Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Marsz Niepodległości 2012

191011121315»

Komentarz

  • edytowano listopad 2012
    Wybacz @Śpioch, ale mi wystarczy poczytać ciebie, aby przekonać sie po raz sto pięćdziesiąty któryś, że z ONR mi nie po drodze... Antysemityzm w dzisiejszych czasach, biorąc pod uwagę nienawiść wszelkiej maści lewakow do państwa Izrael, to dość szczególna postawa.
    Mitologia, której ulegasz i Ty, i, a rebours, wielu narodowców.

    Robicie sobie z wszelkich Żydów monolit i układ odniesienia zarazem. Nie bacząc na słuszność, prawdę, dobro. Skutki.

    Nie kupuję arabskiej propagandy o męczeństwie Palestyny i diabelstwie Izraela, co nie przeszkadza mi nie kupować również Pogro$$ia. Dlaczego? Bo takie a nie inne są fakty.
    Już papież Pius XII przestrzegał (w prywatnej korespondencji niedawno ujawnionej) przed uznaniem państwa Izrael. Nie dlatego, że był antysemicko ustosunkowany. Wywnioskował trafnie, że będzie to w przyszłości zarzewie niekończących się konfliktów z Arabami.
  •  Podobnie jeżeli bandyta polskiego pochodzenia zabija lub okrada Żyda z powodu chciwości to ja nie widzę w tym zachowaniu antysemityzmu. Główny zarzut jaki kieruje do politycznie poprawnych filosemitów to jest mieszanie rzeczywistości. Doszukiwanie się antysemityzmu tam gdzie jest pospolity bandytyzm (vide wątek o "Pokłosiu").

    no tak tylko kwestia antysemityzmu społeczności wychodzi kiedy okazuje sie jak łatwo społeczność ta rozgrzesza tych bandytów dlatego ze to nasi, dobre chłopaki, w gruncie rzeczy porządni lydzie a tamto to żydzi byli, wiadomo
    AK dla uciekinierów z getta to antysemicka partyzancka. Uciekinierzy tworzyli bandy i napadali na polskich chłopów co by zdobyć środki do życia. Polacy tworzyli samoobronę, którą zagospodarowywała AK lub BCh. W tej wojnie padały ofiary. Grupki żydowskie wchłaniała partyzantka sowiecka.
  • Wybacz @Śpioch, ale mi wystarczy poczytać ciebie, aby przekonać sie po raz sto pięćdziesiąty któryś, że z ONR mi nie po drodze... Antysemityzm w dzisiejszych czasach, biorąc pod uwagę nienawiść wszelkiej maści lewakow do państwa Izrael, to dość szczególna postawa.
    Mitologia, której ulegasz i Ty, i, a rebours, wielu narodowców.

    Robicie sobie z wszelkich Żydów monolit i układ odniesienia zarazem. Nie bacząc na słuszność, prawdę, dobro. Skutki.

    Nie kupuję arabskiej propagandy o męczeństwie Palestyny i diabelstwie Izraela, co nie przeszkadza mi nie kupować również Pogro$$ia. Dlaczego? Bo takie a nie inne są fakty.
    Już papież Pius XII przestrzegał przed uznaniem państwa Izrael. Nie dlatego, że był antysemicko ustosunkowany. Wywnioskował trafnie, że będzie to w przyszłości zarzewie niekończących się konfliktów z Arabami.
    Kiedy? w 40-tych latach?

    Motywacja średnia, na tej zasadzie można potępiać rekonkwistę.

    Zresztą w tworzeniu państwa Izrael pomagała już II RP.

    Ad rem - obecnie "nieuznawanie" Izraela to zwykłe obrażanie się na rzeczywistość. Porządne, endeckie jak napisałem kiedy indziej, państwo narodowe, uczestniczące w konflikcie, który dla drugiej strony jest elementem dżihadu.
    Dżihadu, w którym, jeśli poszedłby po myśli zwolenników, i my będziemy na muszce w swoim czasie.

