Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pytanie medyczne

1333436383978

Komentarz

  • A te krostki jakiejś wydzieliny nie mają? Żeby było co posiać?
  • Nie, lekarka skierowala nas do dermatologa, dermatolodzy na urlopach. Wyskoczylo jej na przedramieniach, dekolcie i dolnej czesci nog. Zaognione sa te miejsca gdzie miala zadrapania wiec myślalam ze moze to plonnica. Białe afty na jezyku miala tydzien temu. kilka dni temu pobolewał ja troszke brzuszek. teraz czuje sie dobrze Ale pediatra powiedziała ze płonica zupełnie inaczej wyglada.

    Zyrtec nie pomaga wiec to nie alergia
  • Zagadkowe krosty...
  • u mnie na działkach też jest  tylko dzisiaj na urlopie. Byłyśmy w szpitalu tam też mają urlopy.
  • U mnie dziala goraca kapiel. Rozgrzanie tego miejsca. I te apteczne specyfiki typu altacet zel. Z tym, ze u mnie dlon i lokiec bardziej niz bark.
  • @AB jeśli to nerwoból staraj się trzymać ręke w cieple i tak by nerw nie był naciagniety- może być na temblaku. Ból może również pochodzić od kręgosłupa, wtedy niestety cięzko coś doradzić z daleka.
  • czy drętwieją Ci palce? Jeśli tak to jakie?

  • Niestety wysypka nasiliła się, nie jest dobrze. Innych objawów brak.

    Jakieś pomysły?
  • Teraz nie. Nic ja nie boli
  • a ona nie miała ostatnio jakiejś infekcji i nie brała ibuprofenu... bo 2 x miałam b podobne plamy na tworzy i na stawach właśnie gdy byłam mocno osłabiona infekcją (raz była to ospa raz silne przeziębienie) i brałam ibuprofen. 2x serwowano mi kroplówkę z hydrocortisonu i phenasoliny, za każdym razem po kilku godzinach schodziło całkowicie.Powiedziano mi, że to jakaś reakcja alergiczno czy auto immunologiczna z powodu osłabienia i ibuprofenu na który normalnie w ogóle nie reaguję i borę go bez powikłań co jakiś czas,

    CPR za drugim razem miałam badane i miałam ok 30
  • Nie , nie brala ibubrfofenu. Przez ostanie trzy dni zyrtec. Dzisiaj juz nie. Mam wrazenie ze jest coraz gorzej. Zostala w szpitalu na oddziale pediatrycznym. Tamnen pediatra tez nie ma pomyslu co jej jest. Miala robione badania ktore nic nie wykazaly. Jutro bedzie wiecej lekarzy ja badac, to moze cos uradza.
  • Dorota, a to nie łuszczyca???
  • tak nagle ???
    z dnia na dzien??
  • edytowano czerwca 2014
    @AB, masz na mysli toczeń rumieniowaty układowy?

    mam nadzieje ze to nie to...

    ale rumień zakaźny juz przechodziła.
  • edytowano czerwca 2014
    .
    A ja mam takie medyczno liturgiczne pytanie. Wito ma szkarlatynę, ja sie od niego zaraziłam, nie wiem czy też mam szkarlatynę, czy tylko anginę też mam antybiotyk gardło mnie bardzo boli ale dzisaj czułam sie już nie źle i tak rozważałam, jak pójdę do kościoła to stanę na zewnątrz żeby nie zarażać, ale co z komunią czy powinnam iść wiedząc że jest duże prawdopodobieństwo że mam chorobę zakaźną i mogę stanowić poważne źródło zakażenia. Myślałam żeby starać podejść jako ostatnia, ale i tak mąż mi kazał siedzieć w domu więc go posłuchałam. Ale jak uważacie czy w takiej sytuacji powinniśmy brać pod uwagę nie tylko czy stan zdrowia nam pozwoli być na mszy ale czy też czy nie stanowimy zagrożenia dla innych.












  • Ja wiedząc że jestem chora na choroby zakażne unikam skupisk ludzi. Jezeli msza to taka na którą przychodzi kilka osób i kosciół pusty, ale lepiej zostać w domu.

    Martwi mnie moja Ania. ten brak diagnozy.
  • Pamiętam, że którejś zimy mój dawny proboszcz wyraźnie powiedział, że chorzy, zakatarzeni, kaszlący naprawdę są usprawiedliwieni od nieobecności na Mszy Świętej i lepiej by raz zostali w domu i się wychorowali i nie zarażali przy okazji innych.
  • Matko!
    Przejęłam się Anią, córką @Dorota.
    Naczytałam się o tych rumieniach i toczniach...
    I...zrobiłam Weronice zdjęcie.
  • ale u Weroniki wygląda to na rumień zakaźny. łagodna choroba wieku dziecięcego., u dorosłych gorzej.

    Wstepna diagnoza to rumień wielopostaciowy.
    Przyczyna nieodgadniona
    wysłali krew na dokładniejsze badania a na razie lecza objawowo. wyniki za 10 dni.
  • edytowano czerwca 2014
    Byłam dziś z sześciolatką na usg brzucha.
    W badaniu wyszło, że lewą nerkę ma nieco powiększoną ze zdwojonym UKM-em?
    Podobno to się zdarza.
    Traktować to jak wadę?
    Konsultować u urologa?Obserwować? Kontrolować?


  • Jeśli nie miewa zapaleń układu moczowego, to bym to olała. Miałam okazję poznać na oddziale ginekologicznym ok. osiemdziesięcioletnią panią, której przy okazji badań przed operacją ginekologiczną wykryli nerkę podwójną. Całe życie z nią funkcjonowała, nigdy nie miała żadnych problemów z układem moczowym.
  • Do tej pory nie miała żadnych objawów ze strony ukł. moczowego.
  • To bym dała sobie spokój.
  • W ogóle mam tydzień wizyt medycznych :)
    Dziś zaliczyłam dwie.
    A to nie koniec.
  • Mój najmłodszy też ma w jednej nerce podwójny układ miedniczkowy. Ponoć po prostu bywa i już. Taka uroda.
  • Czy muszę być na czczo do badania tsh,ft3 i ft 4?
  • Niby nie,ale ja jestem zawsze na czczo i od rana.
  • no ja musiałam coś zjeść,więc ufff :)
  • @agnieszkamama - zdecydowanie na czczo do badań tarczycowych!!! I wcześnie raniutko, bez porannej dawki tyroksyny. Akurat w tym przypadku to ważne jest! Kanapkę możesz wziąć ze sobą i zjeść po badaniu.
  • Na czczo  tylko przy niedoczynnosci tarczycy przy nadczynności nie ma znaczenia. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.