Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1234235237239240370

Komentarz

  • za każdym razem jak słyszę o takim długim męczącym bardzo kaszlu, do wymiotów do bólu żeber to mam w głwie krztusiec.
  • Poltora roku temu mialam podejrzenie krztusca, teraz to inny kaszel.
  • 5 miesieczniak ma od rana wodnisty katar i lzawiace oczy, czy to moze byc alergia? Czy raczej jakas infekcja? Co jej podac? Wszyscy w domu zdrowi, nie miala sie od kogo zarazic
    . wyglada biednie bo oczka czerwone ale goraczki nie ma.
  • O buuu a juz sobie wkrecilam alergie na psa teściowej;p
  • Dzieći 6 i 3.5roku mają lekko mokry kaszel. O dużym nasileniu dziś (kilka x na godzine). I rano po wstaniu z łóżka. Gardła czyste (nie czerwone). Zastanawiam się czy mogę z nimi iść na spacer?
  • Ja bym poszla. 
    Podziękowali 1wiesia
  • @Katarzyna ;
    Jak zdrowie?
    Podziękowali 1Katarzyna
  • Jak nie umrę, to żyć będę! ;)
    Jest poprawa, ale zdrowa to się nie czuję, niestety. Cały czas mam poczucie, jakby mnie koń w głowę kopnął albo coś w ten deseń.
    Bardzo dziękuję za troskę! :)
    Podziękowali 2Bridget AgaMaria
  • A co z tymi zawrotami?
    Podziękowali 1Bridget
  • Nadal zawraca, ale już nie uniemożliwia funkcjonowania.
  • @olgal czy płytki pow normy u roczniaka to powód do zmartwień?
  • annabe powiedział(a):
    @olgal czy płytki pow normy u roczniaka to powód do zmartwień?
    A ile ma tych płytek? Nie chorował?
  • Chciałam zapytać zna się ktoś. Popijam antybiotyk Augmentin sokiem pomarańczowym. Koleżanka twierdzi że antybiotyk popijany sokiem z owoców cytrusowych nie będzie działał właściwie. Słyszałam że nie można sokiem grejpfrutowym ale pierwsze słyszę że prawie każdym nie można 
  • Widą się popija antybiotyki.
    Podziękowali 1Bridget
  • Pewnie najlepiej wodą ale chodzi o to czy będzie działał popijany sokiem czy nie . A i jeszcze mam zażywać dwa razy dziennie ,to pytam doktorki czy co 12 h a ona mówi że "rano i wieczorem odstęp czasowy nie ma znaczenia ".
  • Co 12 godzin i popijać wodą.
    Podziękowali 1Kika39
  • @Kika39 ;

    Odstęp czasowy ma znaczenie...
    Leki popijać najlepiej przegotowaną wodą...
    Działał pewnie będzie, ale jego wchłanianie bedzie nie takie jak powinno  B)
  • @olgal norma do 450 a ma 570. No od tygodnia już zdrowy. Ale do piątku dostawał antybiotyk.
  • annabe powiedział(a):
    @olgal norma do 450 a ma 570. No od tygodnia już zdrowy. Ale do piątku dostawał antybiotyk.
    To ok może tak mieć.. Nie masz się czym martwić.
    Podziękowali 1annabe
  • edytowano marzec 2018
    A ja pierwszy raz w życiu zaliczyłam grypę jelitową albo ciężkie zatrucie. I też dwa dni z gorączką. A mąż oprócz objawów żołądkowych miał też podwyższony puls i taką wielogodzinną czkawką, którą dopiero co udało się zahamować...
    I to uczucie zimna, mnie takie lodowate nogi i twarz...a jak marzły stopy, to je wygina od SMu.

