Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kobiety nosicie spodnie?

1181921232440

Komentarz

  • "Dla mnie chustka, która aż pstrzy się od rozmaitych koronek takich wymogów nie spełnia."

    U nas w kościele znaczna część pań nosi mantylki i może dlatego nie czuję się nimi jakoś szczególnie podekscytowany. Jest to eleganckie nakrycie głowy, jednoznacznie związane z uczestnictwem we Mszy św. Ani lepsze, ani gorsze od innych.
  • "np taka kreacja upieksza kobiete?"

    Obie panie wyglądają ładnie i wdzięcznie :)
  • heh no może męzczyźni mają inny sposób postrzegania świata :)  i kobiet ;)

    o, a mi sie bardzo podobają takie czarne mantylki ..widzialam chyba na transmisji porzebowej JPII u niektórych Pań.
    nie znam się na tym czy to też mantylki, ale w każdym razie ładne i bardzo elegancko te panie wyglądały..


  • hyhy ale wszak sexappeal to dar od Boga :P jakby nie patrzec ;)

    fajne cudaczne cos (kwiaty?)na glowie :))
    bardzo mi sie podoba..szkoda ze ja np w czyms takim wyglądałabym jak karkatura  haha :P
  • Bosz, wam sie naprawdę nudzi...
  • Rozczuliłam się!!!!!!

    gofry!smietana! truskawy!!!! Rozkosz :))
    a tiulowa kiecka ;) eeee czemu nie ;) ale niestety wydaje mi sie ze dodaje kilogramow hehe
    fanie by z ..glanami wyglądala :D

    Kiedys uwielbialam bawic sie stylem..a teraz taka nudna sie zrobilam ;) ale skoro @Maciek podesłał inspiracje, inspiracje taką znalazłam, to na pierwsze spotkanie AMR na jakie dotrę zaloze taką tiulową kiece :P o! 
    hehe

  • Nie mam zadnego zdjęcia... @Inka, jakies robiła, ale nie sądzę, aby skupiala się akurat na mojej spódnicy.
  • Kiedy słyszę i czytam te różne słowa o potrzebie elegancji i podążania za modą w odniesieniu do przyodziewania się, wtedy mówię sobie, a gdzie podziała się świadomość często powtarzanej niegdyś prawdy, iż ubiór jest bandażem, który ma zakryć rany zadane nam przez grzech naszych pierwszych rodziców???

  • @Brawario, ale człowiek to jednosc ciała i duszy. Dlaczego uwazasz, je za cos gorszego, cos co wymaga zabandażowania?
  • Po grzechu pierworodnym nasze ciała nie są już chwalebne i doskonałe - podlegają one pożądliwości, grzesznym skłonnościom, etc., czego przejawem jest też zdolność odczuwania wstydu. Ubiór  - tak jak bandaż - ma służyć zakryciu i zaleczeniu owego wstydu i pożądliwości. Dlatego ubiór - na płaszczyźnie duchowej - jest przede wszystkim bandażem.
  • edytowano października 2013
    No to ja preferuje takie spodnice.to moja ulubiona. Niestety juz sie zuzyla i żałuję ze wiecej w roznych kolorach nie kupilam bo na wyprzedazy w pewnym markowym sklepie grosze kosztowala

    edit. podmieniam foto na bez twarzy ;)
  • Kiedy słyszę i czytam te różne słowa o potrzebie elegancji i podążania za modą w odniesieniu do przyodziewania się, wtedy mówię sobie, a gdzie podziała się świadomość często powtarzanej niegdyś prawdy, iż ubiór jest bandażem, który ma zakryć rany zadane nam przez grzech naszych pierwszych rodziców???

    moze w sensie doslownym odnosi sie to do ludow ktore na golaska biegaja
  • a tutaj prosze najnowsza kolekcja popularnej sieciowki i mozna znalesc wiele spodnic "slusznej" dlugosci
    http://www.zara.com/pl/pl/kobieta/spódnice-c269188.html
  • @Brawario dostalby chyba zawału, gdyby zobaczył jak idę wlanie ubrana na imprezę tematyczną ;)
  • Anka pokaz sprawdzimy :D
  • Plisowane tez fajne ale jednak strojne.mi sie podobaja jeszcze takie jak wkleilam ale Jeszcze z kieszeniami
  • Znalazłam takie zwykłe, proste, tradycyjne spódnice, nawet w wersji bardziej zimowej, bo niektóre wełniane.
    Już myślałam, że nikt takich nie szyje.