    Arabowie mają kilkadziesiąt państw na zagarniętej ziemi. Żydzi mogą mieć jedno. Na swojej.
  • Z czysto racjonalnego punktu widzenia masz rację. W II RP emigracja żydowska do Palestyny była nam na rękę jako sposób na rozwiązanie problemu  niezasymilowanej mniejszości. Obecnie nieuznawanie państwa Izrael też już nie ma sensu (tak jak polskie roszczenia do Kresów czy niemieckie do Śląska, Pomorza i Prus). Po prostu takie są fakty.
    Jednak z moralnego punktu widzenia nie można nie zauważać dyskryminacyjnej polityki Żydów wobec Palestyńczyków.
    W stosunku do Izraela państwo polskie powinno przyjąć twardą postawę: uznajemy Izrael ale o ile Izrael nie będzie występował z roszczeniami majątkowymi. Można zwrócić majątki pożydowskie wyłącznie prawowitym spadkobiercom (o ile takowi żyją). Jeżeli spadkobierców nie ma to zgodnie z naszym prawem (II RP)  majątek przejmuje skarb państwa.
  • Agnieszka63, ale gdzie ja ludziom wmawiam, ze wszędzie widzą spiski? I jakim ludziom?

    Spioch, spytał co rozumiem pod pojęciem antysemityzm. Napisałam, ze większość pod tym pojęciem, potocznie rozumie, to i to?

    Wiec, nie wiem, gdzie tu wmawianie?

    Rozumiem, ze to próba spozycjonowania w dyskusji?

    Choć patrząc na wiele wpisów Spiocha, mozna uznać, ze akurat on w ten spisek jak najabrdziej wierzy.
    Wmawianie m.in. tutaj: Antysemityzm rozumiany potocznie, jako niechęć do Żydów jako rasy,
    obwinianie ich za przeróżne niepowodzenia i osobiste i np swojego kraju.
    Dopatrywanie się wszędzie spisku żydowskiego itp. Powielanie tzw
    "kłamstwa oswiecimskiego".

    Spioch nigdzie nie dopatruje się żydowskiego spisku - piszę to na podstawie jego wpisów. Właśnie wmawiasz mu, że sie dopatruje.
  • edytowano listopad 2012
    W stosunku do Izraela państwo polskie powinno przyjąć twardą postawę: uznajemy Izrael ale o ile Izrael nie będzie występował z roszczeniami majątkowymi. Można zwrócić majątki pożydowskie wyłącznie prawowitym spadkobiercom (o ile takowi żyją). Jeżeli spadkobierców nie ma to zgodnie z naszym prawem (II RP)  majątek przejmuje skarb państwa.
    A, takie postawienie sprawy ma sens.

    "Dyskryminacja" Arabów: nie wiem, ale wydaje mi się, że wynika jednak z bezpośredniego zagrożenia
  • Palestyńczycy poszkodowani. Żydzi muszą bronić nowej ojczyzny. Problem nie do  rozwiązania W tym sensie Pius XII miał rację.
    Pozostaje jeszcze jedno pytanie: gdyby nie powstało państwo żydowskie na ziemiach odebranych Arabom, popierane przez USA i Europę (Niemcy) czy wówczas fundamentalizm islamski osiągnąłby takie rozmiary jak obecnie? Ale tu pozostaje tylko gdybanie.
  • Raport z przebiegu Marszu Niepodległości 11.11 2012
    ze szczególnym uwzględnieniem działań policji - tutaj:

    http://niepodlegli.net/wp-content/uploads/2012/11/raport-straży-marszu-niepodległości-2012.pdf


    Nie ma możliwości zastosowania funkcji - kopiuj, wklej. Nie mogę więc wkleić fragmentów opracowania.
    Trzeba sobie otworzyć cały plik.
  • edytowano grudzień 2012
    "Tam, gdzie nie było policji, tam był spokój"

  • A jak w tym roku?
    Podziękowali 1jan_u
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.