    W ogóle w tej chorobie mamy ciekawe  :# doświadczenia. Zamawiałam do nas wizytę domową, bo nie było ciekawie ... mnie włączały się objawy neurologiczne, a mąż z tym wysokim pulsem 110 i wyżej...
    W luxmedzie przyjęli ode mnie zgłoszenie i była u mnie lekarka, a do męża odmówili przyjazdu, za trzecim razem stanowczo. Powiedzieli, żeby dzwonić na pogotowie, nastraszyli, że stan zagrażający życiu itd. itp. Więc wychodzi na to, że przyjadą ale tylko do takiego pacjenta rokującego a do takiego już bardziej chorego to nie :# .Taka spychologia. Dzwoniłam na to pogotowie też ze trzy razy. Ale tam mi wytłumaczyli i też to wiem, że przyjadą ratownicy, zabiorą karetką, zawiozą na izbę przyjęć i będzie sobie kwitnął między pacjentami z udarami zanim jakikolwiek lekarz do niego podejdzie. Babka z pogotowia wytłumaczyła przez telefon, jakie leki podawać i że stary chłop się tak szybko nie odwodni. Więc zdecydowaliśmy zostać w domu.
    W końcu udało się dzisiaj dotrzeć do lekarza POZu. A ten wypisał mężowi antybola, choć nic nie wysłuchał, bo język obłożony... o mój ty smutku! Ja mam obłożony dwa razy bardziej...a mnie ta babka, co przyjechała na wizytę domową z luxmedu żadnego antybola nie proponowała. 
    Na razie bierzemy te leki na infekcję pokarmową. Antybola nie wziął. A jutro do zaufanej lekarki rano. Niech mu przynajmniej ekg zrobi...
    Puls się trochę obniżył. Ale te czkawki wielogodzinne...
    Mnie już gorączka spadła. Czuję się trochę lepiej.
    Ale ...strach chorować.
  • A dzięki za to, co piszecie, bo wiem, że musimy dużo pić. Przyjmujemy też elektrolity.
  • Mnie się w głowie nie mieści zeby leczyć się samemu ponad tydzień jak poprawy wcale nie ma..... 

    Mnie bolała głowa tydzien.... bylam oslabiona i miałam mini szmer w oskrzeLach... a u lekarza się okazało ze jedno płuco mam do połowy nieczynne i zaropiale.

    Jak trzy dni leczenia w domu nie daje poprawy znaczącej to zawsze idę do lekarza. Jeszcze nigdy nie żałowałam tego. Teraz kolejny raz dziękowałam Bogu ze tak zrobilam
  • Byłam u ortopedy z moimi podwijajacymi się stopami. Mam wiotkie stawy skokowe i nadmierna ruchomość do środka. Mam zrobić USG. Może to być wrodzone albo na skutek urazów.

    Porównałam ruchomość moich stóp z rodziną u faktycznie mogę je ustawić prawie pod kątem prostym do nogi...
    Podziękowali 1AgaMaria
  • Moja 9-latka pokazała mi że w jednej ze stóp od strony zewnętrznej ma wystającą kość, tak gdzieś w połowie stopy. Czy taka przypadłość ma jakąś nazwę? Jaki jest postępowanie z taką wadą/deformacją?
  • Czy jest sens podawac antybiotyk 4 latkowi bardzo kaszlacemu, tak mokro, jesli crp ma 0,2 ? Ostatnio wymiotowal antybiotykiem, no i ma podejrzenie astmy. Dostaje pulmicort.
  • Crp nie wskazuje na infekcję bakteryjną.
    Podziękowali 2mamaw madzikg
  • Czyli nie ma sensu dawac, czy moze cos pomoc?

  • Nie wiem, dlaczego lekarz ten antybiotyk zalecił. Trudno mi wchodzić w paradę lekarzowi, szczególnie, że niewiele wiem o sytuacji. Zacytowany wynik crp nie wskazuje na infekcję bakteryjną, a antybiotyk jest lekiem przeciwbakteryjnym.
    Nie podejmuję się decydować za Ciebie, czy warto podać, czy nie warto.
  • Ok. Dzieki Katarzyna.

  • W domu wirus dróg oddechowych. Kaszel od pn raczej wykrztusny, dołączył też katar.
    6latka od wczoraj skarzy sie na bol gardla, a od dziś na bol przy kaslaniu na plecach! ponizej lopatek.
    Raczej stan zapalny?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.