Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

SZCZEPIENIA czyli rosyjska ruletka

17374767879222

Komentarz

  • A w razie czego mozna zrobić sobie p/ciała i spr czy sie było zaszczepionym?
    Mama obiecała ze poszuka mojej książeczki. Ale w razie gdy nie znajdzie to wole najpierw spr zanim sie zaszczepię.
  • Można zrobić przeciwciała.
  • Moja młodsza siostra - rocznik 86 była już obowiązkowym WZWB objęta.
  • Mogłam tego nie oglądać. :(
  • Polska to piękny kraj :)
  • AB jak wysoka jest ta grzywna. Pomijam fakt ze niesluszna itd itp ale wolalabym wiedzieć na co się przygotować.
  • jedna znajoma w Kr właśnie dostała po 10 tyś na dziecko.
  • Masakra. I jak rozumiem jest im wszystko jedno czy dziecko nieszczepione wcale czy brakuje jednej szczepionki?
  • trza wiec wystac o odszkodowanie za;) straty moralne..
  • Trzeba będzie 500+ odkładać na kary ~X(
    A i tak nie wiadomo czy starczy X(
    Co za kraj...
  • Bez sensu. Jasne ze trzeba się odwolywac. Ale wspolczuje nerwów, zmarnowanego czasu. A wojewoda chyba znalazl sobie nieźle źródełko. Bo z pewnością nie jesteście jedynymi.
  • @Aneczka08 mój znajomy też ostatnio dostał po 10 tys na dziecko.
  • A wiecie jak dalej te sprawy się potoczyly?
  • Koszmar... też mam wrażenie, że sobie wojewoda znalazł źródło finansowania...
  • A wiecie do jakiego wieku dziecka jest ten obowiązek? Kiedyś mi się obilo o uszy że. Starszych dzieci nie szczepi się na niektóre choroby. Ale to dawno bylo.
  • 10tys za dziecko???
    Szok
    No i co jak sie nie zapłaci i nie zaszczepi?
    Do więzienia zamkną?
  • Ograniczenie praw?
  • A jeśli kara jest nieskuteczna, to potem kolejna ? po jakim czasie? @AB, czy szczepisz Tetaną? znowu wątpliwości mi wróciły, zaczął się sezon na brudne zadrapania.
  • Dzieki @Hania to znaczy ze ja tz powinnam.
  • Kiedyś czytalam, że kary są nakładane do skutku.
  • Z moich wiadomości wynika, że do łącznej wysokości 50.000 na dziecko.
  • Zgadzam się z Katarzyną, łączna grzywna na jedno dziecko to 50 000.

  • ale zenada z tymi karami
  • Kilkanaście lat temu dr Jaśkowski mnie uspokajal ze to sa kwoty przed zmianą wartości pieniadza z lat dziewiedziesiatych. Ze ta kwotę trzeba podzielić przez 10 000. No ale żaden wojewoda tego nie doczytal.

    To jest chore.
  • chore jest to ze u AB na prawde podstaw nie ma nawet przyjmujac korzysci szczepionkowe za pewnik.. a jak Wy juz wiecie ze 50000 xa dziecko to max to jest to kwota z ktora sie liczycie wybierajac nieszczepienie? nas by nie bylo stac na taka inwestycje w nieszczepienie ;-( swoja droga to sie nadaje do prasy..
  • Jeszcze jest coś takiego jak odwołanie od decyzji Sądu pierwszej instancji.
    Skoro na zachodzie szczepionki są nieobowiązkowe, to idąc do kolejnych instancji, prawo powinno być po stronie rodzica.
  • Ludzie się odwołują i zwykle udaje się nie płacić
  • No bo te mandaty to chyba wogóle bez sadu sa wystawiane. Tak się zastanawiam ze jak przychodnia nie ma karty szczepień to czy może donieść do sanepidu?
  • Jak nie ma, to chyba nie. Ale zazwyczaj się stara o nią. Nawet pustą.
  • Tak tak. Obiecałam ze przy następnej wizycie doniosę. Slowa dotrzymam. Dzięki Bogu dziecko zdrowe.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.