Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

bardziej i mniej banalne problemy kuchenne :)

13334363839148

Komentarz

  • no dobra dobra mięso mamy mufinki mamy a co z moimi mrożonkami hę?

    Podziękowali 1edytam
  • Ostatnio gotowałam kawałek karkówki koło 2 kg i dałam okolo 1,5 łyżki soli (nie wiem ile gram, na oko sypnelam) i była ok.
  • Wydaje mi się, że to zależy czy ktoś lubi słono czy nie. Ja wolę niedosolone niż przesolone.
  • @uJa nie wiem, też jestem zainteresowana tematem. Jak przygotować warzywa do mrożenia, żeby były w stylu sklepowych "warzyw na patelnię"?
  • Robiłam z tego przepisu @Elunia ;, tylko soli dałam sporo mniej, bo zwykle daje mniej i trochę też szkoda mi było himalajskiej tyle sypac ;) i wyszło naprawdę dobre. Nikt nie mówił, że za mało słone. A i mięsa bylo więcej niż w przepisie.
  • A ja mięso przyprawiam ziołami, solą, czosnkiem. Stoi w lodówce ze dwa dni (w garnku, w którym mam gotować).Potem dolewam wodę już nie solę i gotuję jak napisano wyżej.
    Podziękowali 1edytam
  • edytam powiedział(a):
    @uJa nie wiem, też jestem zainteresowana tematem. Jak przygotować warzywa do mrożenia, żeby były w stylu sklepowych "warzyw na patelnię"?
    Też chciałabym wiedzieć. 
  • Myślę że one muszą być blanszowane,bo za szybko są gotowe jak na surowiznę.
    A dwa: w niektórych zestawach są ziemniaki,które mrożone surowe, są potem paskudne.
    A te z "warzyw na patelnie" smakują zwyczajnie.
  • myślę, że mrożenie przemysłowe jednak jest szybsze i w większej temp. niż domowe - może zrób małą partię i zobacz czy to zjadliwe?

    osobiście nie znoszę mrożonek i nie mrożę nic oprócz kostek lodu, truskawek i malin i czerwonej porzeczki jeśli mam za dużo na krzakach, ale to w takich ilościach, ze właśnie mi się pokończyło, czasem, ale baaaardzo rzadko mrożę mięso jak nie zdążę zrobić ale staram się zużyć je w ciągu paru dni, a i tak mi nie smakuje potem - znaczy wyczuwam różnicę, choć rodzina nie,

    mam wrażliwy smak i mrożonki wyczuwam na kilometr, dla mnie to niestety bleh 

  • Ja tez mam wrazliwy smak, wyczuwam jako pierwsza nawet odrobine skwaszone potrawy, nawet odrobine zepsute. Nie jem wtedy, nie jestem w stanie.
    Ostatnio kupilam na straganie gotowa surowke. Otwieram do obiadu, probuje najpierw: skwaszona. Maz mowi, pokaz: nieeee, doooobra jest... 
    Nie dalam mu tego jesc. W domu przeczytalam info z opakowania i byla niewlasciwie przechowywana, zamiast w tem.ok 6'C to staly wszystkie salatki na ekspozycji, na drewnianej skrzynce.
  • Dziś byłam na szkoleniu kulinarnym .

    Gulasz z sandacza z grzybami leśnymi.
    Było dobre.
    Tylko migrena mnie dopadła w połowie.
    Podziękowali 1madzikg
  • Kto mi powie czym się różni tort tiramisu na żółtkach od tego na bitej śmietanie? Który lepszy?
    Zawsze robiłam na śmietanie więc nie mam porównania.
  • Na śmietanie ,zdecydowanie mi smakował bardziej
    Teraz na imprezie jadłam na żółtka i za ciężki był dla mnie
  • Masło zrobiłam!  Hura!
    Podziękowali 1nowa
  • Ja robiłam z tego przepisu ok 1 kg  
    2 razy styglo i dobre bylo
  • A gdzie macie ten dokladny przepis?mam kg szynki i chce zagotowac.
  • Kupiłam 2 śmietany 36% po 200 ml i wyszło ok 160 -180 g
    Jedna śmietanę za  2,4 zł 
  • edytowano października 2017
    Mój mąż mi powiedział: drogo
    A ja mu na to :ekologicznie!  :)

    Tośmy sobie po gadali. ...
  • Zagotowane, ale pachnie!
  • @ola_g upieklam w końcu dzisiaj te wielką muffinke - nie chciało mi się juz bawić w papilotki. Sypnelam duuuzo maki, sporo proszku, pieklam 25minut w 200 stopniach - wczesniej bylo surowe. Rozkrajac będę jutro, bo dzis byl tort i na pewno nie bylaby konkurencją :) pochwale się :) aha, nie opadlo jakoś strasznie
  • No dobra, mam kolejny problem - zostalo mibjeszcze sporo puree dyniowego. Co można z tego zrobić? Póki co placki, muffinki i kluski mi nie wyszly, wiec poziom trudności jakby wysoki :D
  • Zupę z zupą? Dodac to do bulionu?
  • Jak od razu rozpoznac czosnek chinski od naszego bez pytania sie pani sprzedawczyni, ktora czesto sama nie wie?
    Ten nasz jest mniejszy i lekko szaro- rozowy na luskach, czy tak?
  • @ola_g zjadłam muffine, no nie jest to ciasto zycia. Może jednak za dlugo pieklam. Albo nie wiem, co.
  • Elunia powiedział(a):
    Mam jutro niespodziewanych gości i muszę dzisiaj wieczorem coś upiec. Wracam z pracy o takiej godz., że sklep nieczynny, a do innego nie chce mi się jechać. Goście bezglutenowi.
    Pomyślałam, że upiekę biszkopt bezglutenowy i czymś poprzekładam. Posiadam w domu galaretki, budyń, mus jabłkowy, orzechy włoskie, mleko, czekoladę w słoiku, kompot śliwkowy, mus dyniowy i dynię, dżem z czarnej i czerwonej porzeczki.
    Jakieś pomysły?
    A da sie zrobic kruche bezglutenowe? bo sie nie orientuje? Bo jesliby sie dalo to masz na plesniaka: dzem z czarnej porzeczki, orzechy wloskie.
    Do tego biszkoptu mozesz zamaic takie przelozenie, ze mus jablkowy zmieszac z galaretka w proszku. Moja tesciowa robi taka mase, ze powidlo sliwkowe miesza z galaretka, super fajne to jest.
  • malagala powiedział(a):
    @ola_g zjadłam muffine, no nie jest to ciasto zycia. Może jednak za dlugo pieklam. Albo nie wiem, co.
    @malagala a dobry masz ten przepis? Pieklas juz kiedys z niego i bylo ok?
    Bo jakbys chciala- mam dobry, wyprobowany przepis z ktorego pieke to moje ciasto mufinkowe, dwukeksowkowe ;) W sobote pieklam, juz nie ma :)
  • @Rejczel mam z moich wypieków przepis, zawsze wszystko działało. Dawaj ten swój, bo puree jeszcze mam
  • Albo zrob @Elunia jeden blat biszkoptowy jasny a jeden blat ciemny + kakao. Ciemny bedzie ladniej wygladal przy jasnej warstwie budyniowej a jasny przy tym musie galaretkowym.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.