Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

bardziej i mniej banalne problemy kuchenne :)

12829313334148

Komentarz

  • Albo wiesz co? Olsnilo mnie! Jako masa do nalesnikow. Hm?
  • edytowano października 2017
    Nieee!!!
    To zbyt oczywiste :)
    Poza tym...moi wolą nalesniki z dzemem. :)
    Żartowałam....
    Mogą byc i nalesniki.
     :D 
  • Zrobiłam raz leniwe z takiego twarogu wiaderko i nie wyszły dobre, strasznie twarde i maczne
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • Sa takie placki syrniki sie nazywaja. Pyszne. Ale przepisu nie mam, musisz googlac
  • @uJa syrniki nie z tego sera niestety, rozjechalyby sie i pelno maki pasowaloby dowalic. 
  • @Małgorzata32 a ja to bym tym serkiem kopytka polała, zamiast śmietaną.
  • Ostatecznie placuszki były.
    Serek, 4 dojrzale banany(te rez domagaly sie zuzycia), 2 jajka i maki na gesto...
    Na oleju kokosowym smazylam. 
    Dobre były.
    Zjedli z dzemem malinowym.

  • Z drzemem malinowym to wszystko jest dobre  :p
    Podziękowali 1babka4
  • Dziewczyny,  potrzebuję przepis na szarlotkę bezglutenowa. Poratujcie proszę. 
  • Zrob na kruchym ciescie z maki kukurydzianej, jak mazurek. Czyli kruche cienkie-do pieca. Rozpiekasz jablka z rodzynkami i czym tam lubisz (mozna troche galaretki wmieszac, zeby zwiazala) i wrzucasz na kruche. Mozna wszystko na chwile do piekarnika,zeby sie zagrzalo na swiezo. 
    Kruche z kukurydzianej jest b.sypkie, mozna wiecej np.smietany dodac. Ja dawalam mniej maki do klasycznego przepisu 1-2-3. (100cukru/200masla/300maki, +ew.łyżka smietany albo 1 żółtko)
    Podziękowali 1blaekie
  • Czyli sama kukurydziana? A może być mieszanka gryczanej i ziemniaczanej?
  • Matko powinnam coś upiec jeszcze dla fa. Ale mam dziś lenia i ból głowy... Myślałam o ciasteczka jakich.. Mam płatki owsiane orzechy rodzynki daktyle wiórki Kokosowe miód... Ale nie mam sprawdzonego przepisu i gorzkiej czekolady.. A ciastka bez czekolady są moim zdaniem średnio sensowne... Co myślicie? 
  • a kakao masz? to wystarczy

    na moich wypiekach na pewno coś w ten deseń będzie

  • Czy tort bezowy można przygotować dzień wcześniej? Czy lepiej bezpośrednio przed podaniem?
  • @OlaN. Ja przygotowuję dzień wcześniej i nic się nie dzieje.
  • OlaN. powiedział(a):
    Czy tort bezowy można przygotować dzień wcześniej? Czy lepiej bezpośrednio przed podaniem?
    Lepiej tuz przed podaniem, bo beza chlonie wilgoc z otoczenia i jesli chcesz aby tort byl cudownie chrupiacy to blaty musza ladnie wysuszone. U mnie w domu jest sucho ale gdybym zostawila na noc na talerzu albo pod kloszem swiezo wysuszone bezy - na drugi dzien beda juz takie lekko kłapciate, no nie oszukujmy sie.
  • Z kupnych blatów, to nawet lepszy na drugi dzien
  • Trochę odejdę od pytania
    Ale nadal będę wokół bezy ;)
    Na kwestii smaku jest takie ciasto MALINOWA PYCHOTKA cudne
     I z tego byłby świetny tort z bezą 

    Robie rano .po kilku godzinach znika

    Podziękowali 1OlaN.
  • OlaN. powiedział(a):
    Czy tort bezowy można przygotować dzień wcześniej? Czy lepiej bezpośrednio przed podaniem?
    Nie można.
  • Elunia powiedział(a):
    To co ja zrobiłam źle z tą bezą? Były gotowe blaty, porzeczki, masa z mascarpone. Kawałkami zjeżdżał mi z patery.
    W lodowce pewnie mialas 
  • Elunia powiedział(a):
    Pisałyśmy równocześnie.
    No ale jak bez lodówki tort z masą?
    To dlatego musi byc robiony w ten sam dzien.Beza zjedzie w lodowce bo tam wilgoc.
  • Dzięki. Dzień wcześniej zrobię blaty. A śmietanę przed podaniem.
    Podziękowali 1Bridget
  • Dzięki za przepis na barszcz przepisy od serca. Zrobiłam i wyszedł mega genialny mniam. I jak łatwo i szybko. Odkrycie roku.
  • karolinamika powiedział(a):
    Dzięki za przepis na barszcz przepisy od serca. Zrobiłam i wyszedł mega genialny mniam. I jak łatwo i szybko. Odkrycie roku.

    Czy to ten co sie zagotuje buraki i zostawia na noc w wodzie?i gotowy.
  • A czym zakwaszacie barszcz?
  • Kwasem buraczanym, mamy nastawiony na okrągło.
  • U nas bardzo sprawdza się z żurkiem, to mój smak dzieciństwa:-)
  • upiekłam tartę z budyniem i borówkami ...mniam
  • Kurcze nie wie ktoś jak się robi zarabisty sałatkę z kurczakiem grillowanym? Wzór to te z metropolis w Toruniu... Niby są jakieś przepisy pełno ale wiadomo.. Głównie chodzi o przyprawy do kurczaka i jak go zrobić i jakie i dressingi,/sosy. Jak zrobić żeby było super. Takie pieczywo jeszcze foccia czy coś takiego.. Kupuje się? Piecze samemu,? 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.