Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

bardziej i mniej banalne problemy kuchenne :)

12526283031148

Komentarz

  • Czy do ruskich pierogów dajecie świeżą miętę? Bo cos mi swita, ze można.
  • Zawsze dawalam suszona, bo sie fajnie kruszy a taka swieza? Mysle, ze swieza to tylko lepiej i bedzie miala piekny, swiezy aromat. Przesiekaj tylko drobniutko.
    Podziękowali 1nowa
  • Kobiety Pomocy dajecie Czosnek do Galarety jak tak to kiedy....jak gotuje sie czy moge dac do miseczek jak bede juz nalewac....nie wszyscy czoskowi....
  • @Ona64 czosnek powinien tak "mrygnąć" razem z cala gotujaca sie galareta. U mnie w domu nie dawalo sie surowego czosnku juz do kokilek tylko wlasnie tak na koniec do gara, na ostatnia prosta ;)
    Podziękowali 1Ona64
  • Gotuję,surowego czosnku nie.
    Podziękowali 1Ona64
  • Czemu wątek bardziej i mniej banalne mnie powiadamia jak nie mam go zaznaczonego
  • Bo zaczęłaś;)
  • Ale kiedyś nie powiadamial... Ciekawam kogo wkurzają co chwilę moje wpisy w jednym wątku :-) 
  • Jak zeobic nalewke z pigwy- taką do herbaty.
  • pigwa czy pigwowiec, inaczej małe twarde ping-pongi (pigwowiec) czy duże jak jabłka (pigwa)?
  • A co za roznica jesli idzie o sporzadzenie syropu?

  • pigwowca znam i wiem, o pigwie się mądrzyć nie będę
  • Mialam dzis przydrozna rozmowe z panem rolnikiem, majacym niedaleko nas zagon z dyniami. Powiedzial mi, ze twardosc dyni zalezy od odmiany. Hokkaido zawsze sa twarde i nalezy je podpiec przed obraniem, tak jak mowila @Małgorzata32. Jest tez odmiana miekka, podal mi nazwe ale od razu zapomnialam niestety. Przedwczoraj, jak kroilam ta moja dynie to mialam ochote poskakac po tym nozu, zeby go obciazyc- tak bardzo mi to krojenie nie szlo.
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • To ja zapytam o soczewicę. Chcę robić pierogi z zieloną soczewicą. Jak się gotuję, czy trzeba wcześniej namoczyć?
    Co dać do farszu?
  • @OlaN. Ja nie mocze soczewicy, gotuje ok25 min a potem odstawiam do piekarnika żeby sobie doszła. Piekarnika nie włączam oczywiście. Dla mnie do soczewicy pasuje podsmazona cebulka, ugotowane jajko, natka pietruszki , papryka słodka w proszk uno i kmin rzymski. Kmin to podstawa do soczewicy
    Podziękowali 2OlaN. Ona64
  • Elunia powiedział(a):
    Hokkaido nie trzeba wcale obierać i za to lubię ten gatunek.
    Takiej kupnej to ze skora brzydze sie jesc, wole obrac. Co innego swoja z pola, z ogrodka.
  • Poproszę o przepis na naleśniki ruskie:)
    To znaczy naleśniki mam, chciałabym zrobić jakiś dobry farsz z twarogu i ziemniaków 
    I druga sprawa, czy leniwe kluski przed mrozeniem ugotować, czy mrozic surowe?
  • Leniwe ugotowac al dente. Osaczyc i ulozyc na tacce, kazda kluske osobno. Jak ostygna zupelnie ukladac je plasko, rzedami w woreczkach do mrozenia.
    Podziękowali 1Aga85
  • Al dente po to, by jak odmrozisz je- wrzucic je ponownie na chwile do wrzatku :) i Ci sie nie rozwala wtedy.
    Podziękowali 1Aga85
  • edytowano wrzesień 2017
    A farsz do ruskich? Ser bialy, ziemniaki ugotowane, ja lubie zawsze troche wiecej sera niz ziemniakow, cebulke( my lubimy duzo) pokroic drobniutko, zezlocic na oleju, dodac miete suszona( ja otwieram saszetki miety z Herbapolu ;)),  posolic. Tyle raczej.
    Podziękowali 1Aga85
  • Ja wczoraj robiłam ruskie pierogi ze swieżąmietą. Dla mnie odkrycie roku! Taki fajny posmak z tej mięty.
    Mysle, ze do nalesników można tak samo.
    Podziękowali 1Aga85
  • Dziewczyny, czego można użyć zamiast bułki tartej ? Kupować nie chcę, a zrobić nie mam kiedy. 
  • Sezamu, utluczonych platkow kukurydzianych np. Corn Flakes. Chcesz miec w czym opanierowac czy jako zagestnik. Jako z. moze byc tez zmielone siemie lniane.
  • @kiwi jako zagęstnika kaszy manny,jako panierki tak jak  piszą dziewczyny wyżej-płatków kukurydzianych (to się robi dosłownie w 5 minut,wystarczy wrzucić do miski i ugniatać pałką albo ubijakiem do ziemniaków) ale też  utłuczonych/zmielonych śniadaniowych płatków słodkich,musli,paluszków,krakersów.
  • Kochane jesteście, dzięki! Pozbyliśmy się wreszcie moli spożywczych, a właśnie w b.tartej były  :s
    krakersy................... oh!
  • Panierka z krakersow chyba musi byc pychota? Nie jadlam tak jeszcze, pasowaloby to do ryby czy tak srednio?
  • @Rejczel, twardą dynię łatwo się obiera tak: kroisz na połówki, wydrążasz łyżką środek. Stawiasz połówkę "grzbietem" do góry na desce do krojenia. Ostrym nożem kroisz dynię na ok. 1 cm grubości plasterki. Potem małym ostrym nożykiem łatwo obiera się skórkę z każdego plasterka.
    Łatwo obiera się np. Butternut.
    Podziękowali 1Rejczel
  • edytowano wrzesień 2017
    Do ryby nie próbowałam.My rybę albo pieczoną,albo parowaną,a do smażenia klasyka czyli sama mąka (często żytnia).

  • Ania D. powiedział(a):
    @Rejczel, twardą dynię łatwo się obiera tak: kroisz na połówki, wydrążasz łyżką środek. Stawiasz połówkę "grzbietem" do góry na desce do krojenia. Ostrym nożem kroisz dynię na ok. 1 cm grubości plasterki. Potem małym ostrym nożykiem łatwo obiera się skórkę z każdego plasterka.
    Łatwo obiera się np. Butternut.
    No wlasnie tym sposobem obieralam, poprzecinalam na male odcinki, bo nie szlo inaczej. I obieraczka probowalam ale dla mnie obieraczką to niewypał. Tylko nozyk.
  • co można zrobić z gotowanego kurczaka, bo przejadły nam się już pierogi i krokiety. Może można go jakoś z soczewicą połączyć?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.