Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik działkowca

1116117119121122193

Komentarz

  • Z białych to jeszcze bakopa, też do mrozów kwitnie. Z fioletowych mamy jeszcze heliotropy, zeniszki i scewole. Lobelie też bywają fioletowe.
  • no to pospamuję ;) zdjęcia robiłam przed chwilą w deszczu i komórką więc jakość taka se ale zobaczycie o o mi chodzi :D

    2
    3
    4
    5
    6
    7
  • dwa pierwsze to kompozycje w skrzynkach o które kiedyś was prosiłam ;) oczywiście nie było w sklepie wszystkich roślin ale i tak fajnie :)
    trzecie to wisząca doniczka samoróbka z truskawką :D\
    czwarte kawałek ogródka przy wejściu szałwia omszona, hortensja, trzcinik i żurawka
    piąte to właśnie te doniczki na niskim parapecie z któryh wyrastają bratki i muszę je zamienić
    i szóste to kawałek kwiatów na balkonie, w doniczce na balustrady :)
  • @uJa
    jeszcze heliotrop, białe pelasie i oczywiście fuksja o kwiatach pełnych biało- fioletowych- bardzo okazałe kwiaty
    na pewno nie razem w doniczce, ale warte uwagi
  • kompozycje ogródkowe do dzieło @Hania :) za tydzien jak rozkwitną kwiaty zrobię zdjęcia i pokażę wam przed i po :)

    lawendę mam w tych skrzynkach na parapetach to na 3 oknach i na balkonie też, to może coś innego bym chciala do tamtych donic. Muszę pogooglać o czym piszecie :)
  • @uJa - czekam na zdjęcia z niecierpliwością :)

    A do tych doniczek po bratkach to mi najbardziej pasuje lobelia z koleusem może. Albo zestawienie białej i różowej lobelii.
  • apropo lobelii to uwielbiam to zdjęcie :

    image

    koleus mi się nie podoba to taka kolorowa pokrzywa :P
    ale lobelia to chyba jest to ;)

  • PicsArt_1464939556228
    PicsArt_1464939586427

    Ja mam prawie same fioletowe kwiatki w ogrodzie, ale nie wiem jakie, kupilam “fioletowy zestaw“ u ogrodnika i rosnie ;) Ale moge sie dowiedziec co to.
    Na poerwszym zdjeciu rozpoznaje lawende, ten wielki krzak to szalwia. Na drugim w formie drzewka wisteria, dalej irysy.
  • a klony palmowe jakie ładne :x

    Na jakim stanowisku rosną u Ciebie ?
  • Cały czas pracuję nad rabatą bylinową,
    efekt rośnie, zobaczymy jak będzie, ale idzie w dobrym kierunku.
  • edytowano czerwca 2016
    @uJa
    http://www.ogrodowisko.pl/watek/2702-ogrod-niebieski

    O masz, pisałaś o fioletowym, ale może jakąś inspirację znajdziesz
  • @Karolinka u mnie bardzo slonecznie, poludniowy-zachod.
    A, no i jak widac lubie ogrody typu dzungla ;)
  • lobelia jest cudna :)
  • @Maciejka
    czyli tzw. patelnia??? :-?
  • Prawie-patelnia, bo chwile jedno drzewo daje troche cienia.
  • Ślicznie
  • edytowano czerwca 2016
    @jukaa
    tawuła van houtte'a ?
    jaka okazała !
  • Pytanie z serii lekko debilnych. Moi chłopcy z upodobaniem sikają pod kwiaty. To źle czy dobrze? (dla kwiatów)
  • nie najlepiej!
  • Tzn - wszystko zależy, czy zawsze w to samo miejsce sikają, czy w różne ;) Bo jak w to samo, to nienajlepiej, jak w różne, to wielkiej szkody nie powinni zrobić (ponawożą trochę mocznikiem, a to dość dobry nawóz ;) )
  • psy gorzej wypalają...
  • Zakwitl mi bez! Uwielbiam bez; ) i jaśmin cały w pakach;) tylko ze swidosliwy opadły wszystkie kwiatki i nie poznamy smaku tych owoców; (
  • Mój to taki malutki bezik:d beziczek;) ale pachnie. Zwykle u sąsiadów juz też zwiedly.
    A jak ta swidosliwa? Snaczna?
  • Psy jak sobie upatrza jedno miejsce, to sikaja w takie miejsce czasem po kilka razy dziennie.
  • W różne sikają. Czyli stlumic wyobraźnię, bo nawozą ;-)
  • zakwitły mi cukinie -leczo pycha
  • Dzisiaj zebrałam pierwszą malinę.... 1 sztuka a 2 córki jadły ją
  • rozsadź, jak kapustę, posadź w takim miejscu, żeby zimą był łatwo dostępny :)
  • U nas rok nie zaczyna się dobrze, truskawki zjedliśmy tylko te, które udało się podlać i też w małej ilości, bo szpaki i kwiczoły były przed nami. Co roku robiłam kilkadziesiąt słoików z dżemem i musem truskawkowym. W tym roku 6 i pewnie to koniec. Jagody kamczackie też nie wytrzymały suszy, a dzisiejsze wiatry powyłamywały bób i kukurydzę.
    Jedyny sukces, to dzisiaj objadaliśmy się naszymi brokułami i sałaty mamy pod dostatkiem.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.