Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

bardziej i mniej banalne problemy kuchenne :)

12930323435148

Komentarz

  • Focacia . Ja myślę,  że można to upiec z ciasta pizzowego.
    Usmażyć kurczaka obtoczonego w  przyprawach- sól pieprz papryka słodka lub gyros jeśli o taki smak chodzi

    Sałata, pomidory koktajlowe lub w ćwiartki malinowy. Ogórek kiszone. Kukurydza  i oliwki lub cebula czerwona lub co lubisz

    S o s majonez owy z czosnkiem
     lub oliwa z łyżeczką musztardy francuskiej, trochę octu jabłkowego i lub  bez soku z jabłek z sokowirówka trochę ,czosnek sól pieprz - wymieszać polać 
    Ja tak bym zrobiła ale ja nie restauratorka lecz smakosz
    Podziękowali 1MAFJa
  • Pyszne ciasto weselne wczoraj jadlam: taki jakby biszkopt( byl bardzo jasny, tak jakby z mala iloscia zoltek?) z suchym makiem, taki piegus, w srodku przepyszny, bardzo delikatny bialy krem, piegus, krem i na wierzchu starta na grubych oczkach biala czekolada. Poezja. Wiecie moze jak takie piegowate cudo upiec, bo ja nie a chce sie nauczyc. I co to mogl byc za krem? Taki mmmmm....delyszys.
  • Szukam pomysłu na danie jednogarnkowe, sycące, bez kapusty i strączkowych, które można jeść przez 3 dni z rzędu :D (takie jak bigos, czy fasolka ale odpadają bo jw).
    Jest coś takiego? oprócz leczo?
  • gulaszowa, risotto, kaszotto?
    Podziękowali 1uJa
  • Jak dla mamy karmiacej to ryz z jablkami. Nie jest jakis mega sycacy ale za to bezpieczny.
    Podziękowali 1uJa
  • Jak z jablkami, to i z warzywami.

    Tarty
    Jako, że u mnie nie chwyciło, poza mną nikt nie lubi, to jak sobie upieke jedną to 3-4 dni jem. I dobra na zimno i na ciepło.

    Można wyrobic więcej ciasta + kilka farszow. Nie wiem jak znosi mrozenie, ale wydaje się, ze ok.

    Zupy tez, ale nie wiem na ile się najesz. 

    Mięsa pieczone wszelkie, można odgrzac codzienie w piekarniku.

    Gotowane mięso, czy ta szynka w 5 minut, tez moze byc jako obiad.
    Podziękowali 1uJa
  • Strogonow jest super, ale duzo roboty.

    :)
    Podziękowali 1uJa
  • Z zup sycacy jest na pewno krupnik, bo z wkladka miesna a przy tym lagodny i pozywny.
    Podziękowali 1uJa
  • Rejczel powiedział(a):
    Pyszne ciasto weselne wczoraj jadlam: taki jakby biszkopt( byl bardzo jasny, tak jakby z mala iloscia zoltek?) z suchym makiem, taki piegus, w srodku przepyszny, bardzo delikatny bialy krem, piegus, krem i na wierzchu starta na grubych oczkach biala czekolada. Poezja. Wiecie moze jak takie piegowate cudo upiec, bo ja nie a chce sie nauczyc. I co to mogl byc za krem? Taki mmmmm....delyszys.
    @Rejczel kremu nie odgadnę bez spróbowania niestety,ale ciasto to mógł być pigus na samych białkach.
    I to leci tak (przepis skopiowany kiedyś, dawno z netu)

    1 szkl. mąki
    1 szkl. maku (suchego, nie mielonego)
    1 szkl. białek
    1 szkl. cukru
    1/2 szkl. zimnego stopionego masła
    1 łyżeczka proszku do piecz.
    ewentualnie bakalie(orzechy, rodzynki, skórka)

    Białka ubić na sztywno, dosypując stopniowo cukier. Mąkę wymieszać z proszkiem i dosypywać powoli do białek, wsypać mak, wlać masło, dodać bakalie, wymieszać. Piec w formie keksówce ok 50 minut.
    Zalecana temperatura - 160 -180 stopni, w zależności od piekarnika.


  • Wow, dzieki @kasha za szybki odzew :) Fajne proporcje w tym piegusie, juz po jednym przeczytaniu przepisu zapada w pamiec. Tak sie sklada, ze mam szklanke bialek B)
    Jadlas go moze albo pieklas? Jaki on wychodzi? Taki sztywny jak keksy czy raczej taki puszek biszkoptowy?
  • Rejczel powiedział(a):
    Z zup sycacy jest na pewno krupnik, bo z wkladka miesna a przy tym lagodny i pozywny.
    Albo rosołek na szyjach indyczych z duuuużą ilością makaronu i pietruszki.I z marchewką.
    I z lubczykiem.

