Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik działkowca

19899101103104193

Komentarz

  • edytowano czerwca 2015
    @joanna_91 - mi ten obraz bardziej przypomina niestety mszycę świerkową zieloną.
    W tym roku jest jej spore nasilenie ze względu na bardzo łagodną zimę. Niestety, w chwili obecnej nie ma sensu przeprowadzania zabiegu - największe nasilenie tych mszyc jest do połowy maja, potem ich ilość gwałtownie spada, gdyż są tępione przez organizmy pożyteczne, a zabieg przeprowadzony teraz raczej już niewiele pomoże, a zaszkodzi za to organizmom pożytecznym. Ponieważ mszyca ta jest malutka i żeruje po spodniej stronie igieł, to najczęściej efekty jej działania zauważa się dopiero, gdy igły zbrązowieją i zaczynają opadać. Charakterystyczne jest stopniowe brązowienie i opadanie igieł od pnia w kierunku szczytu pędu, przy czym najczęściej młode tegoroczne przyrosty pozostają nienaruszone.
    W tym roku musicie zadbać bardzo o tego świerka - intensywnie podlewać w okresach suszy, nawozić, ale ja bym proponowała bardziej uniwersalny nawóz (może być Florovit, ale do iglastych, a nie przeciw brązowieniu, bo ten przeciw brązowieniu to po prostu siarczan magnezu tylko pod inną nazwą i w zabójczej cenie ;) ).
    W przyszłym roku już od końca lutego kontrolujcie go i jeśli pojawią się choć pojedyncze żółknące igły, to trzeba wykonać zaraz zabieg - najlepiej Confidorem (bo systemiczny, czyli rozchodzi się wewnątrz rośliny i do tego dobrze działa w niskich temperaturach), ewentualnie Fastac albo Decis albo Karate Zeon.

