Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1259260262264265370

Komentarz

  • edytowano czerwiec 2018
    Mojej córce przy gorączce zaburzenia krzepnięcia wyszły. Ostatnio robiliśmy kontrolną morfologie i wszystko jest ok.
  • Już wszystko wiem. Leukocyty obniżone plus parę innych znaczników. Ewidentna trzydniowka. Dzień czwarty. W oczekiwaniu na ospe. Nie wiem co Pan Bóg ma na myśli. Teraz czekam na krzyżówki tych dwóch i chyba jednak w przypadku ospy podam ten heviran. Choć to upierdliwe. 
  • Nasz Jerzyk dostał heviran porofilaktycznie tydzień po tym jak Witek zachorował,  przeszedł po nim ospę z dwoma krostkami,  bez żadnych objawów.  

    Podziękowali 1MAFJa
  • A ile tego heviranu dostał? Co 6h przez tydzień? 
  • Przy półpaścu też teraz heviran podają.
  • Mam dziwne bóle łydek.
    Cięzkie nogi.
    Obrzęku nie za bardzo.
    Jakby mięśni chyba.
    Co to?
  • Magnez warto brac przy takich bolach.
  • Potas 
    Podziękowali 1Bridget
  • obciążenie glukozą 75g

    na czczo 99
    po 1h 128
    po 2h - 67

    czy to jest ok, zwłaszcza te 67 mnie trochę dziwi ale się nie znam. To wyniki mojego męża
  • Glukoza w moczu w ciąży na poziomie 368 mg/dl
    krzywa cukrowa wyszła poprawnie, jaka może być przyczyna? czy może mieć negatywny wpływ na dziecko?
  • MAFJa powiedział(a):
    A ile tego heviranu dostał? Co 6h przez tydzień? 
    Nie pamiętam to było 2 lata temu.  Chyba co 6h ale dawki nie prxypomne sobie. 
  • Ten cukier w moczu może być także związany z pracą nerek. W ciąży są bardziej obciążone. Ten cukier nie musimusi mieć związku z cukrzycą. Tak mi kiedyś mówił mój gin.
    Podziękowali 1kika0
  • Aneczka08 powiedział(a):
    obciążenie glukozą 75g

    na czczo 99
    po 1h 128
    po 2h - 67

    czy to jest ok, zwłaszcza te 67 mnie trochę dziwi ale się nie znam. To wyniki mojego męża
    up ktoś coś?
  • edytowano czerwiec 2018
    Aneczka08 powiedział(a):
    Aneczka08 powiedział(a):
    obciążenie glukozą 75g

    na czczo 99
    po 1h 128
    po 2h - 67

    czy to jest ok, zwłaszcza te 67 mnie trochę dziwi ale się nie znam. To wyniki mojego męża
    up ktoś coś?


    Dziwny faktycznie. A on po wypiciu tej glukozy siedział grzecznie w poczekalni te 2 godziny i się nie ruszał?
    W czasie tego testu nie wolno wykonywać żadnego wysiłku fizycznego. Siedzi się grzecznie i co najwyżej czyta.
    Bardzo się denerwował tym badaniem? Duży stres też ma wpływ.
  • Poszedł do pracy 3 piętra wyzej :D schodzil tylko na pobranie

     tego dnia estal o 4 rano bo dziecko się obudziło. Badanie pierwsze o 7. 

