Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

bardziej i mniej banalne problemy kuchenne :)

13031333536148

Komentarz

  • Ptasie mleczko: mleko skondensowane i galaretki, na necie znajdziesz przepis. Na spód biszkopty.
    Podziękowali 1Agnieszka82
  • edytowano października 2017
    Agnieszka82 powiedział(a):
    Macie jakies fajne przepisy na ciasto bez pieczenia? Piekarnik nam się rypnal, nie ma w czym upiec ciasta a niedziela bez ciasta się nie liczy. Wiec ciasto bez pieczenia i jeszcze jakby bylo proste. Wszyscy zagilabi, ja tez wiec musze cos upichcić jednym rencom i jednym okiem - druga polowa ciała musi odpoczywać :)
    Proponuje wafla lub po krakowsku: piszingera :) Blaty waflowe i masa domowej roboty.

    Tutaj sprawdzona masa do piszingera od mojej pani, krakowianki u której mieszkalam na stancji, obok Radia Krakow :) 

    Jedno masło
    Jedną tabliczka gorzkiej czekolady
    2 całe jajka
    0.5 szklanki cukru
    +- łyżka kakao prawdziwego do smaku
    Łyżka mleka

    Masło pokrojone w kostki rozbić robotem. W rondelku na małym ogienku rozpuścić w lyzce mleka czekoladę. Dodać cukier, jajka, kakao.
    Przestudzic.
    Dodawać po trochę do masla. Zmiksowac razem. Przełożyć wafel.

    Ps. Nie wstukuje mi się cyfra jeden ani symbol małpki i dlatego pisze słownie "jeden". Pisze z telefonu córki. Swój rozwalilam. Jest o tym w wątku o zaletach i wadach...

    Podziękowali 1Agnieszka82
  • @Kika0 a dajesz kawałek chleba na zakwasie? Do tych buraków? Robisz w naczyniu szklanym? Musi stać w cieplym miejscu, u mnie w kuchni. Ja teraz zamiast chleba wlewam odrobinę wody z ogórków kiszonych.
  • Robię w ceramicznym baniaku i też dodaję zakwas z ogórków kiszonych
  • No teraz dzieki Wam mam listę ciast na kilka najbliższych tygodni :) dzis sil zbraklo na pichcenie i pozostala najprosztsza " stefanka" z budyniem i herbatnikami. Moi zjedzo wszystko jak leci.
  • Ja jeszcze robię spod do tarty z płatków owsianych i wiórek kokosowych bez pieczenia a nawierzch co mam
  • Jejciu! @Skatarzyna ; :) Dziekuje! :) To wlasnie takie coś bylo, moze w tym przepisie z moich wypiekow jest kapke wiecej maku, niz w tym placku weselnym. Tak ze zdjecia wnioskuje ale moze mi sie zle zdaje :) Ja bardzo lubie mak i moze byc go choc ile. Krem wydaje sie byc delikatny, taka chmurka. Wiesz co, upieke i zdam relacje co mi wyszlo. Tylko mam zagwozdke: jak zmielic migdaly. A moglabym np.wziac platki migdalowe i przesiekac je drobniutko nozem?
  • @ola_g buuu, uczulenie na migdaly :/
  • U mni śmiesznie, bo od świeżych natychmiast puchnę i nie mogę jeść, za to dobrze uprażone już mi nie szkodzą, podobnie mam z owocami.
    Podziękowali 1czekolada
  •  @ola_g ; tego przepisu 
    http://www.natchniona.pl/najlepsza-tarta-bez-mleka-i-cukru/

    @Rejczel ja mielilam.w blenderze kielichowym
    Podziękowali 1ewaklara
  • Blendery mam dwa ale takie zwykle. W sumie dzieki @zapominajka, to jest dobry trop, sprobuje te platki zblendowac.
  • Orzechom dajemy radę przepuszczając przez stary wiszący młynek "do kawy", taki z korbą.
  • @Rejczel ja używałam jeszcze młynka do kawy i maszyny do robienie mleka
  • Nie mam zadnego z tych urzadzen. U nas sie jeszcze cepem młóci :)
  • A powaznie to sprobuje platki migdalowe zwyklym blenderem zaatakowac i zobaczymy co sie bedzie dzialo.
  • Czy pieczarki mogę zamrozić? Mam kilogram, zjadłem trochę z cebulką,  ale dzieci nie podzielają mojego entuzjazmu i nie wiem co z resztą. 
  • jan_u powiedział(a):
    Czy pieczarki mogę zamrozić? Mam kilogram, zjadłem trochę z cebulką,  ale dzieci nie podzielają mojego entuzjazmu i nie wiem co z resztą. 

    Mozesz zamrozić ale za pięknie wyglądać nie będą.
    Podziękowali 1jan_u
  • Zapiekanki z reszty pieczarek
    Podziękowali 1jan_u
  • Zamrozic, a potem na pizzę czy do naleśnikow jak znalazł.
  • o to to, farsz zrobić, wtedy "niewyględność" ujdzie ;)
  • Robiłam tort bezowy z powidłami śliwkowymi i cynamonem  moich wypieków. Wyszedł pyszny, tylko za krótko stał w lodówce po przełożeniu. Źle się kroił. Został mi kawałek na dzisiaj i był bardzo dobry. Nic mu się nie stało. Bezy zewnętrzne były chrupiące, tylko środkowa miękka. Kroił się idealnie. Przechowywałam go w lodówce.
  • Pół wielkie dyni uochalam w garze dla chłopaków. Co z resztą,? Można w kostce xamrozic393999? 
  • Czy da sie zrobic pizze bezglutenową? Takoz bezglutenowe ciasto np ze sliwkami? W ogole jakiekolwiek - w miare dobre i proste.
    Poratujcie przepisem.
    W. zaprosila sobie kilka kolezanek. Okazuje sie, ze jedna na diecie.
    A mielismy plan na pizze. 
  • Mozna zrobic normalna a tej jednej mniejsza.
  • No ale czy wyjdzie pizza no z maki gryczanej?
    Przepraszam, ale laik w temacie jestem...
  • Dzieki!
    Mam nadzieje jakos wybrnąc. Coś wymyslę...
  • Ja robilam szarlotkę pól na poł mąka ziemniaczana i gryczana (zmielilam kasze gryczana niepalona)
    Podziękowali 1Małgorzata32
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.