął (http://forum.trojmiasto.pl/GRUZLICA-w-PRZEDSZKOLU-t563826,4,45.html)

    Googiel jednak czuwa i taki wpis został (świeża sprawa?!):

    2014-09-15 19:13

    89.66.22.*
    GRUŹLICA w PRZEDSZKOLU!!!!

    Skandal!!!! W przedszkolu TikTak jedna z nauczycielek jest chora na gruźlicę i pracowała z dziećmi!!! Juz troje dzieci okazało sie zarażone !!! Gdzie sanepid?? Przestrzegam przed tym przedszkolem, kierowniczka kręci i kłamie.

    ~ola

    2014-09-15 19:44

    91.206.244.*
    Re: GRUŹLICA w PRZEDSZKOLU!!!!
    to jest to przedszkole w straszynie?

    Edit: się cytat rozjeżdża

    + Z prasy jest też notka
    https://radiogdansk.pl/index.php/wydarzenia/item/16710-gruzlica-w-jednym-z-przedszkoli-w-gminie-pruszcz-gdanski.html

    Jak coś będę wiedzieć bezpośrednio to dopiszę.
  • Dzięki, właśnie czytałam tylko na fb, że dlatego jest tak cicho o całej akcji, bo chorują (a jakże!) dzieci szczepione. Wiadomo co by się działo, gdyby nieszczepieni się zarazili :)
  • @tatapafcia: można znaleźć pełną dokumentację z badaniami potwierdzającą obie tezy: "szczepionki są całkowicie bezpieczne i skuteczne" i "szczepionki są niebezpieczne i nieskuteczne". Przy czym argumenty pierwszej tezy to mainstream, a drugiej raczej drugi obieg. Decyzja wymaga przyjęcia którejś z argumentacji za prawdziwą. Trzeba przy tym wykazać się czujnością, bo jest np. silna grupa w miejsce szczepień wrzucająca homeopatię czy inne gusła.
    Osobiście znam naukowców, którzy zestawem artykułów z głównych czasopism naukowych (z miarodajnymi wynikami badań na potężnych grupach) dowodzą konieczności szczepień i to nawet pod przymusem.
  • A czy Tetana zawiera rtęć? Dziś zaszczepiłam moją 2-latkę i w ulotce doczytałam o śladowych ilościach tiomersalu, ale w składzie tego nie ma.
  • @Namor z badaniami? coś mi się wydaje że badań się unika ;)
  • @Eleonora też się nad tym zastanawiałam, chyba @Katarzyna tłumaczyła mi, że prawdopodobnie oni sami nie dodają, ale mają komponenty do szczepionki od różnych dostawców i nie mogą wykluczyć, że tam się pojawi, w każdym razie pocieszająca jest ta "śladowość"
  • @tatapafcia: nie słyszałem o tym. Nie mam czasu teraz wyszukiwać, ale widziałem na własne oczy poważne publikacje z dobrą metodologią. Kwestią dyskusyjną jest praktyka przeprowadzenia badań.
    Np. nasza przychodnia twierdziła, że od lat nie mieli NOP. Problem w tym, że to oznacza, że szczepienia są u nich bezpieczniejsze niż podaje to producent, bo min. kilka promili NOP jest właściwie w każdym szczepieniu. W praktyce po prostu nie zgłaszają NOP jako NOP i za 10 lat producent weźmie to jako wynik badań na dużej grupie.
  • Ja słyszałem :)