    Albo kurczak/indyk w sosie pomidorowym z oregano i bazylią.
    Albo spaghetti  czyli to samo co wyżej tylko z mięsem mielonym.
    Może nawet z odrobiną czosnku lub cebuli?(czy tez zakazane?)
    Podziękowali 2Rejczel uJa
  • edytowano października 2017
    Puszek,pycha.Dawno nie piekłam,u mnie zawsze po pączkach, bo białka zostają :mrgreen:

    ps.i nawet nie z masłem a z jakąś tam margaryną
  • Oh, robisz rosol na szyjkach indyczych? Ja zawsze do krupniku laduje jednego " weza" ;) oprocz tego jedno goloneczko indycze albo skrzydlo ale przewaznie waz plus golona. W szyjce jest mnostwo kolagenu wiec jak ktos ma problem ze stawami, to zamiast wszczepiac sobie endoprotezy - zawczasu pichcic zupy.
  • uJauJa
    edytowano października 2017
    dzięki ! przy wyjcu nie mam jak gotować, musi to być coś co ugotuję wieczorem jak młoda akurat śpi albo jest noszona przez ojca, i co mogę sobie potem szybko odgrzać, albo zjeść zimne, wiecie o co chodzi taki bigos np:D dobry i na śniadanie i na obiad i na kolacje ;)

    a jak zrobić dobre kaszotto?

    mięso upiekłam i jem do kanapek, ale jak mi się chce ciepłego to zagrzeję :)
    ryżem z jabłkami się nie najem, znaczy chętnie zjem ale za 20 minut znowu jestem głodna, a nie mam tyle czasu żeby jeść

    strogonof to dobry pomysł ! muszę poczytać jak się go robi, był tu kiedyś taki wątek

    no i tarta mniam ! uwielbiam, mam sporo masła od mamy, no ale bezmleczna i bezjajeczna (oby nie bezglutenowa ;( ) dieta mnie ogranicza (zapomniałam wyżej napisać)
  • A tego kurczaka w sosie pomidorowym to jak robisz, @kasha?  Tak step by step poprosze, bo mi w duszy zagralo, ze to dobre moze byc :)
  • @Rejczel szybko :wink:
    Cebula w kostkę i na patelnię -myk-zeszkli się to do gara (a w garze tak ze szklanka wody).
    Cycki kurze w kostkę i na patelnię żeby się białko po wierzchu ścięło -cyk-i do gara.
    Ziele angielskie,dużo origami,dużo bazylii,cząber,jak mam to czosnek.
    Wszystko do gara i dowalam przecieru pomidorowego/koncentratu pomidorowego duuużo.Zwykle ok.litra.
    Zagotuje się to wrzucam paprykę pokrojoną w kostkę.
    Trochę cukru,trochę soli,dużo pieprzu (moi lubią).

  • Ojeja, fajne! Takie koko w Budapeszcie :) Kradne przepis!
  • @uJa, na pewno Ci tu specjalistki.od bez bez bez doradzą jak zrobic tarte i cos na tarte smaczne i bez bez bez.
  • a jeszcze pytanie, klarowałyście kiedyś masło? taką większą ilość?
  • @uJa tak,powolusieńku, na maleńkim ogniu,w wysokim garnuszku.
    Najpierw się robią takie farfocle i można je zdjąć jak burzyny z rosołu ale jak przegapisz to i tak opadną na dno i wyklaruje się sam tłuszcz.
    Jak zastygnie to dla pewności można całość ze dwa razy wypłukać w zimnej wodzie.
  • Makaron cannelloni jest tez super. Mozesz faszerowac czym chcesz, potem zalac sosem pomidorowym i na.zimno i na cieplo ok, na drugi dzień tez bylo pyszne.
  • Surowy zapiekać czy podgotować ?
  • Moja tesciowa klaruje maslo tak jak pisze @kasha a pod garnczek podklada taka plytke zeliwna dla pewnosci, zeby sie za szybko nie topilo, nie spalilo. Przelewa potem do slojow, takich niskich, na to szklana nakrywka, gumowa uszczelka i taki zelazny zawias. I tak sie zassie, ze moze sobie stac w spizarni jakis czas.
  • Ladowalam do surowych rurek grzyby, a do innych szpinak. Szpinak i grzyby juz podduszone.

    Potem surowe ukladalam w formie,.zalewalam.szczodrze passsata i do piekarnika. 
    Podziękowali 2Ewasz madzikg
  • A jakieś makaronowe zapiekanki - np. z mięsem mielonym i sosem pomidorowym. Albo sos i makaron?
  • O i pizza tez mozna kilka dni jeść i podgrzewac lub nie.
  • Kolejny raz spleśniał mi zakwas z buraków. Nie wiem co robię źle. Bardzo go potrzebuję ale szkoda mi eko buraków żeby znów je wyrzucić.
    Proszę macie jakiś przepis, który zawsze wychodzi?
  • Moż jakiś naczynie trefne? w czym robisz?
  • Macie jakies fajne przepisy na ciasto bez pieczenia? Piekarnik nam się rypnal, nie ma w czym upiec ciasta a niedziela bez ciasta się nie liczy. Wiec ciasto bez pieczenia i jeszcze jakby bylo proste. Wszyscy zagilabi, ja tez wiec musze cos upichcić jednym rencom i jednym okiem - druga polowa ciała musi odpoczywać :)
  • @Agnieszka82 stefanię upiecz - na herbanikach kładzie się masę na to herbatniki, polewa i fajnie posypać wiórkami kokosowymi. Tu przepis: http://wwwpysznejedzonko.blox.pl/2008/10/Ciasto-Stefania.html
    jak masz, to zamiast margaryny lepiej masło. Ale wyjdzie z każdym tłuszczem. Warto też dać do środka wiórki do tej masy. Proste i szybkie pamiętam, że dzieci bardzo lubiły.

    Podziękowali 1Agnieszka82
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.