  • ale fajne:) tylko ceny już nie...
  • M-Monia,..Czy to nie jakiś ukryty szowinizm? Czy Ty w ogóle lubisz kobiety?? 
    Mnie wypowiedzi Brawaria kojarzą się trochę z kazaniami Savonaroli. Piętnował wyszukany ubiór mieszkanek Florencji i nawoływał je do życia cnotliwego i ubioru skromnego. Dobrze, że symboli próżności palić nie musicie.
  • Znalazłam takie zwykłe, proste, tradycyjne spódnice, nawet w wersji bardziej zimowej, bo niektóre wełniane.
    Już myślałam, że nikt takich nie szyje.




    Wypatrzyłam jedną spódnicę
    Tzw must have :D
    która, która??? :)
  • edytowano października 2013
    No i znów oglądam sukienki na allegro :) Mam inspirację. 
     Czy to nie jakiś ukryty szowinizm? Czy Ty w ogóle lubisz kobiety?? Jestem ciekawa jak się zachowujesz w stosunku do kobiet. Jesteś w stanie podać rękę, przywitać się, patrzeć w oczy podczas rozmowy??? (Nie cierpię kiedy ktoś patrzy w ziemię albo w bok rozmawiając ze mną.)
     Ja się wychowywałem praktycznie wśród samych kobiet (Mama + dwie starsze siostry, tata mentalnie nieobecny). Do dziś zresztą mieszkam ze starszą siostrą. Taka sytuacja, chcąc nie chcąc rodzi szacunek wobec kobiet. Dodatkowo, najwięcej zrozumienia i poparcia mam wśród niewiast, więc tym bardziej muszę je lubić.
    Patrzę kobietom w oczy podczas rozmowy, potrafię się z takowymi przywitać i podać im dłoń.
  • edytowano października 2013

    No a wg Brawaria nie powinno się podkreślać piersi, ud, talii, biustu czyli tylko worek zostaje. Kolory i koronki też są nie do przyjęcia więc tylko szary worek zostaje. :(
    To jest nadintepretacja. Kolory mogą być. Koronki też - ale z umiarem (mantylki krytykuję dlatego, że tam tego umiaru nie widać). Delikatne i powściągliwe podkreślenie różnic anatomicznych wynikających z faktu bycia kobietą - też może być Ok.
    Są jednak pewne naturalne, ponadczasowe i objawione zasady skromnego i wstydliwego ubioru dla dziewcząt i niewiast. A są to:
    - żadnego odsłaniania bądź eksponowania sfer ciała (nie mylić z delikatnym podkreśleniem poprzez krój stroju), które tradycyjna teologia moralna nazywa "mniej skromnymi" (przez delikatność nie będę wymieniał szczegółowo o które części ciała się rozchodzi).
    - żadnego złota, srebra i przesadnie "trefionych" włosów
    - żadnych zbyt kosztownych sukienek
    - żadnych strojów typowo męskich
    Jeśli te reguły są zachowane, to można i podążać za najnowszymi trendami w modzie. Ale fundament musi być zachowany.
  • żadnego złota, srebra i przesadnie "trefionych" włosów 

    a obrączki to  czego mają być?

    i co to znaczy "trefione włosy"  
    :-O
  • żadnego złota, srebra i przesadnie "trefionych" włosów 

    a obrączki to  czego mają być?

    i co to znaczy "trefione włosy"  
    :-O
    Obrączki to wyjątek od reguły. Poza tym to nie jest ozdoba, ale symbol i znak wzajemnego oddania się sobie w małżeństwie.
    "Trefione" (przesadnie) to znaczy "zaplatane".
  • rozumiem, że żadnych kolczyków??
    Srebrnych i złotych (bądź imitujących srebro albo złoto) - oczywiście, że nie (to jest objawiona przez Boga zasada skromnego stroju). Małe, ledwie widoczne kolczyki, zrobione z innego rodzaju materiału - moim zdaniem mogą być OK.

  • My potrzebujemy ładnie się ubrać, zrobić włosy, paznokcie, pomalować oczy tuszem na wyjście. Przynajmniej większość z nas.
    Każda płeć ma swe specyficzne wady i skłonności do grzechu. My mężczyźni lubimy np. popisywać się swą wiedzą albo siłą fizyczną - i należy z tym walczyć. Wy kobiety - lubicie popisywać się swą urodą i też powinniście z tym walczyć.
  • M_Monia 

    Żadnych kolczyków, bransoletek, łańcuszków.
    I nie zaplatać włosów

    ;)

    A co z męskim zarostem?

    Golenie to obowiązek czy przesada - próżność?
    Jesli broda, to można przycinać, czy trzeba puścić niech rośnie "samopas" ?
  • @Honorata

    ta fryzura jest zbyt "trefiona" ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.