Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

bardziej i mniej banalne problemy kuchenne :)

12425272930148

Komentarz

  • A wracając do masła, to czytałam, że z takiej maślanki można potem naleśniki robić. Serio wyjdą? A jak nie to co?
    Podziękowali 1Bridget
  • W de też cena masla poszybowała- najtansze ok. 2 euro. 
  • @Rejczel olejek czyli aromat? Dajesz całą buteleczkę?
  • weronika85 powiedział(a):
    @Rejczel olejek czyli aromat? Dajesz całą buteleczkę?
    Az sprawdzilam: co to ;) no i jest napisane "aromat". Sklad: olej rzepakowy i aromat. Ile tego dodac? Ile lubicie. Ja zawsze daje caly ten flakonik, smakuje dobrze i nie czuc bardzo, tylko tak w sam raz. Zazwyczaj mam troche wiecej niz 1 kg twarogu. Daje zawsze 10 jajek, 12 to jak by jakies mniejsze byly.
    Podziękowali 1weronika85
  • Mowimy o twarogu. Czym innym jest nadac aromat ciastu zbudowanemu z mąki a troche inaczej jest z serem. U mnie sera jest zazwyczaj kilo dwadziescia, dodaj do tego wage jajek, masla, cukru, te pare lyzek kaszy i maki to sie nazbiera tego troche. Aromaty Oetkera sa delikatne. Najlepiej samemu dobrac ilosc aromatu, czy ma to byc piec kropelek czy pol flakonika czy caly. Zalezy jak kto lubi. 
  • Ja do sernika lubie aromat śmietankowy. 
  • Serniki to jest w ogole odlot! Zjadlabym takiego na kruchym spodzie, w srodek taki wlasnie smietankowy seruś i na dach kokosowa pierzynka. Macie taki przepis wyprobowany? Jesli tak- to ja poprosze :)
  • Ja zrobiłam dziś pyszny plesniak.. Niechwalecy ;-) zarabisty wyszedl.. Dokładnie 30min plus pieczenie
  • Brawo Tyyyy :p
    Podziękowali 1MAFJa
  • Bez przepisu sie nie liczy @MAFJa ; :p
  • Chcę kupić robot planetarny. Taki do 1500 zł. Możecie coś polecić.
  • Mąż+ mozdziez+ garnek + ubijaczka do piany i masz kobieto robot miedzygalaktyczny i 1500 zl w kieszeni.
    Podziękowali 2wilejka Katia
  • Nie takiej porady oczekiwałam, ale dziękuję za odzew.


    I jeszcze na co zwrócić uwagę przy wyborze?
  • mój to First, duża misa 6 i pół litra, spokojnie z dwóch kg mąki każde ciasto ugniecie, duża moc i stosunek cena/jakość ok, z dwoma michami koło 500 zł.

  • tylko ten 1200 mocy, nie 700.
  • Przepis to jest w Google plesniak idealny.. Trza dać dużo tego dżemu z czarnej porzeczki i nowość u nas lukier z dodatkiem zapachu pomaranczowego.. Idealnie się komponuje
  • OlaN. powiedział(a):
    Nie takiej porady oczekiwałam, ale dziękuję za odzew.


    I jeszcze na co zwrócić uwagę przy wyborze?
    Ja też przymierzam się. Sama chcę żeby nie było plastiku. Widziałam kenwood za ok 3k, ale ponoć tylko metalowe i szklane elementy.
    Pewnie moc też jest istotna , pojemnosc mis no i jakie koncowki i do czego są Tobie potrzebne.
  • OlaN. powiedział(a):
    Nie takiej porady oczekiwałam, ale dziękuję za odzew.


    I jeszcze na co zwrócić uwagę przy wyborze?
    Najbardziej na moc i na miskę-jaki ma rozmiar czy szklana,czy metalowa czy plastik.
    Na pewno mogę polecić bosha mum,którego co prawda nie mam osobiście ale używam u
    znajomej.
  • Był oddzielny wątek ale na komórce nie umiem znaleźć
  • Ja mam boscha mum 4655.
    Właściwie miałam kilkanascie lat i własnie się zepsuło coś ostatnio. Coś przeskoczyło i mieszadła w misie się blokują i nie kręcą tylko warczy na mnie dziad jeden zamiast pracować...
    Poza tym w miedzyczasie tak z rok temu starła się część plastikowa przy tarczach trących-nowe części ponad 100zł kosztowały a teraz ten się wziął i zepsuł całkiem buuuu....
    Ale te kilkanaście lat super działał-mieli,szatkował,ubijał,wyrabiał ciasto-prawie że sam...
    Szkoda mi go,dobra maszyna.
    Jak się nie da naprawić to nadal skłonna jestem w nowszego muma zainwestować na jakieś raty np.
    Ale chcę takiego z dużą misą i żeby miał opcje krojenia warzyw w kostkę-takie dotawki widziałam
    oraz taką dostawkę-miażdżyciel owoców żeby soki robił. Tylko to ostatnie to akurat nie wiem czy mumy mają.
  • @OlaOdPawla  z maślanki można 
    1 wypić 
    2 dodać do naleśników 
    3 upiec ciasto
    4 ugotować żurek, barszcz biały czy barszcz chrzanowy tyle na szybko

    Podziękowali 1OlaOdPawla
  • ktoś pytał o przechowywanie marchwi u mnie marchew jak dojrzała to w sieni poleży tak ok 2-3 tygodnie ,czy lodówce, marchew lubi chłodno i wilgotno , jak jest podwórko to wystarczy piaskiem przesypać i przykryć trochę i do mrozów poleży spokojnie pod warunkiem że zdrowa i dojrzała 
  • Ziemniaki ugotowac, utluc, przestudzic. Wylozyc na stolnice. Z masy uformowac owalny placek. Podzielic noze na 4 rowne czesci. Jedna czesc ujac i na to miejsce wsypac make. Dolozyc ta czwatra czesc. Wbic jajko lub dwa, zalezy ile masz tej masy. Mozesz przy wyrabianiu troche jeszcze podsypac maki w miare potrzeby. 
    Sliwki wybierz te male, wegierki.
    Ciasto po kawalku odkrawaj, tocz z niego grubszy walek, odcinaj, w srodek sliwka, zlep ciasto, utocz w dloniach kule.
    Knedle wrzuc na wrzatek. Do tego potem maselko z bulka tarta, troszke cukru, mozna cynamonem posypac.
    Podziękowali 1kluska
  • Ja to wszystko z tortowej z zielonym smokiem, krakowskie mlyny. W sensie, ze nie krupczatka i nie orkiszowa i jakas wielozbozowa tylko taka normalna, byle ze smokiem.
  • Ja z ziemniaczaną mieszam na knedle dlatego pytam. Wiem że z samej pszennej zazwyczaj się robi ale takie twarde wtedy są.
  • Twarde, jak sie maki nawali duzo. Tak naprawde to duzo zalezy od ziemniakow, czasem jak sie trafia takie kleiste to tej maki trzeba sypac i sypac. 
  • Twarde tez od jajek. Jak maja byc od razu do jedzenia, to ja bym jajka odpuscila.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.