Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1216217219221222370

Komentarz

  • Pozytyw jest taki, że pierwszy, który zachorował (w święta pierwsze objawy) dziś już jest zdrowy i chumor wyraźnie lepszy.
  • Znacie sposoby na zapalenie krtani u nastolatki. Zaniemowila. Bylby to pozytyw ale buntuje sie i do szkoly nie chce chodzić .

  • Na zap krtani to chyba inhalacje ze sterydu? Moja (3 latka) stracila glos prawie zupelnie i okropnie szczekala, po nebudose szybko byla poprawa. No i chlodno w domu, bo jak za cieplo, to krtan moze puchnac i gorzej sie oddycha.
    Podziękowali 2edytam Dorota
  • @edytam @Katarzyna u mnie corka kaszel, katar i ropa w oczach, a maluch poczatek zap oskrzeli i wysypka. Lekarz powiedzial, ze taki wirus teraz jest. Corce dodatkowo zap ucha sie dolaczylo (pewnie od kataru).
    Podziękowali 1edytam
  • Czy normalne węzły chłonne są wyczuwalne? Czy jak lekko powiększone z jednej strony, to jest powód do niepokoju?
    Czy to po prostu objaw zmęczenia, lekkiej infekcji, przeziębienia?
  • Normalne są niewyczuwalne. Powiększone nie muszą być powodem do paniki.
    Podziękowali 1AgaMaria
  • AgaMaria powiedział(a):
    Czy normalne węzły chłonne są wyczuwalne? Czy jak lekko powiększone z jednej strony, to jest powód do niepokoju?
    Czy to po prostu objaw zmęczenia, lekkiej infekcji, przeziębienia?
    Ważne jakie to węzły. i czy są bolesne. Podżuchwowe większość ludzi ma wyczuwalne. Te na szyi boczne również. Ważny tez jest ich kształt. Im bardziej podłużne tym lepiej. Oraz ich ruchomosc względem otaczajacych tkanek. 
    Podziękowali 1chabrowa
  • No te na szyi. Dzięki za odpowiedzi i troskę. E, chyba nic takiego, pewnie trochę gardło mnie boli, może lekka alergia, bo były różne jedzenia i różne czynniki. 
    Niedogrzana sala na balu sylwestrowym. 

  • Dobrzy ludzie, podpowiedźcie:

    1. Rumień zakaźny podejrzenie. Było w przedszkolu, córka i syn czerwone policzki. Ile się wykluwa? W sobotę mieli w jasełkach występować. Nie mam sumienia ich tam ciągnąć, mogą zarazić kobiety w ciąży:( A z drugiej strony może to alergia, ale od niemowlęctwa nie mieli takich polików.

    2. Bol kolana. Co poradzić droga redakcjo? Na razie leżę pod kolderką jak tylko się da. 
  • Bol kolana. Co poradzić droga redakcjo? Na razie leżę pod kolderką jak tylko się da. 

    A od czego ten ból?
  • edytowano styczeń 2018
    U mnie lepiej. Wyspałam się i wygrzałam. Umyłam włosy, spłukałam z siebie substancje uczulające i strawiłam już chyba różności świąteczne  :p; mąż przetarł podłogi na mokro. Jest lepiej.

    I duuużo wody piłam. I dwa dni lek antyhistaminowy.

    Rutinoscorbin też łykam na wszelki wypadek.
  • ewaklara powiedział(a):
    Dobrzy ludzie, podpowiedźcie:

    1. Rumień zakaźny podejrzenie. Było w przedszkolu, córka i syn czerwone policzki. Ile się wykluwa? W sobotę mieli w jasełkach występować. Nie mam sumienia ich tam ciągnąć, mogą zarazić kobiety w ciąży:( A z drugiej strony może to alergia, ale od niemowlęctwa nie mieli takich polików.

