Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

SZCZEPIENIA czyli rosyjska ruletka

15960626465222

Komentarz

  • @gabriela
    nie są obowiązkowe aczkolwiek bardzo namawiają :)
  • @Adela miałam właśnie pytać, jak Ty szczepisz?
  • @Gabriela

    potwierdzam to co pisala Adela. nie są obowiazkowe, ale namawiaja i przysylają też pisma z przypomnieniem terminow. ja szczepię dzieci, ale nie trzymam sie scisle ich kalendarza( u córki to co mialam zaszczpic do 13 miesiecy przedluzylam do 2 lat). w chwili obecnej syn ma 5 lat i teoretycznie czeka do mmr, diptheria, tetanus, polio, pertussis. zastanawiam sie czy w szczepic...
  • Ja młodego po dwóch pierwszych szczepionkach juz nie szczepie- namawiają ale nie trzeba szczepić.
    Wysyłają z dwa pisma i potem nic, mam wielu znajomych co tez nie szczepią i spokojnie.Nie ma przymusu,kar - nic.
  • Tutaj koleżanka w szpitalu zapytała lekarza jak ja namawiał na szczepienie czy podpisze oświadczenie ze bierze odpowiedzialność jesli cos bedzie nie tak to od razu przeprosił,ze maja wybór i on to szanuje;-)W Irlandii boja sie pozwow.
  • @Pax, szkoda, że w Polsce tak nie jest...
  • Podpisałam papier o rezygnacji ze szczepień i mam spokój z listami z HSE. Taki formularz ma GP, i po sprawie. Polecam :)
  • http://m.onet.pl/styl-zycia/kobieta/zdrowie,v1gw9m

    jakoś mnie to nie przekonije jesli chodzi o mmr
  • edytowano października 2015
    @MagdaD

    dzięki za info. mnie te wyniki badań jakoś nie przekonały co napisalam powyzej...jak dla mnie kolejna propagada, aby "uspokoic" ludzi.
  • Mam pytanie odnośnie Waszych doświadczeń z pobudkami i krzykiem dzieci w nocy, takimi sytuacjami, gdzie dziecko " śpi" z otwartymi oczami, nie reaguje, drze się, rano nic nie pamięta. Ktoś mi powiedział, ze ten problem dotyczy dzieci szczepionych mmr-em. Moje nie szczepione mmrem i bez takich akcji w nocy, ale mam znajome, które przez takie noce przechodzą i wszystkie dzieci po mmrze. Rozumiem, ze nie każde dziecko zaszczepione tak zareaguje, ale chodzi o to, ze te, które nie są po tej szczepionce, nie mają raczej takich akcji. Macie takie doświadczenie?
  • Mili miała etap wrzaskow nocnych LO mamo co to były za krzyki, oczywiście nic nie pamięta, wyglądało to jakby spala, ale nie jakby się śniło. Takie akcje były przed mmr em, właściwie po nim chyba nie było żadnej.
  • A to nie robale na przykład?
  • Kajtek miał tylko szczepioną pierwszą dawkę żółtaczki, a zdarza mu się taki stan, że nie do końca sie obudzi, wrzeszczy i sztywnieje.
  • Moja tak ma do dzis, nie byla szczepiona mmr.
  • Moje starsze szczepione wg kalendarza, nigdy żadnych nocnych siurpryz
  • moja starsza tak miała dość często, mmrem nie szczepiona. Młodszej się zdarzyło może ze dwa razy. Chłopa jeszcze nie wszedł w odpowiedni wiek.
  • Fajny tekst po angielsku. Nie ze wszystkim się zgadzam ale nieźle podsumowuje główne problemy ze szczepionkami:

    15 things you should know before becoming an anti-vaxxer
  • A to nie leki nocne ? Mojej zdarza sie to sporadycznie po bardzo meczacym dniu- neurolog mowi, ze to sie u czesci dzieci zdarza, ale nie jest grozne. Pomoc moze dbanie o magnez w diecie podobno :) Kasia nieszczepiona mmr
  • J. nie miał mmra i ma różne nocne przygody - np wstaje i idzie do szafy, albo krzyczy, drze się pół nocy i pomaga tylko głaskanie po policzku, albo siada i skrobie w poduszkę. Wczoraj go B. zapytał jak po rosyjsku jest żelazko i Jasiek przez sen odpowiedział :). Ale mój J. jest kosmitą trochę.
  • @Kotek - a z czym się nie zgadzasz?
  • @Katarzyna
    Głównie z pochwałą homeopatii i altmedu w punkcie 12.
    Zgadzam się, że jest problem z konwencjonalną zachodnią medycyną (a raczej z tym jak jest stosowana). Ale nie aż taki znowu, żeby ją przekreślać. W altmedzie natomiast jest masa naciągactwa i oszustwa. W sumie niczym nie kontrolowanego. Z rzeczoną homeopatią na czele.
  • A, to OK. Aż tak dokładnie mi się nie chciało czytać. Przeczytałam wstęp i tytuły punktów i wszystkie mi się zdawały raczej OK, stąd się zastanawiałam, z czym się nie zgadzasz.
    Co do akademickiej medycyny - bardzo jestem krytyczna. Byłabym za tym, żeby przekreślić i stworzyć od nowa, bo to, co jest teraz, to się opiera na bardzo dziwnych podstawach (big farma; leczenie objawów; uznawanie za leki środków, które niczego nie leczą, a jedynie szkodzą; szczepienia; ignorowanie wpływu na zdrowie diety i trybu życia itp.)
  • Wczoraj usłyszałam reklamę :"mądry sposób na leczenie gorączki" (tak btw)
  • wie ktoś moze czy IPV szczepionka jest w miare bezpieczna .. I czy w ogole konieczna? dla dziecka3,5 roku ?
  • BST też nie mogę doszukać się co ten skrót znaczy.. wie ktoś może?. Pamietam jak odmówiłam szczepienia poprzedniej corki na MMRII , to tym razem chyba zmieniono program szczepień, bo na 3,5 roku w ogole MMRII nie proponują... Tylko nie wiem czy BST to też jest jakś szczepionka słyszł któś o tym może? Będę wdzięczna za odpowiedz.
  • Skojarzona blonnic, ktrzusiec, tezec, polio.
  • dzięki a ta druga BST ?
  • Już chyba rozgryzłam:) BST to booster
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.