    Publikacje, metodologia - ale z drugiej strony to, co mówisz.
  • @Dorotak, odnośnie gruźlicy w Straszynie na prv napiszę.
  • A teraz mam pytanie, szczepiliśmy ostatnio Asię (2 lata 7mcy) DTPa i okazało się, że owszem dla niej szczepionka jeszcze jest i będzie na kolejną dawkę, ale dla Tesi już nie, bo szczepionka jest wycofana i zostaje DTP albo ta 5w1... Słyszeliście o tym? Ta 5w1 zawiera polio i HiB, czy to polio nie jest nieetyczne? 
  • ZTCW nieetyczne jest polio doustne (OPV).
  • chodzi o pentaxim?
  • Olu ten 5 w to straszny syf jest. Wczoraj byłam na DTP i nie zgodziłam się na hab więc usłyszałam od pielęgniarki : dobrze ale musi mi tu pani podpisać, aż mnie zanotowało
  • Pytam bo moje tym szczepione i ciekawa jestem czy ktoś miał jakiegoś NOPa po tym, mój pierwszy synek był jęczyduszą jako niemowlę, nie dało się go uspokoić czy wprawić w dobry humor, tylko stękał albo płakał, i teraz moja koleżanka ma też takiego malucha, ma pół roku i nawet na rękach, jak wszyscy na głowie stają, kwęka i popłakuje.
  • @OlaOdPawła
    Synek jest po drugiej dawce Infanrix DTPa i w przychodni nic takiego nie słyszałam. Może to wyobraźnia pielęgniarki a może rzeczywiście chcą ją wycofać bo korzystają z niej rodzice rezygnujący z HiB i Polio. Wycofają tak samo jak zrobili z przeciwodrową żeby przymusić do MMR.
    Ola, Ty szczepiłaś córkę DTPa grubo po ukończeniu roku. Jakim kalendarzem? Trzy dawki w odstępie 4-6 tyg a po pół roku czwarta?  Pytam, bo ja mam taki kalendarz, a syn po drugiej dawce miał duży obrzęk i brak apetytu przez 2 tyg. Po kolejnych dawkach prawdopodobnie będzie gorzej. Może jest uzasadnienie dla uniknięcia jednej dawki?
  • My dopiero jesteśmy po drugiej dawce, więc zaczynaliśmy jak miała ponad 2 lata, bez żadnych nopów na szczęście. Dla Asi na następne szczepienia ma być jeszcze ta szczepionka (czyli dla tych dzieci co kontynuują), ma być wycofana dla nowych dzieci, które jeszcze nie były szczepione (czyli dla mojej Tesi).
  • Jak kroliki doświadczalne. Wprowadzaja, wycofują.Ja wyszczepilam pierwsze dziecko..drugie różnica dwa lata i juz innymi szczepionkami..przy trzecim i czwartym dalam sobie spokój.Mnie bardzo niepokoja rozne dolegliwosci wyszczepionego dziecka..między innymi lunatykowanie w nocy..ogólne problemy zr snem i baaaardzo powoli rośnie. Od lekarzy słyszę ze taka uroda..Boje sie myslec co mu narobily te" mega" szczepionki..tym bardziej, ze wiele tygodni chodzil z wielkim ropnym węzłem chlonnym i pediatra tez uznawala to za zwykłą reakcje poszczepienna
  • @asiao
    Ropny węzeł chłonny to NOP jak się patrzy. Podlega obowiązkowemu zgłoszeniu. Jest nawet expressis verbis wymieniony w Rozporządzeniu MinZdrawu na temat NOPów.
  • kto to zglasza? Lekarz tak? moze zglosila nie wiem 
    to było 6 lat temu . nie byłam z temacie szczepienno nopowym 
  • Lekarz, który NOP stwierdził. Ma ustawowy obowiązek. Ale ustawa sobie a praktyka sobie.
    Nam tego samego dokładnie NOP-u nie zgłosili, mimo mojej wyraźnej prośby.

    I
    tak się cieszę, że z życiem uszliśmy, bo mu chcieli ten ropień nacinać
    panowie specjaliści. Co jest kardynalnym błędem w sztuce (opisanym w
    literaturze medycznej) i jednym z głównych czynników ryzyka gruźlicy
    ogólnoustrojowej. Syn miał wtedy 3 miesiące. A ja nieprzytomna po dwóch
    nieprzespanych nocach musiałam się wykłócać, że to na moje własne ryzyko
    i że świadomie narażam dziecko na zgon, odmawiając zgody na wykonanie
    zalecanego zabiegu.

    Więc jak mi dali spokój i nas  łaskawie
    wypuścili z tym ropniem wielkości dorodnego orzecha włoskiego ale
    nienaruszonym, to już się o zgłoszenie NOP-u nie dopominałam.
  • edytowano października 2014

    3 szczepionki dla dzieci które powinny być absolutnie zakazane


    DTaP lub DPT – błonica, krztusiec (koklusz) i tężec [Diphtheria, Pertussis (Whooping cough) i Tetanus]

    HPV – przeciwko rakowi szyjki macicy (brodawczak ludzki – Human Papillomavirus)

    MMR – odra, świnka i różyczka [measles, mumps, rubella]



Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.