Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

bardziej i mniej banalne problemy kuchenne :)

15455575960148

Komentarz

  • Rukola moze nie tyle jest ostra co lekko gorzkawa w smaku, no taka specyficzna, ja nie przepadam.
    Podziękowali 1Aneczka08
  • Ja bym rukole podała jeszcze z czymś. Pomidorki np, jakieś ziarna
    Podziękowali 1OlaOdPawla
  • Roszponka jest delikatna (w biedrzr i lidlu znajdziesz)
    Podziękowali 1Bridget
  • Rukola jest świetna z pieczonymi burakami i np słonecznikiem i fetą 
  • no ja robiłam kiedyś baby szpinak słonecznik podprażony oraz pomidorki kokatjlowe feta i sos miodowo musztardowy i chce powtórzyć, tylko póki co szpinaku nie dostałam w dużym markecie, no jeszcze może gdzieś podjadę
  • Podpowiecie ile wytrzymają jabłka w garażu? W 12stopniach?
    Tak +/-
    Dziękuję.
  • jak kupne to i z 3 miesiące tyle w nich różności ;)
    a jak domowe to pewnie już niedługo

    a na serio to trzymam jabłka w korytarzu w szafie i do 3 tygodni są ok (Jak nie są zgniecione, nadpsute itd)
    Podziękowali 1wiesia
  • 15st, kupne.... Moze < miesiac pociagna.
    Dzieki @uJa trzymam w lodowce i nie wiem ile ciagna poza.
  • o to ja nigdy nie trzymałam jabłek w lodówce, tylko w takiej mini spiżarni coś miedzy 10 a 15 stopni tam jest, i raz na tydzien, raz na dwa kupuję jabłka i sobie tam siedza i czekają :)
  • A czy mogę prosić jeszcze o prosty przepis na ciastka bez mleka, względnie bez glutenu. Taki dla osoby co się piekarnika rzadko tyka?
    Takie żeby w 15min z dziećmi zrobić, wstawić do piekarnika.

    Coś w takim typie:


    takim okrągłym:

    lub muffiny?


    Pewnie nie wszystko w domu mam, a dziś po ostatnie zakupy.
    Może być napój ryżowy/owsiany, masło klarowane, nawet kakao przejdzie, jaja też.
    Coś z dziećmi chcemy upiec, bo poszczą przez choroby już tyle...
  • edytowano marzec 2018
    A z jogurtem przejdzie? 
    To sie bardzo szybko robi:
    http://wypiekizpasja.blox.pl/2012/03/Ciasto-marchewkowe-wg-Marthy-Stewart.html

    Edit: moze byc w formie do pokrojenia, a moze byc jako muffinki. Ja planuje go uzyc do mazurka w opcji bez glutenu, a jajka zastapic bananem.
    Podziękowali 1wiesia
  • Smiejecie sie, ze ja zdrabniam, hehe a jak tu nie zdrabniac, jak co i rusz napotykam na takie cuda :) To na spozywczaku wisialo. Pisaneczka powinno byc.... ;)
    Podziękowali 2Katia madzikg
  • edytowano marzec 2018
    I kiełbaska!

    E: mój mąż tak wszystko zdrabnia, ale już przywykłam ;)
  • Tak! Kielbaska koszyczkowa, schabik, baleronik, szyneczka, pisaneczka, kurczaczek, babeczka, chrzanik, pieprzyk i solka. I serweteczka. Wsiadamy do auteczka albo idziemy na nozkach do kosciolka.
  • @wiesia wszystkie napotkane w necie przepisy na mufiny wyjda jak zamienisz mleko na wode albo inny napoj mlekopodobny.

    Z kruchymi ciastkami.problem.bo musialyby byc na margarynie a nie na maśle a szkoda jej dodawac.

    Bezglutenowo nie podpowiem bo jeszcze nic smacznego bezgluta nie upieklam.

    Choc w sumie jak wpiszesz w googla mazurek migdałowy z kotlet tv bedziesz miec bez mleka i glutenu mega mega mega smacznie i na wielkanoc;)
    Podziękowali 1wiesia
  • @wiesia zobacz może takie ciastka (uwaga! pieczone bez termoobiegu potrzebują z 10 minut dłużej lub z 10 stopni wyższą temperaturę)
    http://www.lekkowkuchni.pl/2014/04/owsiane-ciastka-z-kokosem-bez-glutenu.html

    ciasto marchewkowe (smakuje też bez  polewy,proszek do pieczenia i orzechy również nie są konieczne)

    http://www.lekkowkuchni.pl/2014/10/bezglutenowe-ciasto-marchewkowe.html

    ziarenkowe batoniki


    http://www.lekkowkuchni.pl/2014/10/bezglutenowe-batoniki-orzechowo-owsiane.html

    muffinki (można użyć maki ryżowej/kukurydzianej czy każdej innej bezglutenowej)
    http://pinkcake.blox.pl/2012/01/Co-zabrac-na-kinder-party-A-np-muffinki.html

    Podziękowali 1wiesia
  • edytowano marzec 2018
    @Wiesia - robię co roku bezglutenowy mazurek cygański - najprostsze ciasto świata :)

    Niestety, coś nie tak z moim kompem i nie mogę wrzucić linka, ale zajrzyj na kuchniastarejpanny.blogspot.com.
    Podziękowali 1wiesia
  • Bardzo dziękuję Wam! Tak lamersko zadałam to pytanie... a tu tyle podpowiedzi!!! Mazurek brzmi jak z marzeń dla tych moich dzieci :) Dziękuje @uJa, @kasha, @Katia i @mamuma ; !
  • Ja robiłam kiedyś mazurki z mieszanki mąki kukurydzianej i ryżowej. Przepis był chyba na Kwestii Smaku. Nadzienie daktylowi-jablkowe z Moich Wypieków. Najlepszy mazurek jaki jadlam.
    Podziękowali 1wiesia
  • Byl opis do tego: bukiet dla faceta. Fajny, conie? ;)
    Podziękowali 1madzikg
  • Juz dawno narobilyscie mi ochoty na janeczki, zrobilam i są pycha;) rozwalkowalam cienki placek posmarowalam bezą i pokroilam szybko i sprawnie, wyszly bardzo ladne.
    Podziękowali 1kluska
  • Co można zrobić z dużą ilością śmietany 12%? Mam tego 12 opakowań.
  • Kremówkę;)  do niej trzeba duuzo śmietany, ale.nie pamiętam proporcji jak Ci zalezy to zadzwonie do mamy i zapytam.
    Podziękowali 1mamasara
  • @uJa jakbyś mogła to bym prosiła :)
  • Jaką surówkę z kapusty pekińskiej, żeby nie miała cebuli, jabłka i majonezu/śmietany?
  • Kremowke z kwasnej smietany? Nooo nie wiem ;)
  • Na ciasto 3 szklanki mąki kostka margaryny/masla 1 szklanka kwaśnej śmietany.
    Podziękowali 1mamasara
  • edytowano kwiecień 2018
    Szklanka. A mamasara ma 12 opakowan smietany. Zrob 12 kremowek, @mamasara i z glowy.
    Podziękowali 1mamasara
  • czekolada powiedział(a):
    Jaką surówkę z kapusty pekińskiej, żeby nie miała cebuli, jabłka i majonezu/śmietany?

    Pekińska ogórek świeży pomidor rzodkiewka i kukurydza.
  • Zrobiłam wczoraj styropian. Pyszny :). Poszła cała blacha. Zrobię jeszcze 2 razy i będzie po śmietanie  :D
    Podziękowali 1Bridget
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.