Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

bardziej i mniej banalne problemy kuchenne :)

1107108110112113148

Komentarz

  • Spróbuj z mięsem, mówiłam ;)
  • Z mięsem nie
  • @Elunia te twoje super krokiety moge np rano pozwijać, a w panierke i jajko i na patelnię wieczorem...
  • Małgorzata32 powiedział(a):
    Macie jakiś pomysł na wykorzystanie owoców (pomarańcze, suszone jabłka, gruszki, śliwki, daktyle, morele, orzechy...) z nalewki? Myślałam, że dodam je do masy makowej na makowce. Ale po pierwsze boje się czy alkohol nie popsuje mi smaku. A po drugie ich jest naprawde dużo. Wyrzucić szkoda.
    Małgorzata, ja przeciskałam owoce z nalewek przez wolnoobrotowa. Wyszedł z tego a’la dżem. 
    Poprzelewałam w słoiczki i stosuje do smarowania blatów ciast, ostatnio tez na pavlowa dawałam. Dodajemy tez jako polewę do deserów w pucharkach. 
    Wiśnie w części przecisnęłam a cześć zostawiłam w całości, tez będą do ciast, deserów 
    Podziękowali 2Małgorzata32 Katia
  • Wpisz od serca barszcz wigilijny. Nie umiem linków z tel.
  • Ja czasem panieruję kilka godzin wcześniej i kotlety są ok. Tylko trzeba od razu na gorący tłuszcz.
  • @mamlu jak masz mozliwosc to dolej do bigosu samego kwasu spod kiszonej kapusty( w sensie: wydus troche ze swiezej partii kiszonej kapusty, bez dodawania jej samej).
  • Ostatnio po raz pierwszy jadłam przepyszne ciasto marchewkowe. Czy macie może sprawdzony przepis dla żółtodzioba w temacie?
  • edytowano grudnia 2019
    Ja mam super przepis na ciasto marchewkowe . Jest pyszne i bardzo aromatyczne 
    Robię co roku i zawsze wszyscy  chwalą . 



  • Ja robie z kwestii smaku "marchewkowe najlepsze". Tez pyszne :)
  • edytowano grudnia 2019
    200 g mąki
    4 całe jajka 
     1,5 szkl marchewki 
    150 g cukru brązowego
    1 łyżeczka cynamonu 
    1 łyżeczka imbiru
     1 łyżeczka  kardamonu 
    1,5 łyżeczki sody oczyszcz 
    0,5  łyżeczki gałki muszkatołowej 
    1 łyżka cukru waniliowego 
    0,5 szklanki posiekanych orzechów 
    szczypta soli 
    garsc żurawiny suszonej 

    masa: 
    500 g serka mascarpone 
    500 ml śmietanki 30 %
    6 łyżek lub mniej cukru pudru 
    opcjonalnie garść wiórkówkokosowych 

    jajka , cukier  zmiksować . Do ubitej masy jajecznej dodać olej , mąkę z sodą , szczypta soli, i wszystkie przyprawy . Na końcu łyżką wmieszaj marchew , orzechy i żurawinę.
    pieczemy w 175 stopniach około 40 -45minut. 
    Jak wystygnie, przekroić i dać masę. . Im starszy tym lepszy . 




    Podziękowali 1Polly
  • @Quintana, dziękuję bardzo.
    Podziękowali 1Quintana
  • Podrzućcie jakiś przepis na ciasto na pizzę co dzieci mogą samodzielnie zrobić wyrabiając łyżką albo ręką ewentualnie mikserem ręcznym.
  • @Quintana jeszcze dopisz w skladnikach olej + ilosc. Ja do marchewkowego daje wiecej marchewki i wiecej orzechow. Orzechow nie siekam, najwyzej takie "skrzydelka" ze srodka lamie w palcach na dwoje a tak to wole, zeby bylo co ugryzc ;)
    Podziękowali 1Polly
  • Aneczka08 powiedział(a):
    Podrzućcie jakiś przepis na ciasto na pizzę co dzieci mogą samodzielnie zrobić wyrabiając łyżką albo ręką ewentualnie mikserem ręcznym.
    Ja tak wyrabiam ciasto Małgorzaty, najlepsze na świecie
  • Nie znam przepisu wzięłam jakiś z netu i.jestem w szoku bo 10 latek pierwszy raz robił i tak profesjonalnie wyrobił i rozwałkował że aaaaa :p
  • Elunia powiedział(a):
    nowa powiedział(a):
    @Elunia te twoje super krokiety moge np rano pozwijać, a w panierke i jajko i na patelnię wieczorem...
    Chyba nie bardzo bo się rozmoknie. Lepiej usmażyć, a potem odgrzać w piekarniku.
    już sprawdziłam , zdecydowanie rozmiękaja ,i muszę trochę mniej nadzienia kłaść i na pół wafle przekrajać bo wyszły bardzo potężne 
  • @ola_g to co w tej szklanej wazie? Jak fb tego nie lubi, to musi być dobre!
  • Gotuj śmiało! Jak za "kłaśne" dodaj świeżej, będzie Pani zadowolona 
    Podziękowali 1madzikg
  • Mógłby ktoś przypomnieć przepis na pizzę Małgorzaty?
    Podziękowali 1In Spe
  • @Elunia ja bym odlała wode z pierwszego gotowania. W tym roku mialam na Wigilie 3 sloje takiej kwasnej, zeszlorocznej kapusty i tak: czesc poszla do kapusty z grochem i grzybami a czesc na nadzienie do pierogow. I choc odlalam pierwsza wode to i tak wyszla b.intensywna w smaku. Spokojnie moznaby jeszcze zrobic tak, ze jak przekiszona to najpierw oplukac pod bierzaca woda a potem pierwsza woda z gotowania out a i tak bedzie kwasny kapusniak.
  • Macie jakis pomysł jak wykorzystać wodę pomarańczowa? Bo kupiłam i stoi. Nie wiem, zaraz kaczkę pieke, moze mozna tym podlać?
  • @Elunia przyjżałam się bliżej Twojemu kanałowi na YT, świetny jest! Zrobiłam nam deser na dziś (bez jajek, bez mleka, z ograniczonej ilości składników, bo nic nie planowałam, a jednak wszytko było w szafce). Fajnie, że ilości podane np. na kubki o wiele łatwiej tak z dziećmi piec :) i fajnie, że mówisz co czym można zastąpić albo zrobić inaczej :)
    I tyle przepisów z naszych polskich produktów, ależ mi tego brakowało, dzięki! 
    Podziękowali 1madzikg
  • @Elunia, mogę link?
  • @Elunia, dziękuję bardzo.
  • Jak mogę przyrządzić na jarzynkę brukselkę, żeby dzieci zjadły (raz chyba tylko próbowali u Babci, bo ja mam uraz od czasów przedszkola i chyba tylko raz zrobiłam)? I mąż też?
  • Brukselka powinna być prawnie zakazana.
  • Kiedyś Marcelina podawała przepis na brukseke duszona w śmietanie. Bardzo dobra 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.