Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wybory

1356792

Komentarz

 • Posłuchajcie, poczytajcie co nagrał działacz PO w Tczewie. Powalające, cieszą się, że ten co rządzi z PO będzie miał postawione zarzuty, bo te głupki co na nich głosują i tak to wezmą za dobrą monetę. PIS ich prześladuje, a i tak ich nikt w sądzie nie ruszy. Wszystkie stawiane słusznie zarzuty zwalają na pisowskie prześladowanie i ludzie na oszusta tym bardziej głosują, ale tak ludzi antypisowsko nakręcili, że klapki na oczach jak u stada.
 • edytowano październik 2019
  Taśmy Neumanna"-))))))

  padłem

  jak oni się musza kochać że się tak wzajemnie nagrywają :-)))
  te taśmy teraz to wyborczy majstersztyk - chodzi o demobilizację elektoratu PO
  Podziękowali 1Katanna
 • Co jak co, ale specjalistów od PR PiS ma doskonałych, skoro elektorat tej partii nie widzi tych wszystkich afer
 • A może widzi afery, ale bez zaślepienia, że są tylko po stronie pis. Sądy chronią, jak widać po taśmach Neumana, swoich z PO, jeśli jakaś partia może być bezkarna, to jak dać im władzę, to kradną bez opamiętania, wtedy nie ma pieniędzy na nic, tak jak cztery lata temu miało od 500+ państwo upaść.
 • edytowano październik 2019
  Izka powiedział(a):
  Co jak co, ale specjalistów od PR PiS ma doskonałych, skoro elektorat tej partii nie widzi tych wszystkich afer
  afer Platformy Obuwatelskiej? ależ widzimy, widzimy

 • TecumSeh powiedział(a):
  Prayboy powiedział(a):
  Izka powiedział(a):
  Co jak co, ale specjalistów od PR PiS ma doskonałych, skoro elektorat tej partii nie widzi tych wszystkich afer
  afer Platformy Obuwatelskiej? ależ widzimy, widzimy

  Właśnie.
  Nie jesteśmy zwolennikami symetryzmu.
  Oglądanie się za dziewczynami będąc żonatym to żadna chwała, ale to nie to samo co sypianie z kim popadnie. W polityce analogicznie.

  Ale nie o afery i skalę chodzi, tylko działania propaństwowe.
  Co do PO to krótko - takich brak.
  Co do PiS - zasługi ma niepodważalne, na skalę nie do porównania w ciągu ostatnich 80 lat.

  Ciekawostka - znajomi obcokrajowcy żyjący tu od roku - dwóch (i mający pojęcie co się dzieje na świecie) - rozumieją to, doceniają i za cholere nie mogą zrozumieć dlaczego niektórzy Polacy tak nienawidzą swojego rządu.

  Nie dlaczego go nie popierają - tylko dlaczego nienawidzą.

  dlatego że w kontraście z nim widzą jak sami są kiepscy
 • edytowano październik 2019
  na skalę nie do porównania w ciągu ostatnich 80 lat

  polemizowałbym, okres powojenny i gomułkowszczyzna są pod tym względem nieporównywalne, może okres po powstaniu styczniowym jakoś dorasta,

  z zastrzeżeniem, że wtedy warunki zewnętrzne były dużo łatwiejsze niż obecnie
  :)

  drobny acz symptomatyczny przykład
  https://twitter.com/theworldindex/status/1170347679668416512?s=19


