Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

bardziej i mniej banalne problemy kuchenne :)

13233353738148

Komentarz

  • Skatarzyna powiedział(a):
    O, właśnie miałam dopisać, że jak by mi się nie chciało z mięsem babrać albo nie miała bym czasu, to bym zrobiła,jak MonikaN radzi :smiley: 


    Wczuwam się w problem, bo sama.mam zawalone zatoki, tylko bez trojaczkow ;).
  • Taki 70 dekowy kawalek szynki to wyjdzie mały pipek po tym calym pieczeniu. Ja bym sobie dala spokoj. Celowalabym bardziej w salatke z szynka i roznymi fajnymi skladnikami, mozna tez podsmazyc lekko i do zapiekanek dodac, plus pieczarki, cebulka, mozarella na dach i takie robotki.
    Podziękowali 2Felicyta babka4
  • Jak przygotowac do mrozenia warzywa, zeby potem byl taki gotowy zestaw prosto na patelnie? ( sa takie gotowe zestawy) one sa blanszowane czy gotowane?
  • Jak ta gt0wana zrobić? Przepis? 
  • Może być w małym garneczku takim że akurat na ten kawałek czy kąpać bardziej się powinno,? 
  • np. jak tu:
    https://www.przyslijprzepis.pl/przepis/schab-gotowany-10-minut
    ja daję mniej przypraw, tylko pieprz, sól, listek, dużo czosnku i majonez.
    Podziękowali 2MAFJa zapominajka
  • Po co daje się majonez do gotowania?
  • nie wiem, ale we wszystkich tych przepisach się powtarza, mam, to daję ;)
    Podziękowali 1OlaN.
  • U nas bez majonezu, za to chrzan i musztarda :)
    Podziękowali 1OlaN.
  • Dałam wszystko to poza tymiankiem. Gotuję się i pachnie wielkanocna.. Czyli że majeranek i czosnek? 
  • Tak się zastanawiałam po co. Gotowałam bez majonezu i wyszło dobre.
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • To ma tak pachniec. Tak milo i przyjemnie, ze synowie moi się doczekac nie mogą, a potem jedzą na kanapki i na obiad :).
  • Co do szynki bym zrobiła tak
    zagotować wodę posolić przyprawić liść ziele i wrzucić cały kawał .
    Jak zmięknie zrobić sos np.smietanowo chrzanowy lub koperkowy.
    I jest sztuka mięsa w sosie.
  • placki dyniowe - dynię ścierać na tarce czy zrobić puree?
  • Przypomniałam se. Właśnie drugi raz skończyło się gotować.. Przeraża mnie słono tej zupy. W której to pływa 80g
  • Robiłam muffiny. Opadly po pieczeniu, zakalec się zrobil. Mam w lodowce jeszcze troche ciasta. Mogę cos zrobić, żeby mi wyszły? Podwyższyć temp, dodac mąki?
  • Nakladam lyzka, na pewno nie da się nalać. Pierwsza partia się troche rozlala, to znaczy pod wpływem wilgoci i ciężaru papilotki się rozplaszczyly. W przepisie bylo 170, może tu pies pogrzebany... A dlugo pieczesz?
  • @MAFJa ;
    80g soli na taki kawałek mięsa? 
  • Tak stało w przepisie na kilogram podlinkowany przez Skatarzyna ja mniej i tak dałam.. 
  • A ja sie tak nie bawie w papilotki tylko biore keksowke i ciaaach, pieke ciasto muffinkowe z bakaliami. Nic mi sie nie rozwala. Zawsze wyrasta, dobrze sie kroi. Na wierzch daje polewe swojej roboty. Acha i nigdy nie pieke jednej keksowki, zawsze dwie, jest czym dzielic.
  • Jako, że u nas do nalewania ciasta do foremek mufinkowych w kolejkę ustawiają się dzieci, to proces ten długo trwa, a jednak zawsze wyrastają. Może za mało proszku albo coś z proporcjami nie tak. Zauważyłam, że jeśli piekę w formie silikonowej to potrzebują więcej czasu, tak samo jesli dam dużo bakalii/owoców. No i jeśli nie ubija się piany z białek to jednak spulchniacza musi być odpowiednio dużo.
  • I jak to mięcho wyszło @MAFJa ?
    Podziękowali 1hipolit
  • U nas maz gotuje zupy. Czasem wykorzystuje taki wywar po gotowaniu mięsa jako bazę.
    obawiam sie, ze po takiej ilosci soli miałby wiele wspólnego z plakatem „bo zupa była za słona” ;) 
  • Wyszło pyszne ale przesolone.. Wywar też w dużym rozciencxeniu próbowałam wykorzystać ale się nie da po prostu.. Gotuję teraz to mięso jeszcze raz z ziemniakami w nie osolonej.. Mam dość wróciłam pasowania z dziewczynkami i.. Nie ten watek
    Podziękowali 1edytam
  • Ola_g ja je robiłam wczoraj... I zostalo mi pól ciasta wymieszanego w lodowce :/ wiec z tego co piszesz, guzik mi z nich wyjdzie. Ale na pewno winna temp., pieklam w 170 i 45 minut się piekly. Dopiero wracam do domu i zastanawiam się, co dodac, żeby cokolwiek z nich wyszło .
  • Ugotowane w ziemniaczance mięso się odsolilo a ona z chochla tego SŁONEgoo wywaru bardzo dobra zupa
  • Juz się chyba nie będę bawić w papilotki tylko zrobię jak pisala @Rejczel - na blaszkę. Ale ta maka mi gra, może bylo to wszystko tez troche za mokre. A ciasta właśnie byloby mi szkoda, bo to miały być muffiny dyniowo-pomarańczowe z czekolada... Na loterie do przedszkola :/
  • Generalnie zadowolona Estee ale ile takiej soli na kawałek mięsa powinno być.. Tych innych przypraw też wydawało mi się dużo a jednak bardzo dobre wyszło nie przedobrzone
    Podziękowali 1edytam
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.