Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

SZCZEPIENIA czyli rosyjska ruletka

15859616364222

Komentarz

  • Dla zainteresowanych szczepieniami p/HPV polecam duński film o dziewczętach, którym ta szczepionka zrobiła krzywdę: https://www.youtube.com/watch?v=UX7NXLpEe7k&feature=youtu.be
  • W zeszlym tygodniu mialam wlasnie podpisac oswiadczenie w sprawie szczepienia p/HPV mojej corki. Oczywiscie nie mielismy zadnych watpliwosci w podjeciu decyzji odmownej.
    @Katarzyna -czy mialabys jakis dokument po angielsku? W klasie corki tylko 2 dziewczynki nie beda szczepione. A bardzo bym chciala podeslac cos moim przyjaciolom.
  • @Felicyta - tu masz ten sam film, w oryginale duńskim z angielskimi napisami: https://www.youtube.com/watch?v=GO2i-r39hok
  • Słuchajcie - jaki jest maksymalny czas między kolejnymi dawkami Infarnix Hib dla 2 latka?
    Cos mi pani wciska kit, że 2 mce - mi się wydaje, że to minimalny odstęp?
  • Standardowo 6 tygodni. Można wydłużyć do 8.
  • hmm no ale szczepiony był w kwietniu - a teraz przeszedł prawdopowobnie mono, co jest wskazaniem do odroczenia na 4 tygodnie
  • No, to odrocz. Ja bym się nie przejmowała dłuższą przerwą.
  • Zaszczepiłam dzis F. pierwsza dawka engerixu.
    Pediatra chciala wcisnac wszystko, ale calkiem szybko udalo mi sie dac jej do zrozumienia, ze nie ma szans;)
    I teraz mam pytanie... czy szczepic na blonnice-tezec-krztusiec zanim skonczymy cykl zoltaczki, czy po nim? (6mies)
    czy podawac oba szczepienia jednoczesnie? No mam co do tego watpliwosci.

    no i szczepionka, w przychodni maja infanrix z polio i hib i jakas druga tylko 3w1 ale nie pamietam nazwy:( co polecacie?
  • @Dorotak

    a bylas w koncu w tym osrodku szczepień,czy zwykla przychodnia?
  • Zwykla, zwykly punkt szczepien, jak w kazdej przychodni.
    Do poradni szczepien musze sie i tak z Z. wybrac. Poprzednio zesmy sie pochorowali:) i tak dobrze, ze sie zmobilizowalam, zeby z F. w koncu sie ruszyc...
  • nie czepiali sie?
  • w sensie, że dziś? nie, panie były bardzo zadowolone, że dobrowolnie zjawiam się z dzieckiem jeszcze zupełnie nieszczepionym. Kilka razy dopytywały i wszystkie (3+lekarka) zaglądały, że karta (oranyjulek!) pusta.

    trochę musiałam podyskutować z p. doktor, która chciała od razu gruźlicę i DTP "nadrobić". były bardzo zdziwione, że wiem w ilu dawkach i w jakich odstępach podaje się sczepienia. A, i że wiem o istnieniu DTPa, odpuściły.
  • A co mówią o dtpa? Bo Asia tym szczepiona, ale w przychodni twierdzą, ze dla tesi nie będzie, bo jest wycofywana- mówili coś o tym u Was?
    My najpierw skończyliśmy cykl engerixu, potem dtpa
  • ło, dopiero zobaczyłam, przepraszam.
    @OlaOdPawla, u nas w ogóle p. doktor mi powiedziała, że nie mają żadnej bezkomórkowej w przychodni, więc nie ma opcji zaszczepienia tym.

    I mam problem, bo syn znajomej w wieku F. miał taki dość niepokojący nop po tej szczepionce pełnokomórkowej dwa tyg temu. Pediatra stwierdził "tak się już dzieje", nopu nie wpisał, ale skierowanie do szpitala, żeby odpowiedzialność przenieść dalej, już tak...
  • Chcą nasze dzieci uszczęśliwić obowiązkowym szczepieniem p/HPV...
  • Prywatny fundusz emerytalny trzeba zasilić, przed zmianą władzuni....
    >:) >:) >:)
  • Z drugiej strony duża ilość NOP-ów po tym szczepieniu, w dłuższej perspektywie może przyczyniś się do zmiany prawa na mniej opresyjne.
    Tylko tych dziewczynek szkoda... :(
  • niech się pocałują w zad - nie dam swoich dziewczyn skrzywdzić
  • W zad się pocałują, albo nie, ale mogą grzywny zasądzać. Do łącznej wartości 50 tys. Jak pomnożysz przez liczbę posiadanych córek, to się okaże, że macierzyństwo w Polsce jest, faktycznie, niebywale drogie... :-?
  • "pażywiom - uwidzim"
  • Brak słów :-&
  • rozmawiałam dziś z mamą dziecka które miało gruźlicę po szczepionce, masakra przez co musieli przejść :(
  • I pewnie NOPu nikt nie stwierdził ani żadnego odszkodowania rodzinie nie przyznał...
  • szczegóły to już na priv lub w bardziej zakamuflowanym wątku :)
    dziecko ma 3 lata, rehabilitacja dalej trwa, nie mają oficjalnego pisma że to po szczepieniu, ustnie dostali tylko potwierdzenie, zastanawiają się nad skarżeniem, dziecko już do końca życia będzie poszkodowane ;(
  • dziewczyny - znajoma poszukuje neurologa dla 4msc dziecka
    który odroczyłby szczepienia
    za kontakt będę wdzięczna
    dziecko pod obserwacją neuro, ale nie wszyscy widać uznają szczepienia za inwazyjne
  • @agga, masz już kogoś? moi znajomi odraczali, jakby co wezmę kontakt od nich.
  • Możecie powiedzieć jak to jest z obowiązkiem szczepień w Irlandii? @Pax? @Kobieta (dobrze wywnioskowałam, że jesteś w Ir?)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.