    Nie denerwował się badaniem.
  • edytowano czerwiec 2018
    I on po schodach te 3 piętra tak...aha... :lol: 
    To wyniki do kosza...
  • olgal powiedział(a):
    I on po schodach te 3 piętra tak...aha... :lol: 
    To wyniki do kosza...
    Chyba winda ale musze spytac :)
  • Czy w szpitalach w Polsce zakładają ortezy czy prywatnie trzeba sprowadzić? Pytam, bo córka ma złamana nogę w gispie i wyjeżdżamy do Pl na wakacje i dostała rozpiskę od lekarza prowadzącego na wymianę za parę tygodni gipsu na ortezę. I jak się umówię na wizytę to czy będą meli na miejscu czy muszę pierwsze w sklepie medycznym zamówić?
  • Corka na obojczyk miala po gipsie. Dostalam od lekarza zlecenie, pojechalam do NFZ po stempel, zeby miec refundacje i do sklepu medycznego. Mieli na miejscu i tam pani pokazala jak zalozyc. Lekarz polecil nam konkretny sklep, ze tam od reki orteza bedzie.
    Podziękowali 1Hanq
  • Bridget powiedział(a):
    Mam dziwne bóle łydek.
    Ciężkie nogi.
    Obrzęku nie za bardzo.
    Jakby mięśni chyba.
    Co to?
    Brzmi jak niewydolność żylna...
    Pijesz więcej jak 2 litry?
  • Nika76 powiedział(a):
    Bridget powiedział(a):
    Mam dziwne bóle łydek.
    Ciężkie nogi.
    Obrzęku nie za bardzo.
    Jakby mięśni chyba.
    Co to?f
    Brzmi jak niewydolność żylna...
    Pijesz więcej jak 2 litry?
    Biorę magnez potas i lepej.
  • Serio, trzeba tak kołkiem siedzieć przy tym obciążeniu glukozą? Ja jakoś specjalnie nie przestrzegałam nigdy, też mi ten wynik po 2h taki niski wychodził, może to dlatego. Tylko że mi się wydawało, że to dlatego, że po dużej dawce cukru mam silny wyrzut insuliny i potem cukier leci na łeb na szyję. Tak to zresztą odczuwam w codziennym życiu, jak się najem słodyczy, to później taki zjazd zaliczam, że mogłabym usnąć na stojąco.
  • Ja mialam raz po 2h wynik 47. Diabetolog wyslala mnie do szpitala na probe glodowa, wyszla dobrze, wiec stwierdzono u mnie hipoglikemie reaktywna.
    Ale kazdy przypadek inny i najlepiej wynik skonsultowac z lekarzem.
  • Faustynce(8) strasznie gorące udo się zrobilo... Oczywiście panikuje. Była teraz w dresach na ognisku, wcześniej w dzień kapala się w morzu potem na plaży w piasku kopaly to miała je odsłonięte.. Potem kapala się pod prysznicem... A potem szalała w krótkich spodniach i wieczorem to ognisko.. (przy ognisku była krótko, bawiła się z innymi dziećmi na piaszczystych boisku ale w dresach już) i wtedy zaczęło ja piec. Jest gorące i czerwone. Myślałam że od słońca ale tylko jedno i ręce jakoś nie tylko to udo... Nie mam fenistilu. Mam octenisept, altacet w maści ale nie wiem czy smarować... 
  • Nie ugryzło. Nie ma miejsca ukaszenia
  • Moj 8,5 latek dostal najpr udaru slonecznego. Od 15 zaczal sie kiepsko czuc, zdrzemnal sje i jeszcze na Msze ppojechalismy. Teraz wróciliśmy, ma dreszcze, 39stopni, mega slaby, polozyl sie, plecy troche sobie zjaral wczoraj na sloncu. 

    Czy moge pomoc mu sama czy lekarz koniecNt?jesli nie ma narazie innych objawow?
  • Bardzo dużo dawać pic
    Podziękowali 1annabe
  • a mnie sie przypetalo najpewniej nadczynnosc tarczycy :( we wtorek ide do rodzinnego z wszystkimi badaniami ktore zlecil i bedzie decydowal co dalej ze mna robic - ale pierwsze badania krwi- jak mowi pokazuja na poczatki nadczynnosci :(
  • To pewnie jestes szczuplaczek, przy nadczynnosci czlowiek chudnie sam nie wie kiedy i nerwy go ponoszą.
    Podziękowali 1monia3
  • 49 kg
    ale tyle tez wazylam przed pierwsza ciaza a wtedy tarczyca byla ok ....i nerwy no niestety szybciej sie denerwuje
    no i mam tez potwierdzona anemie :(
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.