    2. Bol kolana. Co poradzić droga redakcjo? Na razie leżę pod kolderką jak tylko się da. 
    Zapalenie stawów bywa objawem infekcji rumienia zakaźnego u dorosłych. Ja miałam przyjemność.
    Na inne bóle kolan pomaga mi maść rozgrzewająca i owinięcie wełną. Moim dzieciom też.
    Podziękowali 1ewaklara
  • @Katarzyna ; u naszego dwulatka jest wysypka, ale tylko na twarzy
  • U moich się zaczęło od twarzy, a potem zeszło na tułów, a u niektórych i na nogi.
    W lokalnej szkole jest szkarlatyna, ale to u moich wcale na szkarlatynę nie wygląda. Bardziej na różyczkę. Swoją drogą, tąpnęło ich zdrowo - starszaki jeszcze dziś przez pół dnia spali.
    Podziękowali 2edytam ewaklara
  • nie jestem specjalistą, z doświadczenia powiem, że mi całkiem nowy glukometr czasem w tracie pomiarów wariował
  • Glukometr należy kalibrować. Inna ważna rzecz, trzeba dokładnie myć ręce przed pobraniem krwi.
  • myć i opłukać, odczekać też chwilę po dezynfekcji. Czyste, suche paluszki ;)
    Podziękowali 1Katarzyna
  • Katarzyna powiedział(a):
    Glukometr należy kalibrować. Inna ważna rzecz, trzeba dokładnie myć ręce przed pobraniem krwi.
    Mam glukometr od poprzedniej ciąży ten sam (3 lata), powinnam go teraz skalibrować? Gdzie się to robi?
  • W aptece powinni mieć roztwór kontrolny.
    Podziękowali 1weronika85
  • tymka powiedział(a):
    myć i opłukać, odczekać też chwilę po dezynfekcji. Czyste, suche paluszki ;)
    zawsze przed pomiarem tak robiłam :)
  • Nie podoba mi się taki wynik. Rozumiem, że pierwszy pomiar był zaraz po przebudzeniu? Przed drugim pomiarem zjadł posiłek i pomiar był godzinę po posiłku?
  • Wynik na czczo za wysoki. I godzinę po glukozie też. Przydałoby się skonsultować z dobrym diabetologiem.
    Dobrze by było do krzywej cukrowej dołożyć krzywą insulinową.
    Odstawienie cukru z diety wydaje się konieczne.
  • Wyniki nie są tragiczne. Ale wskazują na jakiś problem z metabolizmem glukozy. Warto się za to wziąć. Czy mąż ma nadwagę?
  • @stasia glukometry bywają bardzo zawodne,mogą mieć duży margines błędu.
    W domowych warunkach nie wolno robić testu obciążenia glukozą. Można krzywdę komuś zrobić...
    Co innego zrobić orientacyjne pomiary po posiłkach-to ok,ale nie test i doładowanie komuś,kogo poziomu cukru we krwi się nie jest pewnym,dużej dawki glukozy.
    Niech zrobi test w laboratorium na wiarygodnym sprzęcie,ktory jest sprawdzany na kontrolkach,kalibrowany,podlega różnym testom jakościowym.
  • Już robił w laboratorium.
  • edytowano styczeń 2018
    Pięciolatek od wczoraj mi sika na pomarańczowo... wczoraj to nawet chyba na różowo było. Mam szybko doktora zobaczyć czy mogę sobie jakoś inaczej poradzić. Dodam że poza tym synek się czuje dobrze nadspodziewanie
  • A co jadł i ile pił?
    Badanie ogólne moczu można zrobić bez pomocy doktora.
    Podziękowali 1chabrowa
  • Jadł zupę z soczewicy, pił raczej dużo i to wody tylko. To sobie zaraz upatrzę jakiś lab w nowej okolicy. Dla porządku spytam ma być na czczo to badanie?
  • Najbardziej wiarygodne badanie moczu jest po nocy. Czy przed siknieciem jadł i pil nie ma juz znaczenia. Ale jeśli mocz ma dziwny kolor w czasie dnia to ja bym zrobiła teraz, bo popołudniu edzie wynik a jutro święto ex ambulatoryjne wszystko zamknięte. Moja miała różowy mocz po truskawkach i burakach. Pomarańczowy to często taki mocno stezony czyli w przypadku za malej podazy plynow lub jak sie np.  spożywa duże ilości witamin (szczególnie. Sztucznych preparatach)
    Podziękowali 1Pietruszka
  • edytowano styczeń 2018
    Badanie poszło, przy okazji dowiedziałam się że na wsi większe luksusy niż w mieście i po południu wynik Internetem odbiorę
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.