Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

PILNIE szukam samochodu

1235789

Komentarz

  • edytowano styczeń 2016
    Nie, tylko nie galaxy... Jedyny samochód, którego żałowałam, że kupiliśmy. Jeszcze jeździ, ale to kwestia czasu. Wyje coś,podejrzenie pada na turbo. Wyje to coś cały czas.
    Wymieniany wydech, rura na całej długości to rdza sama była, pompa wspomagania wymieniana. Auto stare, bo 2007 rok.
    Siedzenia się kładzie (3 rząd), nie wyjmuje, ale jednak oparcia nie są na tyle płasko, żeby jakoś użytkować tę powierzchnię. Pralka, zmywarka wejdzie - wiozłam.
    Sam bagażnik bardzo mały.

    Mąż narzeka, że sprężyny wchodzą w tyłek.
  • Hmmm brzmi fatalnie. Dzieki oczywiście ...:(
  • @szczurzystko @Tecumseh
    Mimo powyzszen przestrogi kupilismy galaxy r. 2008 w benzynie. Na razie jestesmy bardzo zadowoleni, ale coz to dopiero poczatki. Dla mnie super auto. Swietnie mi sie nim jezdzi, nie spodziewalam sie ze bede taka zadowolona.
    Zobaczymy jak to bedzie przy dluzszym uzytkowaniu.
  • My jeszcze nie kupiliśmy
    Toyoty nadal nam się podobają, ale jedna forumowiczka twierdzi że są dość niskie, a nasz samochód będzie też użytkowany w terenowych warunkach ;) pozatym faktycznie są drogie i w sumie nie znalazłam żadnej w benzynie, same dizle

    podoba nam się Opel Zafira i na razie takiego szukamy
  • @TecumSeh dzieki. Obym mogla tylko chwalic.
  • A mozna tak?
  • edytowano luty 2016
    No właśnie z Toyotą w benzynie kiszka. Jednak Previę bardzo lubię, ale skąd taką wziąć???
    Ktoś coś wie o awaryjności Chevroletów? I do jakiego wieku warto kupować Fiata Scudo? @Gregorius takim chyba i @Taw, nie wiem kto jeszcze.
  • @Bea a nie lepiej jeździć na dwa samochody ?
  • Chyba mąż Bea nie ma prawa jazdy @zbyszek. To łatwo powiedzieć, na dwa samochody, a jak jest jeden kierowca?
    Ja też myślałam o D (a raczej na minibusy), bo w sumie niby nie potrzebujemy teraz, ale jakby ktoś z rodziny przyjechał i trzeba by wynająć coś większego?
  • My się nie mieścimy w 8 osobowym. Dwójka musi jechać komunikacją miejską jeśli mamy być razem zdarza się to rzadko bo starsi już mają powoli swoje sprawy.
    Czekam tylko kiedy najstarszy będzie miał prawko.
  • No widzisz, u nas do kościoła już by ktoś nie dojechał, bo nie ma tam komunikacji miejskiej (wiejskiej chyba...). W mieście to tak, ale nawet dorosły nie poradzi jak nie ma dojazdu. Albo weź dojazd do kościoła 3h samochodem - tak też mieliśmy kiedyś. Na dwa za drogo, o komunikacji wtedy zapomnij.
  • Też czekam aż najstarszy dorośnie podaj łapę :-h
  • @Bea SWOJE kiedyś policjant kogoś z forum ponoć informował, że można wozić bez limitu ;-) Trzeba by zapytać jeszcze czy RZ to są dzieci SWOJE z punktu widzenia drogówki.
  • @draconessa zapytała:
    A jakie auto jest teraz bezawaryjne...ech...
    Elektryczne!
    Nissan E-NV200
    , musi być rapid, czyli szybkie ładowanie.
    Takie auto można sobie sfinansować z kosztów paliwa i serwisu.
    Niestety nie wiemy, czy dla nas nie będzie za małe.
    image
  • Z elektrycznymi nie mam doswiadczenia:) Ciekawe, ile km mozna przejechac na jednym ladowaniu - podejrzewam , ze przy moich dziennych przebiegach by sie nei sprawdzilo:(
  • @draconessa
    W pełni naładowany do 170 km. Szybką ładowarka Chademo można naładować baterię do 80 procent w ciągu pół godziny, co pozwoli przejechać 113 km. Szybkie ładowanie w domu (do pełna) trwa 4h.

    @TecumSeh
    W dobrym aucie nie ma co się popsuć, bo tam jest niewiele więcej poza zwojami drutu i łożyskami. Jeśli silniki są w kołach, to nie ma skrzyni biegów ani sprzęgła.
    image
  • pytał ktoś niedawno o S-Maxa... cóż - szukaliśmy swego czasu dość długo - pół roku. Zaufany sprowadzacz nie mógł znaleźć niczego sensownego zaproponował corolke verso 1.8 benzyna 7os. Z corolki byłem zadowolony - kilka lat u nas była (3) bez jakiejkolwiek awarii - tylko bieżączka - oleje, filtry, klocki itp.
    Co się tyczy S-Maxa, to ma to cudo kolega z pracy - twierdzi że nigdy więcej i chce to sprzedać - wszystko sie sypie i bez przerwy w warsztacie - ale to może taki egzemplarz. W każdym razie z corolki byłem mega zadowolony. - tylko te 7os to taki mit - bo to samochód dla rodziny 2+3, rozkładane 2 ostatnie miejsca są dla dzieci do lat 10 i to raczej nigdzie daleko - po rozłożeniu w bagażniku mieści się niezaduża parasolka. - Dlatego zmieniliśmy na Sienne, których ostatnio na ulicach sporo się wysypało - głównie starsze i schodzone nieco roczniki w okolicach 30k pln można dostać.
    Pozdrawiam
  • edytowano luty 2016
    http://moto.pl/MotoPL/1,88389,19567036,volkswagen-budd-e-bedzie-produkcyjna-wersja.html
    Ten samochód ma porównywalny albo większy zasięg od benzynowych! Do 600 km, szybkie ładowanie w 15 min (do 80%).
    wheels24.co.za/News/7-things-you-need-to-know-about-vws-electric-van-20160106
    image
  • @Thorgal czyli nie dla mnie:) Ja czasem w jedna strone wiecej robie i potem musze szybko jechac gdzie indziej, rownie daleko. Urzadzaloby mnie jakies 560 mil na jednym ladowaniu:)
  • edytowano luty 2016
    @draconessa, za dużo paliwa palisz, potrzebny Ci Volkswagen BUDD-e, inaczej klątwa, będzie jak z Donaldem Trumpem. :(
  • @Thorgal Coz, nawet nie moge obiecac, ze sie poprawie:))) Nawet fajnei sie zapowiada ten Volkswagen:D