  • Ja bym wszystkie zabiegi przeprowadziła i dodatkowo modły na wzór indiański i liczyła, że coś pomoże ;)
  • dziewczyny,mam ogórek szklarniowy,niestety większość małych ogóreczków zżołkła,tylko jeden dobry. Why???????????
  • Czy portulakę można rozmnożyć z sadzonek? Czy jak kępka kwitnie na kilka kolorów to są to osobne roślinki czy tak jedna potrafi?
  • mmmm,jaki pyszny mój groszek :)
    pierwszy raz posiałam w tym roku, ale zdecydowanie powtórzę za rok.
  • a można teraz siać na późny zbiór,czy już za późno?
  • Skąd macie piasek (Warszawa) do piaskowcy, bo mi dzieci rozniosły?
  • Oooo,to ja groszku dosieję.nie sądziłam,że jeszcze urośnie.
  • Kupujemy piasek z atestem po jakieś 9zł za worek
    Odbiór osobisty gdzieś na mokotowie
  • Ale też z castoramie widziałam w podobnej cenie za jakieś 20kg
  • a kiedy bób? on też się nadaje na surowo,jak młody groszek?czy poczekać jeszcze?
  • nie wiem,dlatego pytam :)
  • Można całe dzieciństwo tak jedliśmy:)
  • Nienawidzę mrówek. Jak je zwalczyć? Trucizny są słabe, a one (mrówki) przemieszczają się, jak im posypię
  • U mnie też zatrzęsienie sw tym roku. Na szczęście niew grządkach.
    A ja nie wytrzymałam i wyrwałam kilka buraczków, choć jeszcze mikre i zrobiłam soczku ze świeżej botwinki.mniam.
  • śniło mi się dziś, że tez wyrwałam własne małe buraczki, no ale niestety - nie zdążyłam wysiać ;)
    za to rukoli mam do wypęku!
  • A mi maz wsadzil wlasnie przed domem krzaczek truskawkowca :) Moze za kilka lat cos z tego wyrosnie.
  • Ja rukoli nie lubię. Polubić mrówki? Naprawdę? Bardzo będę próbować. Zjadły mi trochę buraczków, rzodkiewki i fasolki szparagowej. Nie mogę jednak ich polubić :(
  • baaaaaardzo lubię rukolę, też u mnie rośnie, ale późno wsiałam, więc jeszcze za mała,szkoda rwać.
  • Dziś już nie mam mocy, ale może jutro na sekundę?Tak na sekundę, żeby Wam niedzieli nie kitrać? To akurat do sałtaki niedzielnej bym miała...........
    A masz koperek?Bo mogę Ci trochę dać.
  • mmmm,pyszna rucola od Jadwigi.
    Nie mogę się młodych ziemniaczków doczekać.
  • a zalew krwi w stosunku do ślimaków?
    :D
  • A ja mam dość. Koperek ma 3 cm od miesiąca, bób konkuruje z mszycami, czeresnie dla ptaków a truskawki dla nornic. :-S
    Pietruszka ładnie zaczęła rosnąć i w wyobraźni juz szykowałam pudełeczka do mrożenia. 2/3 zniknęło!!! Podejrzewam nornice, co na truskawki przyszły...bo to obok i nowe dziury w ziemi są..... :((
    Jedyne, co ładnie rosnie to róże i dalie od @kropka :x
    A, i 2 sliwki! 2 sztuki owoców. Dwie. Juz widze tą jatkę miedzy ptactwem a gryzoniami.... ;))
  • Dziewczyny, poradźcie - dopiero teraz zjadę na mój kawałek ziemi, i dopiero teraz coś mogę w ziemi podłubać.
    Co mogę jeszcze wsadzić/ wsiać, żeby zdążyło urosnąć?
    Są jakieś np. "szybkie dynie"?
    No i lubczyk mam zdechnięty - chętnie bym przyjęła jakiś żywotny.
    (Największy lubczyk, taki do pasa prawie, to widziałam przed schroniskiem na Kudłaczach. Musiałam walczyć ze sobą, żeby pół skarpy nie wyszarpać ;) )
    k.
  • Do nas przyszedł pan do koszenia trawy. Nawet się nie zdziwiłam jak zrozumiałam, że mi skosił dynie. Pan nie jest zbyt bystry, a dynie były posadzone dość niefortunnie. Ale kurczę, upitolił mi całą grządkę szczypioru przy samej ziemi!
  • Dlatego ja chodzę i pilnuję...a i tak mi tata i teść naszkodzili przy koszeniu.oni chyba e taki kosiarkowy szał wpadają...
  • Mam pierwszą (i jedyną) cukinię!!!
    POzostałe dorastają do 5cm i żółcieją na końcu - o co moze chodzić?
    Pierwszy pomidor mi się zaróżawia
    Dynia za to się nieźle ma.

    Z arbuza i melona chyba nic nie będzie :(
  • hmm, zdawało mi się, że je porządnie zlewam. Ale się bałam, że przeleję i że gniją, więc ostatnio mniej lałam - ok dzięki!
    A azofoską można teraz podsypać? Jeśli tak - lepiej rano czy wieczorem?
  • Skrzyp to trudny temat - ostatnio czytałam nawet, że on sobie o dziwo świetnie radzi w nawet wysokim pH - bo wytwarza sobie w strefie korzeniowej sam odpowiednie warunki. I dlatego został wyrzucony z listy naturalnych indykatorów kwaśnych gleb.
    A spróbuj chwastoxem Trio może - jest zarejestrowany do oprysków skrzypu w trawnikach. Jednak jeden zabieg na pewno zupełnie nie zwalczy - skrzyp będzie odrastał, ale jest szansa, że będzie coraz słabszy.
  • edytowano lipca 2015
    Lubczyku mam sporo, mogę wysłać jesienią. @Bea @kowalka po pas?- mój jak zakwitnie to sięga ponad głowę i sam się wysiewa.
    Pytanie mam o rukole. Ona wieloletnia? Jak zakwitla to przyciąć i znów będą młode smaczne listki? Czy wyrzuca się jak zakwitnietą salate?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.