 • edytowano październik 2019
  Z sąsiadami trzeba żyć dobrze. Zwłaszcza najbliższymi. Robienie z Rosji naszego wroga nie służy niczemu dobremu. Należy szukać wszelkich możliwych sojuszy, a po cichu zbroić się na potęgę i bogacić przez uwalnianie podatków i przedsiebiorczosci a nie zbędny socjal. Tylko wtedy będziemy naprawdę mogli być niepodległym krajem. No i pamiętać historię i fakt że byliśmy wydymani przez wszystkich sojuszników, a jedynym szczerze życzliwym nam narodem byli Węgrzy.
 • beatak powiedział(a):
  Pioszo54 powiedział(a):
  beatak powiedział(a):
  Pioszo54 powiedział(a):
  najpierw rzeczy pierwsze, czyli stworzenie sytuacji, w której rządzenie (się, czyli samostanowienie) będzie w ogóle mozliwe
  W sumie to już 4 lata mają tę sytuację.
  nie zrobili nawet całego pierwszego kroku
  No, to słabo. 
  4 lata samodzielnej władzy to rzecz, której nikt dotąd nie miał. 

  Nie umieli tego wykorzystać i nawet pierwszego kroku nie zrobili? Słabizna i lenistwo.

  To jednak nie są najlepsi. 
  @beatak, jesteś nauczycielem z misją, co często powtarzasz, dlatego powinnaś wiedzieć, że PiS nie ma większości konstytucyjnej. Z tego powodu niewiele mogli w Polsce zmieć np. sądownictwa. 
 • Agresja Rosji nie jest przeciw nam tylko USA. Odwieczna walka o wpływy. Amerykański globalizm kontra rosyjski imperializm. 
  Przyjaźnić się nie trzeba, wystarczy nie prowokować agresja i wspierać tak bardzo  Ukrainy. Trzeba kierowac własnymi interesami a nie wrogich Rosji państw.    Kaczyński zachowuje się wobec Rosji jak ratlerek wobec buldoga.
 • edytowano październik 2019
  historię piszą właściciele mediów;

  najlepszy czas w historii Polski - demograficznie i gospodarczo, a także ekspansji polskości na kresach - to czas zaborów

  :)
 • apolonia powiedział(a):
  Agresja Rosji nie jest przeciw nam tylko USA. Odwieczna walka o wpływy. Amerykański globalizm kontra rosyjski imperializm. 
  Przyjaźnić się nie trzeba, wystarczy nie prowokować agresja i wspierać tak bardzo  Ukrainy. Trzeba kierowac własnymi interesami a nie wrogich Rosji państw.    Kaczyński zachowuje się wobec Rosji jak ratlerek wobec buldoga.
  Sorry, ale nic nie wiesz o buldogach B) Bez sensu porównanie.
 • Elunia powiedział(a):
  Pioszo54 powiedział(a):
  historię piszą właściciele mediów;

  najlepszy czas w historii Polski - demograficznie i gospodarczo, a także ekspansji polskości na kresach - to czas zaborów

  :)
  Czyli Polak najlepiej działa w niewoli. W sumie logiczne.
  niekoniecznie, przyczyn jest pewnie wiele, ale np sprawna administracja moze być znaczącą
 • edytowano październik 2019
  Nie wiem jak Ty - ale ja już nie chcę zaborów.

  jak to było "człowiek strzela, Pan Bóg kule nosi" ?

  i jeszcze raz zachęcam do lektury Skiwskiego, może rozjaśnić trochę sprawę pisania historii
 • Przyjaźń to co innego.niz nie zaognianie i tak trudnych relacji. Poza tym z Niemiec też nic dobrego do nas nie przyszło. Wybitnie nieszczęśliwe położenie mamy.
 • edytowano październik 2019
  zuszmy, teoretycznie, że USA będą się wycofywać z Ełropy.

  Jakbyś, oczywiście zupełnie teoretycznie, widział losy naszego kraju w tej, jakże teoretycznej, sytuacji ?
 • TecumSeh powiedział(a):
  Ja zachęcam do lektury historii:)
  no tak, ale jak dobrać lektury, by otrzymać Prawdę ?

  kurcze, kol. Turoń by się przydał
  :)

 • Oby zawsze dyskusje były takie budujące.
  Podziękowali 1Rogalikowa
 • Wczoraj wydawałoby się, że powinny się ludziom otworzyć oczy.
  Wydawałoby się
 • edytowano październik 2019
  Myślę, że kodziarzom się otworzyły. Potraktowano ich okropnie.
 • mader powiedział(a):
  Wkleję i tu. O jakie stawki właściwie toczą się te wybory.