  • Złe wieści dla miłośników brum, brrum... :

    "Wiadomo, że technologia bazująca na paliwach kopalnych, bardzo zanieczyszcza środowisko – z odmian węgla, ropy naftowej ale również do pewnego stopnia – z gazu – należy stopniowo i bez zwłoki zrezygnować. W oczekiwaniu na rozwój odnawialnych źródeł energii, które powinno się uruchamiać, uzasadnione jest decydować się na mniejsze zło lub uciekać się do rozwiązań przejściowych. (…)"

    Franciszek, encyklika Laudato Si


    Naukowiec twierdzi, że na świecie jest o 6 mld ludzi za dużo. Weźmie udział w prezentacji encykliki

    Jednym z prelegentów mających wygłosić krótki wykład na temat rzekomego globalnego ocieplenia podczas uroczystości prezentowania nowej encykliki papieża Franciszka, będzie niemiecki profesor John Schnellnhuber. Uczony wsławił się między innymi stwierdzeniem, że na naszej planecie jest miejsce jedynie dla mniej niż 1 miliarda ludzi.

    Papieska encyklika ma być zaprezentowana 18 czerwca w Watykanie. Lewica ma nadzieję, że dokument zmusi katolików do uznania za fakt naukowy zmian klimatycznych i nie pozwoli podważać tzw. teorii o globalnym ociepleniu.

    Podczas prezentacji dokumentu swój wykład wygłosi profesor John Schnellnhuber, założyciel i dyrektor Poczdamskiego Instytutu Badań nad Skutkami Zmian Klimatu. Profesor uparcie twierdzi, że to człowiek ponosi największą winę za rzekome zmiany klimatyczne. Uczony obecnie doradza kanclerz Angeli Merkel.

    W 2009 roku w Kopenhadze profesor podczas konferencji klimatycznej stwierdził, że nauka potwierdza, iż na naszej planecie może żyć mniej niż 1 mld osób.

    Schnellnhuber domaga się, by rządy poszczególnych państw podjęły zdecydowane działania, aby nie dopuścić do wzrostu temperatury planety o 2 stopnie Celsjusza. Wezwał również do napisania "Konstytucji Ziemi” i utworzenia „Globalnej Rady,” „wybranej przez wszystkich ludzi na Ziemi" oraz powołania „Sądu Planetarnego,” który miałby czuwać nad respektowaniem „Konstytucji Ziemi"
    2015-06-16
  • TecumSeh, a jak nie honda civic, to co?
    bo w zasadzie przekonałam męża i by kupił, tylko byśmy chcieli na wczoraj, a to nie tak hop siup, bo za wielkiej oferty nie widać... Z ubezpieczenia przyszło koło 10tys, trochę (pewnie drugie tyle, ale niechętnie aż tyle) możemy dołożyć...
  • My również szukamy samochodu, ale toniemy w morzu możliwości ;)
    @TecumSeh, jestem pod wrażeniem Twojej wiedzy :) Doradź nam, proszę :) Szukamy samochodu pięcioosobowego, zależy nam na tym, żeby z tyłu zmieściły się trzy foteliki lub dwa foteliki i osoba dorosła (nieściśnięta). Ma być niezbyt długi, żeby dało się nim dobrze manewrować, dlatego długie kombi odpadają. Fajnie, żeby był z tych wyższych samochodów, ale niekoniecznie. Budżet, cóż tak do 12 000zł.
    A może ktoś inny z forowiczów ma lub miał taki samochód i wspomoże nas swoją wiedzą? :) Nasze typy, to: Opel Meriva, Mitsubishi Space Star, Suzuki Liana, Honda Jazz, Ford Focus C-Max. Ale rozglądaliśmy się dopiero w internecie i nie wiemy jak szerokie są tylne siedzenia. Opel jest duży, ale czy dobry? I tak główkujemy po nocach, póki co :)
  • Kolejna sobota, jeździł, oglądał, z niczym wrócił. ~X(
  • @Skatarzyna, współczuję. Mojego męża nie ma wieczorami z nami, jest w inernecie...
  • Moj tez właśnie internetuje;)

    Ponura moi rodzice mają merive, fajne jest to ze jest wysoka, pomiedzy fotelikami da sie jechać. , ale bagażnik ma beznadziejny. Nawet złożony wozek nie chce się zmieścić.
  • I pomyśleć, że rok temu przeżywaliśmy to samo, tylko były to poszukiwania 9osobowego, wtedy znaleźli dobrze, to i teraz pewnie się uda, ale czasu i paliwa szkoda.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.