Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

bardziej i mniej banalne problemy kuchenne :)

15556586061148

Komentarz

  • czy ktoś robi flaki i może podzielić się sprawdzony przepisem? oczywiście z mrożonych lub innych przygotowanych co nie wymagają tego czyszczenia itp
  • @Aneczka08 do flaków potrzebujesz rosołu (albo bulionu z kostki) plus ugotowanych warzyw rosołowych: marchewki,pietruszki.
    Do doprawienia imbiru,gałki muszkatołowej, majeranku, jak lubisz to słodkiej papryki w proszku , zasmażki z mąki i masła.
    Warzywa gotujesz w rosole (w wodzie z kostką rosołową) z liściem laurowym i kilkoma kulkami ziela angielskiego.
    Jak warzywa się ugotują to kroisz je w paseczki (najlepiej w julienne jak masz czym :wink: ),tak samo w paski kroisz mięso (flaczki).
    Wrzucasz mięso do rosołu gotujesz +/- 30 minut ,dodajesz warzywa,następnie doprawiasz solą ,gałką,dodajesz majeranek,z mąki i masła robisz zasmażkę,zagęszczasz całość.
    Na sam koniec doprawiasz do smaku imbirem,papryką ew.pieprzem.
  • no dobrze ale jak kupie mrożone flaki to je od razu do rosołu czy napierw w wodzie, która wylewam?
  • edytowano kwiecień 2018
    To zależy co producent napisze na opakowaniu :wink:
    Ale tak dla pewności możesz wstępnie obgotować w wodzie z 10 minut.
    Jak bardzo będą "dawały" to jeszcze raz tak samo.
    Podziękowali 1Aneczka08
  • Ja tak robie z kazdym miesem ze sklepu. Pierwsza woda razem z szumami wylewam i dopiero przekladam mieso do wlasciwego garnka.
    Podziękowali 1Bridget
  • Macie jakis wypróbowany przepis na karczochy? W internecie jest pelno. Ale nie wiem który wybrać, o i jeszcze taki, zeby dzieci jadly.
  • Nie @MonikaN podbije Ci. Karczochy w oleju ze sloika lidlowego to byl u nas mega rarytas. Ty masz pewnie swieze :)
  • @uJa i inni, którzy kostkę alpejską z Moich Wypieków robili - czy warta zachodu i kosztów poniesionych? Chciałam zrobić jakieś bardziej wymyślne ciasto i zastanawiam się nad nią. Robić?
  • Sama nie wiem, smakowalo mi ale drugi raz nie prędko zrobię.
  • Wczoraj jadłam super salatke - gotowane buraki pokrojone w kostkę,  rukola, ser feta, podprazony słonecznik i sos winegret. Ponoć to carpaccio w wersji wege.
  • @blaekie ja te buraki kroje w cieniutkie półprzezroczyste plastry i wtedy wyglądają rzeczywiście jak carpaccio 
    Podziękowali 1blaekie
  • Czy można odkwaśnic za kwaśny bigos?
  • edytowano kwiecień 2018
    Przychodzi mi do glowy radykalny ale szybki pomysl: wziac czesc tej kapusty z bigosu i przeplukac na sicie i z powrotem dolaczyc do calosci.
    Albo dogotowac osobno troche kapusty kiszonej( uprzednio przeplukanej i ze dwa razy odlac gotujaca sie wode spod tej kapusty, zeby byla w miare neutralna w smaku a juz na pewno nie kwasna) i "domaić" ja do tego kwasnego bigosu. Moznaby tez przelamac ten kwasny smak wedzona sliwka, lagodnym koncentratem pomidorowym w nieduzej ilosci, moze ugotowanym ziemniakiem pokrojonym w kosteczke. 
  • A jakby doslodzic? Z zupa pomidorowa działa, na biosie nie próbowałam 
  • Dogotować świężej kapusty i potem połączyć.
    Ewentualnie ze 3 -4 jabłka na tarce potarkowac i dodać.
  • Daję sporo duszonej cebuli.
  • Ktoś ma do oddania podzielenia się grzybkiem takim co to się kefir robi? Mi myszą zerzarla
  • Kupilam zielone szparagi. Co się  nimi robi? Obrać trzeba? Tak jak marchewkę, obieraczka? Na parze potem?
  • O i nawet mam serek. Dzięki.
  • Zupa szczawiowa. Chce odtwarzać smak dzieciństwa. Moja mama dodawała rozbeltane jajko, tylko nie wiem co do niego dodawała czy mleko czy wodę czy może jeszcze mąkę:(
    Wychodziła zawiesista i pyyyszzna. Wiem, że szczawiany, ale raz choć raz bym ugotowała.
    Możecie podzielić się swoimi sposobami na szczawiową?

  • Ja dodaję pokrojone ugotowane na twardo jajka (lubimy dużo) na koniec gotowania. Moja uluniona zupa. 
    Podziękowali 2edytam OlaOdPawla
  • Zabielam śmietaną jak mam to 30% wtedy jest jeszcze lepsza.
  • Jakie łatwe i smaczne lekkie ciasto chętnie z galaretka. Mam biszkopty i herbatniki, chyba gotowy krem, jakieś budynie, jajko, sproszkowane migdały, rodzynki, galaretki, brzoskwinie z puszki, banany, dżem.. Gorzka czekoladę.. Dla tosi na imieniny
  • MAFJa powiedział(a):
    Jakie łatwe i smaczne lekkie ciasto chętnie z galaretka. Mam biszkopty i herbatniki, chyba gotowy krem, jakieś budynie, jajko, sproszkowane migdały, rodzynki, galaretki, brzoskwinie z puszki, banany, dżem.. Gorzka czekoladę.. Dla tosi na imieniny
    Na biszkopty krem budyniowy, na krem budyniowy galaretka z owocami

    Najprościej
    Podziękowali 1MAFJa
  • edytowano maj 2018
    Zrobiłam tę szczawiową. Pod koniec gotowania dodałam rozbeltalam jajko ze śmietaną i mąką. I dodałam duuuzo jaj na twardo. Wyszło jak w rodzinnym domu. Dzieciaki o dolewki prosiły :)
    Podziękowali 1hipolit
  • Ja szczerze mowiac nie slyszalam o dodawaniu do zupy calych surowych, rozbeltanych jaj. Podbijam zupy ale samymi zoltkami, ktore zreszta pieknie rozpuszczaja sie w nich a takie bialko jajka przeciez sie scina i plywaja takie fafroki. 
  • Te farfocle w szczawiowej zawsze były, czy to w babcinej czy w maminej zupie. 
    Teraz są w naszej, choć szczaw w słoiczkach wciąż od Babci <3
  • Mam sałatę lodową, rukolę, winegret. Co jeszcze dodać? Jakoś nie mam weny...
  • Pestkami granata posyp taki bukiet salat, granat fajnie przelamuje smak.
  • A szczawiową na jakimś wywarze robicie czy na wodzie?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.