  Spora manipulacja jest w tym artykule - bez względu jak oceniamy francuskie prawodawstwo.
  Czym innym jest argumentacja na gruncie Pisma Św. że "homoseksualizm to grzech" - to jest wolność wypowiedzi, wolność wyznania, podstawowa wartość, a czym innym "pseudoterapie", które nie mają nic wspólnego z medycyną czy psychiatrią a w wielu wypadkach były prowadzone w sposób nieetyczny i szkodliwy dla "pacjentów".
  Podziękowali 1Kobieta
 • Malgorzata powiedział(a):
  Przyznam, nie rozumiem pisania o socjalu.
  Skoro państwo zabiera podatnikowi więcej niz zarabia ,to 500+ nie może być żadnym socjalem, tylko raczej zwrotem części zabranych pieniędzy.
  Kropka.


  Os 
  Tak wiem sztandarowo zaraz się tu napisze, że niektórzy dostają więcej niż zarabiają czy płacą podatków.
  Ale to gówno prawda.   Tola powiedział(a):j
  Jeśli chodzi o pięćsetki, to przynajmniej Korwin od zawsze mówił, że takie rozdawanie jest be i jest w tym konsekwentny.  Z tego względu nie wiem, czego się spodziewać po Konfederacji, bo narodowcy mają zdaje się odmienne podejście, tak @Odrobinka?
  Nie zabiorą 500+. Przynajmniej nie w pierwszej kolejności. Mają inny plan wzbogacania społeczeństwa bez rozdawnictwa. Owszem są partią która mowi że ludzie powinni utrzymywać się z wlasnych zarobków. I chcą umożliwić poprzez rozmaite ulatwienia dg w Polsce, wrócić do ustawy Wiczka, natomiast co do traktowaniw 500+  jako zwrotu podatków to chyba taniej nie zabierać niż redystrybuować.
  Co do Konfederacji to ludzi razi praktycznie wylacznie Korwin. Włącznie z narodowcami. Uważam że sojusz z Korwinem jest dobry bo każda ze stron musi odpuścić żeby się dogadać.  
  Poza tym jego czas jak i Kaczyńskiego mija powoli. Moim zdaniem PiS posypie się kiedy Kaczyński umrze. Zostanie Konfederacja i lewactwo. 
 • edytowano październik 2019
  No jeszcze Koalicja europejska. Na pewno będą duże zmiany bo PiS jest partią jednego wodza. A żaden z jego ministrów czy posłów nie ma na tyle poparcia żeby ciągnąć dalej PiS w takiej formie jak obecnie. 

