Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik działkowca

1115116118120121193

Komentarz

  • @Elunia dzięki ;) sprawdzę jeszcze dokładnie (może w internetach są odgłosy i będę umiała porównać). ten, którego słyszę, śpiewa cały późny wieczór i całą noc prawie.

    @Bea kosy wcześniej słychać i nawet umiem rozpoznać, bo jest ich u nas dużo.
  • @Sylaba mieliśmy kiedyś problem z gołębiami na balkonie. nawet plastikowymi kulkami do nich strzelaliśmy a one nic. musieliśmy pozakładać siatki, żeby nie miały jak włazić. gołębie trudno zniechęcić.
  • @Lila, a skąd wziąć sadzonki do pomidorów koktajlowych?
  • @Sylaba, na gołebie jest jeden sposób; albo zastrzelic, albo pokochać ;)
    U nas sprawdziły się tylko szpikulce na newralgicznych miejscach.
    Kruki raczej nie działają.... :( Przynajmiej nasze okoliczne gołębie są na tyle towarzyskie, że sypiają u boku sztucznego kamrata.
  • @MonikaN z targu, na pewno będą. My w tym roku kupimy sadzonki, bo nie zrobiliśmy własnych.
  • To jutro koniecznie targ. Starszy.juz uprawiał różne warzywa, a teraz marzą Mu się pomidorki.
  • edytowano maja 2016
    @stephanos właśnie takiego mamy i nic......
    @Rogalikowa mój znajomy ma teorie że jak zrobi im się krzywdę to nie przychodzą... moi sąsiedzi zrzucili im gniazdo z jajami i co..... za 2 dni mieli nowe gniazdo więc ta teoria odpada.... jakoś nie mogę ich pokochać
  • @Jadwiga - fajnie wiedzieć, że się w takim miejscu sprawdza :) Może @uJa spróbujesz ta hortensje posadzić?
  • Gdzie ja toto ustawię? Parapet ok? Balkonu brak
  • edytowano maja 2016
    @Elunia to chyba to. słuchałam też na ptaki.info (fajna strona, swoją drogą, często z dziećmi sprawdzamy). to co słychać u mnie w ogrodzie brzmi dla mojego ucha (niewprawnego) tak samo jak to co słyszałam na nagraniu.

    dzięki!

    @Sylaba tym "naszym" gołębiom plastikowe kulki w tyłkach były niestraszne ;) tylko siatki dały radę, no ale nie wszystko da się siatkami zabezpieczyć.

    gołębi już nie ma (wyniosły się) ale mamy podobny problem z wróblami: mają gniazda pod dachem (nie dziwię się, bo to najlepsze kwatery w okolicy ;) ) i sr..ją wszędzie i wydłubują steropian. zatykanie dziur nic nie dało, bo i tak zawsze coś tam znalazły. daliśmy spokój. trzeba się było przyzwyczaić. tylko na wiosnę zbieramy wyrzucone z gniazd nadmiarowe pisklaki i płuczemy auta często z ich odchodów (z tym że, wiadomo, wróble odchody są mniej upierdliwe niż to gołębie paskudztwo).
  • Gołębie ponoć bardzo szybko się przyzwyczajają do straszaka. Robiłam w zeszłym roku przegląd metod dla jednych klientów, to wyszło, że tylko montaż siatki skuteczny.
  • Jak przygotowujecie szklarnię przed sezonem? Słyszałam, że trzeba wydezynfekować, ale nie wiem jak.
    Kolega mówił, że można siarką, ale sprzedawca w obi powiedział, że jest toksyczna. . .
  • Dzięki. W moim ulubionym ogrodniczym stwierdzili ze nie dezynfekują swoich szklarni, w związku z tym posadziłam dziś pomidory bez dezynfekcji. . . Trochę późno przeczytałam Twoją wiadomość, @Bea. . .
  • Co można posadzić pod dużymi swieekami? Trawa nie chce rosnąć, kiepsko suche jest.
  • Pod swierkami ładnie wygląda takie coś kolorowe posypane jakiś grzybek z gipsu i już.
  • gdzie znaleźć człowieka do kopania i plewienia? 8-|
  • kawał chłopa by się przydał, a nie banda dzieciaków, niestety :(
  • nasze maliny rosną w miejscu, gdzie ni przypiął ni przyłatał, najgorzej te, co same pryszły od sąsiadów zapuszczone, ale ze mnie ogrodnik jak z koziej dupy trąba, to i "ogród" dupiasty, pragniemy zmian!
  • edytowano maja 2016
    @AB, ale choć nie musisz na to wciąż patrzeć. Dziś wylazłam na moment z chałupy, oszacowałam straty, inwentaryzacja przez okno była optymistyczna, jest źle, miejsami b. źle :(
  • @Jadwiga,ma nie być przymrozków,kusi mnie ,żeby już dynie i ogorki wysadzić do ogródka,no i pomidory kupić na rynku,papryki też. Jak Twój noc ogrodniczy,przymrozi jednak czy nie?
  • ja w sobotę startuję z ogórkami, cukiniami i pomidorami
  • Nie wyrobiłam się z marchewką i pietruszką,urośnie jeszcze?
  • my wysadziliśmy wczoraj :)
    Kajtek zasiał kamyki i dwa samochody bardzo starannie zakopał.
  • hahaah dzięki że podbiłaś bo chciałam szukać :)

    przekwitają mi bratki w donicach, co kupić/posadzić by kwitło do mrozów na biało lub fioletowo?
  • Pelargonie! :D U mnie kwitną do listopada, az mróz zważy... Ale wiem, Ty wydziwiasz z gatunkami.... ;)
  • eee nie nie to nie takie donice
    poza tym widziałyście gdzieś fioletowe pelargonie?
    muszę zrobić zdjęcia i wam pokazać, to zawieszam pytanie do jutra :)
  • Mam pomidory koktailowe. Kwitną i rosną jak szalone. Ale kwiatostany przekwitają i opadają. Nigdy nie widziałam na nich rzadnego robaka, w sensie zapylacza. O co kaman?
  • Pomidory są samopylne. Warto w południe łapać łodygi i kiwać nimi w obie strony. Pyłek zapyli kwiat. Zawsze tak robiłam w swoim tunelu.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.