Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

bardziej i mniej banalne problemy kuchenne :)

15657596162148

Komentarz

  • A, bo zapomniałam po co weszłam w wątek :)
    Czy jak rzodkiewka w środku ma dziury to jest w kosz?
  • Wysłałam corke po masło i kupiła kasie :/ Piekę drożdżowe, będzie czuc w smaku?
  • edytowano maj 2018
    Zalezy czy masz czułe smaki. Sa osoby, ktore pieka wszystko na margarynie i sie zajadaja jaka pychota ;) Raz na margarynie nic sie nie stanie i zebow nie wybije ale roznica w smaku jest na pewno.
    Podziękowali 2Aga85 efka
  • Dodałam, inaczej musiałabym wyrzucić. Zobaczymy  B)
  • Jak upieklas bez kruszonki to mozna tak jak bulke kroic, w grubsze kromki, po wierzchu drzemikiem posmarowac i pójdzie :)
  • Jakis dobry przepis na makaron z sosem i jakimś kurczakiem? Szczerze , nie robię takich dań bo raczej wole ziemniaki , kasze i ryż . Przyjeżdża jutro siostra ze Stanow z amerykańskim narzeczonym, ktory je  w głównej mierze makarony . Ryb nic , pierogi tez nie .... to mu ten  makaron zrobie . Tylko co ???? Na słodkiej śmietanie rozpuścić ser ?
  • @ewap prosto i na temat. Musze tylko podpytać czy szpinak lubi ... bo nasza rodzina uwielbia . Dziękuję z całego serca . 
  • Quintana powiedział(a):
    @ewap prosto i na temat. Musze tylko podpytać czy szpinak lubi ... bo nasza rodzina uwielbia . Dziękuję z całego serca . 
    a jak nie lubi to polecam
    Szynka, cebulka, opcjonalnie pieczarki-poddusić , jak będzie już miękkie, zalać słodką śmietanką 12-18% (można i 30tką, ale ja nie bardzo lubię), podgotować do zgęstnienia, dodać (na koniec!) sól, pieprz, ewentualnie zioła jakieś i potem na makaron(niezahartowany, coby ładnie sos go oblepił), na talerzu posypać zielonym czymś-ja pietruszką
    Podziękowali 1Quintana
  • OlaOdPawla powiedział(a):
    A szczawiową na jakimś wywarze robicie czy na wodzie?
    Ja na wodzie ;) 
    Podziękowali 1OlaOdPawla
  • Musze zużyc główkę czerwonej kapusty.
    Nie mam w domu jabłk. Co moge dodac?
    Jakies pomysły?

  • Chodzi Ci o to czym ewentualnie zakwasic? No jablka najfajniejsze. Ludzie dodaja tez ocet ale np. wrzodowcom ocet szkodzi. Hmm a jakby tak kapinke wody spod ogorkow kiszonych?
  • Co dać zamiast octu winnego do marynaty mięsa na grilla.? . Gdzieś mi zniknął podejrzewam porządki męża.. Mam spirytusowy ale to chyba nie.. Majonez? 

  • @OlaOdPawla szczawiową robiłam na wodzie.
    @Rejczel dałam całe jajko i nie pływały mi farfocle. Sporo wody z zupy stopniowo dodałam i cały czas w garnuszku mieszałam.
  • Karkówkę w ketchupie z przyprawami albo w oleju z przyprawami marynowalam , kurczaka w oleju z przyprawami. Nigdy nie dawałam octu, a zawsze dobre wychodziły @MAFJa ;
    Podziękowali 1MAFJa
  • Kapustę czerwoną robilam z tartą marchewką i chrzanem. Zalewa byla do tego ocet, cukier, sól, olej i na drugi dzien pycha. Szukac proporcji czy juz nieaktualne? Małgorzata 32?
  • Surowka z czerwonej kapusty. 
    2,5 kg kapusty
    2 duze marchewki
    Zalewa
    Pół szkl chrzanu
    1 szkl oleju
    3/4 szkl cukru
    1,5 łyżki soli
    Zagotować i zalać dzień wcześniej.
    Pyszna. Tylko dla mnie ilość zbyt hurtowa.
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • Z białej jeszcze lepsza
    Główka bialej
    2 papryki w kosteczke
    2 ogórki swieze w kosteczke
    Por duży poltalarki
    Zalewa
    3/4 szkl oleju
    1/4 szkl octu
    1/4 szkl wody
    Musztarda francuska
    1 lyzeczka soli
    1/2 szkl cukru
    Zagotować i zalać dzień przed podaniem
    Wiem wiem. Ocet i cukier samo zlo.
    Podziękowali 1blaekie
  • A ile tej musztardy @karolinamika,  caly sloiczek?
  • A i czy zwykła musztarda może być
  • Cały. Zwyklej bym dala mniej, bo jest duzo ostrzejsza niz francuska
    Podziękowali 2nowa Rejczel
  • Mielone wieprzowe, marchewka, seler, papryka - da się z tego zrobić coś ciekawego? Tylko nie kotlety mielone ani spaghetti, bo już patrzeć się nie da. 
    I żeby można było zjeść z kartoflami albo kaszą. 
     
  • Klopsiki?
    Podziękowali 2Hope MonikaN
  • Skąd Wy bierzecie tyle fajnych pomysłów? Muszę się na kurs gotowania zapisać...
  • edytowano maj 2018
    Mielone podsmazyc z wszystkim poza papryka. Dodać cos pomidorowego.
    Edit: ugotowana kaszę tez mozna w to wmieszac.

    Paprykę nadziac tym farszem, po wierzchu podyspac serem. I zapiec 
  • Widzicie, ja uwielbiam i Paprykę i pomidory i baklazany i cukinie faszerowane, a te moje towarzystwo!!!!!  To zje od biedy i z bólem te faszerowance jeśli są z mięsem.... Najczęściej wyjedza mieso. Nie rozumiem jak mozna nie lubić pieczonego baklazana :).

    Ostatnio jadlam pizzę z baklazanem. 
    Pizzę z cukinia.
    A wczoraj pomidorowa z sosem pietruszkowo, czosnkowym.
    Moi się patrzą i krzywia ;).


    A jaka pyszną jest cukinia faszerowana cukinia, cebulką, papryka i lekko posypane serem.. 
  • @mader, zazdroszczę! 
  • Myśmy ostatnio z mielonego robili odwrócone gołąbki ;). Kapustę poszatkowac, przesmazyć z cebulka i przyprawmi  jakie kto lubi. Musi zmięknac. Ostatnio dodaliśmy do tego nieco przechodzoną czerwona papryke. Mielone wymieszać - z ta kapusta, na kg dodac tak około szklankę suchego nieugotowanego ryżu, ze dwa jajka, posolić, popieprzyc itp. Ukształtowac nie za małe kotlety. Kotlety obsmazyć partiami, w garnku ostatnio zrobiliśmy tak, ze na dno poszła puszko pomidorów w zalewie, na to poukładaliśmy te "gołąbki", zalać np. rosołem i jeszcze można dodac sos pomidorowy, dusic ok. 20 min. Moim dzieciom smakowało :) tak naprawdę to jest sposób na wykorzystanie np. ćwiartki kapusty, z której normalnych gołabków juz sie nie da zrobić. 
  • Kupilam baklazany i cukinie, Wasza wina  B)
  • Pomocy!
    Mam wyrosniete surowe ciasto drożdzowe na pizzę, ale wyskoczył nagły wyjazd i dzis go nie użyję. Zamrozić nie mogę (brak miejsca).
    Da sie przechować do soboty jakoś, zeby zachowało zdolność wyrastania ?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.