 • edytowano październik 2019
  Atutem Konfederacji jest wiek członków, nawet tych u steru. Poza Korwinem to są sami stosunkowo mlodzi ludzie. Atutem Ruchu Narodowego jest duża ideowosc jego członków. Wolnosciowcy nie są aż tak zaangazowani i bardziej patrzą na gospodarcze kwestie niż społeczne. Nawet jeśli nie dostaną się do sejmu to dostaną subwencję która pozwoli im przetrwać i rozwinąć działalność, dotrzeć do ludzi. Jak Korwin zrezygnuje, umrze, zostanie zmarginalizowany to nikt nie będzie przeszkadzał w zdobyciu poparcia. Oby starczyło czasu żeby było jeszcze co odbudowywać.
 • Mam sporo znajomych, którzy prowadzą dg, sporo niezadowolonych z polityki pisu, ale KO też nie darzą sympatią, no i większość z nich nawet zagłosowałoby na Konfederację bo gospodarczo program dobry, ale światopoglądowo...gdyby Konfederacja ograniczyła się do gospodarki i ekonomii, myślę że mieliby spore szanse, a tak ludzie nie biorą ich pod uwagę, bo wychodzą z założenia, że nawet jeśli oszołomy mają parę dobrych pomysłów, to lepiej  jednak nie dawać im władzy do ręki. nie wiem też czy kolejna gównoburza, (bo pewnie na tym się skończy) o kwestie które prawdopodobnie i tak nie przejdą, np. łatwy dostęp do broni, nie wspominając o karze śmierci, to coś co jest w kraju teraz najbardziej potrzebne.
 • edytowano październik 2019
  Oszołomy bo są przeciw aborcji i propagowania dewiacji? Widać że ludzie są bardzo pogubieni teraz skoro prawo naturalne jest dla nich oszołomstwem...
  Kara śmierci też nie jest oszołomstwem , podobnie jak łatwiejszy dostęp do broni. Są kraje no USA gdzie to funkcjonuje i jest ok.
 • No w przyszłych wyborach mam zamiar wystartować. Teraz jeszcze dzieci mam za małe żeby się angażować w kampanie na 100%.
 • apolonia powiedział(a):
  Oszołomy bo są przeciw aborcji i propagowania dewiacji? Widać że ludzie są bardzo pogubieni teraz skoro prawo naturalne jest dla nich oszołomstwem...
  Kara śmierci też nie jest oszołomstwem , podobnie jak łatwiejszy dostęp do broni. Są kraje no USA gdzie to funkcjonuje i jest ok.
  apolonia powiedział(a):
  Oszołomy bo są przeciw aborcji i propagowania dewiacji? Widać że ludzie są bardzo pogubieni teraz skoro prawo naturalne jest dla nich oszołomstwem...
  Kara śmierci też nie jest oszołomstwem , podobnie jak łatwiejszy dostęp do broni. Są kraje no USA gdzie to funkcjonuje i jest ok.
  Bo ludzie myślą że łatwo dodtep do broni to idziesz i kupujesz i każdy świr może :) 
 • edytowano październik 2019
  Agmar powiedział(a):
  apolonia powiedział(a):
  Oszołomy bo są przeciw aborcji i propagowania dewiacji? Widać że ludzie są bardzo pogubieni teraz skoro prawo naturalne jest dla nich oszołomstwem...
  Kara śmierci też nie jest oszołomstwem , podobnie jak łatwiejszy dostęp do broni. Są kraje no USA gdzie to funkcjonuje i jest ok.
  apolonia powiedział(a):
  Oszołomy bo są przeciw aborcji i propagowania dewiacji? Widać że ludzie są bardzo pogubieni teraz skoro prawo naturalne jest dla nich oszołomstwem...
  Kara śmierci też nie jest oszołomstwem , podobnie jak łatwiejszy dostęp do broni. Są kraje no USA gdzie to funkcjonuje i jest ok.
  Bo ludzie myślą że łatwo dodtep do broni to idziesz i kupujesz i każdy świr może :) 
  z tym dostępem i skutkami to trzeba ostrożnie, bo jednak lepsze jest wrogiem dobrego

  Po pierwsze mamy b. niską ilość zabójstw i niska przestępczość.
  Po drugie liczba zgonów z powodu użycia broni palnej w USA jest zastraszająca:

  Z raportu Centrów Kontroli i Prewencji Chorób (CDC), federalnej organizacji podległej Departamentowi Zdrowia i Opieki Społecznej, wynika, że łącznie w 2017 roku rany postrzałowe spowodowały śmierć 39 773 osób. Daje to 12 takich zgonów na 100 tys. mieszkańców, podczas gdy w 2010 roku współczynnik ten wynosił 10,1.

  Upowszechnienie broni palnej prawie na pewno spowoduje częstsze i łatwiejsze sięganie po broń przez policję i jej brutalizację.
  Podziękowali 1joanna_1991
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.