Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

bardziej i mniej banalne problemy kuchenne :)

13435373940148

Komentarz

  • @malagala ;ciasto mufinkowe for you:

    Skladniki:
    1,5 szkl.maki
    2 lyzki kakao
    1 szkl.cukru*
    1 tabliczka czekolady mlecznej startej nozem na grube wiory
    1 plaska lyzeczka sody
    1 plaska lyzeczka proszku do pieczenia

    2 cale jajka
    1 szkl.mleka
    0,5 szkl.oleju
    kilka kropli olejku migdalowego DrOetker

    *Kto woli mniej slodkie wypieki daje 3/4 szklanki
    ** Zeby uciekawic ciasto zawsze dodaje troche bakalii: orzechy wloskie, platki migdalowe, rodzynki tez pasuja ale u mnie jedno z dzieci nie lubi wiec rodzynku mam z glowy.


    Wykonanie:
    Mieszamy oddzielnie suche z suchymi, mokre z mokrymi. Laczymy. Blaszke wysmarowac cienko tluszczem i wysypac kasza manna/bulka tarta/maka - czym tam kto sypie.
    Piec w 180'C. Nie podaje ile czasu, bo kazdy piekarnik piecze inaczej ale orientacyjnie jakies 45' lub kapke dluzej. W kazdym badz razie- nie oddalac sie zanadto od piekarnika
    Podziękowali 1malagala
  • malagala powiedział(a):
    @Rejczel mam z moich wypieków przepis, zawsze wszystko działało. Dawaj ten swój, bo puree jeszcze mam
    W trakcie pisania dotarlo do mnie, ze moze Ty chcialas jasne mufinki a ja tu z czekoladowymi wyskakuje...Jasnych nigdy nie pieklam, nie mam przepisu.
  • @Rejczel chciałam żółte, to znaczy dyniowe ;) mam puree w lodowce.
  • No to...pupa ;)
  • Raczej klops. Może dyniowy? Co mnie podkusiło, żeby dwie kupic. Ja pezeciez nie lubię dyni...
  • @malagala, ale one ładne są. Same proszą by je kupić.
    Podziękowali 1malagala
  • malagala powiedział(a):
    Raczej klops. Może dyniowy? Co mnie podkusiło, żeby dwie kupic. Ja pezeciez nie lubię dyni...
    A zupe krem trza bylo...
  • Zupa krem będzie dziś. Jak nie wyjdzie, będę zbierać podpisy, żeby ustawowo zakazać mi kupowania dyni.
    Podziękowali 1Rejczel
  • Dobry przepis na ciecierzyce.

    Na hummus, albo na kotlety? Falafele chyba tez z ciecierzycy są.

    Podzielcie się, zeby wyszlo tak dobrr, ze dzieci walczą o ostatni kęs :).
    Podziękowali 1uJa
  • Ktos poratuje jakims fajny przepisem navdynie w occie? :)
  • tymka powiedział(a):


    Wyszly super, tylko się zapomnialam i wlalam wody trochę z ciecierzycy i wyszlo mi zbyt klejaco, dodalam odrobinę mąki i smazylam. Dzieci się nie bijo o falafele, ale zjadają ze smakiem. 
    Ps nie mialam kolendry. 


  • jak się nie ma kolendry, można dodać więcej pietruszki ;)
    Ja je baaaardzo lubię...!
  • Mięso to dwa razy po pięć minut przez nieuwagę zamiast wyłączyć zmniejszyła gaz i gotowa Lo się ponad pół godziny. Źle? 
  • Zrobilam zupę gulaszowa i jakas taka wyszla nie taka. Cos brakuje. Tylko co. Umami chyba. Mężowi nie smakuje. Da się jakoś uratować? Cały gar wyszedł tego. Nie mogę zrobić za ostrej bo mężowi nie wolno na wrzody.
  • Poprzednio wyszła pyszna, a teraz jakąś bez smaku. Za mało mięsa, za duzo warzyw może. Co by tu teraz zrobić żeby to uratować
  • masz soczewicę?
  • Poszukuję przepisu który gdzieś jest na orgu, ale go nie moge odleźć - na ciasto marchewkowe z olejem - robie to ciasto z wykorzystaniem dyni, a musze jedna duzą przerobic bo zaczeła sie psuć. i tak zrobię jeszcze zupe, ale dzieci chciały by to ciasto. 
  • Szare kluski - help, dziś zrobiłam drugi raz w życiu i znowu nie za dobre.
    Klejące, ciągnące, a w środku surowe niektóre... I cholernie się sklejają, jak tylko trochę ostygną
  • Ja mam ten problem z wszystkimi kluski.. A inni mają mięciutkie i niesklejajace... Choć akurat szare wychodziły.  O start nio robiłam w sokowirówce ziemniaki. I tego soku bardzo nie zawiłe dawałam sama resztę.  Ale ile nie pamiętam.  
  • Kluczowa może być odmiana ziemniaków i solidne ich odciśnięcie.
  • @Malagala, ja widzę teraz np. w Lidlu, że najczęściej sprzedaję dynie pepo. To dynie ozdobne. Da się je jeść, ale za smaczne nie są i do tego są wodniste. Najlepiej szukać dyni typu Hokkaido.
  • tymka powiedział(a):
    jak się nie ma kolendry, można dodać więcej pietruszki ;)
    Ja je baaaardzo lubię...!


    Mialam trochę obawy o przegięcie z pietruszką... dla dzieci 
    Podziękowali 1tymka
  • @Ania D. ja miałam hokkaido...  :| przynajmniej tak mi się wydaje. nie odciskałam jej, może to problem? ale po upieczeniu było trochę takiej wody, to zlałam, to samo po zblendowaniu i odstaniu. Nie wiem.
    Dzisiaj miałam zrobić w końcu dyniową, ale mi się puree wzięło i zepsuło. 

  • pierś z kaczki - jakiś dobry sprawdzony przepis poproszę
  • Przepisy od serca -wigilijny barszcz
  • Ula powiedział(a):
    Poszukuję przepisu który gdzieś jest na orgu, ale go nie moge odleźć - na ciasto marchewkowe z olejem - robie to ciasto z wykorzystaniem dyni, a musze jedna duzą przerobic bo zaczeła sie psuć. i tak zrobię jeszcze zupe, ale dzieci chciały by to ciasto. 
    Nie wiem, czy o ten przepis Ci chodzilo i pewnie juz za pozno, ale ja marchewkowe robie z tego przepisu
    http://wypiekizpasja.blox.pl/2012/03/Ciasto-marchewkowe-wg-Marthy-Stewart.html ;
    Robilam rozne, ale jak dla mnie to jest najlepsze.
  • znajdę gdzieś na forum przepis na rosół? (pamiętam że z indyczą szyją był, może ma ktoś zapisane?
  • Przepis na rosol? Dobre wiejskie mieso z kury, wloszczyzna( marchewku, pietruszki, seler, porek, kawalek kapusty wloskiej, zwiazany nitka peczek natki pietruszki lub troche lubczyku), kilka przekrojonych na pol i upalonych na suchej patelni cebul w koszulkach i czas. Rosol nie moze bulgotac, caly czas na malym ogniu, trzeba po troszeczke zimnej wody dolewac, szumy zbierac.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.